Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    No i po Blipie

Blip.pl zostanie zamknięty. Użytkownicy mogą się przenieść na Wykop.pl

No i stało się to, czego w sumie spodziewałem się od dawna - GG i Allegro odłączają Blipa od aparatury i od 31 sierpnia nie będzie niczego.

Społeczność wykopowego mikrobloga już rozpoczęła "powitanie". :P

Będziecie tęsknić? ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-01, 19:32   GG Network S.A. zamyka blipa

Miałem kilka kont na blipie, prywatne od 2009 i ~70 obserwujących, ale od dłuższego czasu już z niego nie korzystam. Właśnie włączyłem sobie migrację do wykopu, bo akurat na nim udzielam się czasami, więc niech będą tam i moje starocie z blipa :D
Reszty kont nie dodam, bo bym pewnie złapał blokadę na multikonta, wykop tego nie lubi ^.^

Jak dla mnie w mikroblogach rządzi twitter i jakbym miał aktywnie korzystać z takich narzędzi to wybrałbym jego albo google+

Skoro blip umiera lub jest za drogi w utrzymaniu - a w sumie zawsze był niszowy, mimo prób integracji z GG - to nie dziwię się, że właściciel przekierowuje ruch do innej usługi. Sam zrobiłbym podobnie.
Ciekawe czy mniejsze mikroblogi jak np. flaker zyskają na tym czy też przeczytamy za jakiś czas o ich zamknięciu?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-07-02, 17:40   

Serwisy takie jak Flaker zyskałyby, gdyby ktoś o nich słyszał. Ogólnie rzecz biorąc, nastała moda na mikroblogi, a co za tym idzie wszyscy zainteresowani rejestrują się na Twitterze, dlatego że o innych serwisach nie wiedzą.

Gdyby jakiś serwis oferujący mikro-blogowanie dobrze się rozreklamował, to - według mnie - zyskałby gigantyczną rzeszę użytkowników i nieźle by prosperował.

A co do Flakera i innych tego typu; no cóż, o Flakerze dowiedziałem się z tego wątku, wszedłem na niego z ciekawości i po tym, jak ujrzałem stronę główną, doszedłem do wniosku, że nigdy tam nie wrócę. Powód? WYGLĄD, paskudny WYGLĄD.

Serwisy Flakeropodobne mają szanse wejść na rynek z długo roznoszącym się echem, ale muszą profesjonalnie wyglądać... no i dobrze się rozreklamować.

Dlatego w moim przypadku Twitter wciąż jest numerem 1.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-02, 17:58   

Tyle, że blip miał wsparcie/zaplecze w postaci użytkowników GG, których nie jest mało i jakoś w niczym mu to (długoterminowo) nie pomogło. Twitter jest platformą międzynarodową. Tę sytuację można porównać do tego co się stało z naszą klasą w momencie kiedy facebook stał się u nas popularny.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-07-02, 18:56   

NK przestało istnieć nie dlatego, że Facebook okazał się w gruncie rzeczy lepszy, ale dlatego, że Facebook narodził się później (w Polsce oczywiście) niż NK.

Użytkownicy NK z ciekawości odwiedzili nowe cudeńko zwane Facebook, by zobaczyć, co to takiego. A że okazało się, iż FB jest fajniejszy, od razu założyli tam konta. I w ten oto sposób FB zaczęło rosnąć, podczas gdy NK traciło liczbę odwiedzających...

Jestem jednak przekonany, że gdyby NK narodziło się teraz (podczas panowania FB), to i tak po pewnym czasie wygryzłoby FB, a to dlatego, że ludzie bardziej cenią to, co nowe, a nie to, co lepsze :D
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-02, 19:57   Grupa Allegro robi porządek z usługami

Oczywiście, że czynnik nowości ma duże znaczenie. Zazwyczaj jesteśmy tam gdzie nasi znajomi. Konto na stronie, której nikt nie odwiedza jest dla wielu zbędne. Ja korzystam z nk do dzisiaj, ale tylko dlatego, że gram w grę. Wszelkie interakcje przeniosłem na facebooka - założyłem go z uwagi na znajomych - i tak długo zwlekałem.

Uważam, że nk nie zdobyłaby takiej popularności jak wtedy. Ludzie są również leniwi, dlatego tak wielu ciężko przekonać do Google plus - dla nich to drugi facebook, nie potrzebują tego.
Facebook narodził się u nas po tym jak stał się bardzo popularny za granicą - lubimy modne rzeczy 'z zachodu'. Trochę im jednak zajęło żeby reszta świata się o nich dowiedziała - Zuck zaczynał w 2004 roku od swojej uczelni.

Jak już wspomniałem, różnego rodzaju zabiegi nie pomogły wybić się temu mikroblogowi (blipowi) na tyle, by konkurował z zagranicą.
Może za słabo grali z promocją? Ja blipa kojarzę głównie ze spamem z portali i kilkoma prywatnymi osobami, które obserwowałem. Czasem gdzieś się przewinęła informacja na mniejszych stronach informacyjnych. Rzadko widywałem ikonki czy wklejki (ze statusami) na blogach.
Pamiętam jak wchodziło yam.pl i był konkurs z tym związany to musiałem tłumaczyć znajomym do czego to służy - mimo, że przecież GG dodawało blipa do kontaktów i można było wysyłać statusy prosto z komunikatora.

Natomiast twitter radzi sobie bardzo dobrze, jest ogólnoświatowy. Możesz obserwować to co się dzieje w Polsce i na świecie - mają tam profile szarzy ludzie i wielkie gwiazdy. W ten sposób inne miejsca - działające na podobnej zasadzie - stają się zbędne. Linków do profili czy wklejek widuję bardzo wiele.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Michaelbania 
Blogger.Klub

Imię: Michał
Wiek: 30
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 15
Miasto: Leszno

Wysłany: 2013-07-09, 23:07   

Do przewidzenia to było. Płakać nie będę!
______________________________________________________
http://bankowski.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-03, 23:02   

Dla mnie Blip był wobec Twittera tym, czym jest NK wobec Facebooka: kiepską niedoróbką.

Do tego ja się nigdy Blipem specjalnie nie jarałem, bo ludzi z moich "dziedzin" tam zwyczajnie nie ma: siedzą na Ćwierkaczu :)
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz