Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
anowi 

Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 27

Wysłany: 2009-04-16, 15:13   

Na kolory:)
Nienawidzę blogów z ciemnym tłem i jasnymi literami, nie znoszę po prostu. Nie lubię ich czytać, a jeśli temat jest bardzo interesujący to muszę sobie takie czytanie jednego postu rozbijać i czytać co jakiś czas, bo mi oczy wysiadają:|
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

TheAhyy 

Wiek: 24
Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 147

Wysłany: 2009-08-11, 15:40   

Mnie przeważnie przyciąga grafa.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-08-11, 20:37   

To zależy, czy wchodzę poczytać dla przyjemności, czy w poszukiwaniu konkretnej informacji.

Jeśli to pierwsze, to wygląd, ale nie przykładam do niego wielkiej wagi. Jeśli nie utrudnia mi czytania, to jestem w stanie bardzo wiele wybaczyć. Flov ma słuszność z porównywaniem tego do oceniania człowieka - patrzę jak wygląda, nawet nie zastanawiając się nad tym. Na drugim miejscu jest treść. Jeśli tekst jest ciekawy tematycznie, uporządkowany logicznie, łatwy do czytania (odpowiedni krój i rozmiar czcionki, interlinia, akapity) i napisany jest poprawną polszczyzną, to wtedy wsiąkam. ;)

W drugim przypadku jestem praktycznie ślepy na wszystko, co nie jest poszukiwaną przeze mnie informacją. Skanuję treść wzrokiem i jeśli ją znajdę, to dopiero wtedy przyglądam się innym elementom. Choć nie zawsze.
 
  podziel si� tym postem na:
dante 
Blogger.Klub


Wiek: 46
Dołączył/a: 19 Sty 2009
Posty: 59
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-13, 12:45   

Ja jestem wzrokowcem i dlatego na pierwszy ogień idzie wygląd, potem tematyka i kilka pierwszych postów.

A odstrasza mnie duża ilość reklam, która nie ma przełożenia na ilość treści.
 
  podziel si� tym postem na:
chauvinist 
Ownlog.Klub


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 33

Wysłany: 2009-08-14, 14:08   

na dzień dobry długość wpisów - bo krótkich notek nie lubię - no i wygląd. jakoś zawsze mi się to tak sprawdza, że kiedy widzę blog z turpistyczną grafiką, to treść nie przypada mi do gustu. odstraszają mnie też rozpaćkane brusze, skrajny minimalizm.
______________________________________________________
"people who don't need other people need other people to show them, that they are people who don't need other people" - terry pratchett

to nie internet psuje ludzi. to ludzie psują internet.
 
  podziel si� tym postem na:
Brom 
WordPress.Klub
vel. Kutwa


Zaproszone osoby: 3
Wiek: 30
Dołączył/a: 15 Mar 2006
Posty: 399
Miasto: Dom

Wysłany: 2009-08-14, 14:12   

Treść i tematyka. Grafike mam gdzies, gdyz autor bloga moze mie cinny gust niz ja ;)
______________________________________________________
[you], nie czytaj moich postów, są bez sensu...
 
  podziel si� tym postem na:
Maślana 


Imię: Izabela
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 18

Wysłany: 2009-10-07, 16:38   

Jestem wzrokowcem, zawsze najpierw patrzę na wystrój bloga, czy jest tam porządek, nie ma jakiś idiotycznych pierdół typu "Ile zostało do moich urodzin". Grafika nie musi mnie powalać na kolana- byleby byłaby schludna i nie wyglądała jak robiona w Paincie. A jeśli chodzi o treść już po dwóch pierwszych zdaniach zazwyczaj decyduję czy blog jest warty uwagi.
Różne to badziewia po necie chodzą.
 
  podziel si� tym postem na:
TONY_ 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 07 Paź 2009
Posty: 10
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-10-08, 23:21   

Ja również jestem wzrokowcem i pierwsze co rejestruje to to, czy stronka jest przyjazna mojemu oku. Później zabieram się za treść i ogólny interfejs. Sprawdzam, czy blog jest przyjazny czytelnikowi (w tym wypadku mi) i czy poruszana tematyka jest oryginalna, wciągająca, niebanalna i czy mi pasuje. Jeżeli tak, to super! Wchodzę w to:)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-10-09, 17:19   

Mnie ostatnio treść blogów typowo pamiętnikarskich mnie nie zadowala :/

Grafika musi być dobra, gdyż estetyczny i ładny szablon bardzo umila czytanie danego bloga.
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-01-25, 12:57   

Ja uważam, że jedną z głównych funkcji grafiki, o ile nie najgłówniejszą, jest to, żeby nie przeszkadzała w czytaniu. Chyba że mamy do czynienia z jakimś blogiem, gdzie są prezentowane zdjęcia czy coś innego niż tekst. Jednak do tekstu trzeba, według mnie, takiego wyglądu, by czytelnik nie był rozpraszany podczas lektury. Jeżeli ta funkcja jest spełniona, to nie ma dla mnie znaczenia, jak wygląda strona graficzna.

Potem przechodzę do tekstu i tutaj już kryteriów posiadam wiele i chyba nawet ich wszystkich nie jestem w stanie wymienić. Najważniejsza to chyba tematyka, która akurat trafi w moje zainteresowania. Styl pisania też się liczy. Ja także zwracam uwagę na długość wpisów (takie moje zboczenie). Jeżeli są zbyt długie, to nie chce mi się za bardzo poświęcać tych 20 min, żeby przy końcu stwierdzić, że ten blog mnie nie interesuje.

Wolę krótsze wpisy.
 
  podziel si� tym postem na:
Goods 
WordPress.Klub


Imię: Radek
Wiek: 33
Dołączył/a: 09 Sty 2010
Posty: 21
Miasto: Działdowo

Wysłany: 2010-01-25, 13:10   

Z blogami i innymi witrynami internetowymi jest tak, jak z człowiekiem. Najpierw zwracamy uwagę na wygląd. Nawet jeśli poziom tekstów jest zaje***ty (mogę?), to ich nie przeczytam, bo od razu kliknę X w przypadku zepsutego layoutu.
______________________________________________________
Pozdrawiam,
Radek Karbowski
 
  podziel si� tym postem na:
humurior
[Usunięty]



Wysłany: 2010-01-25, 19:58   

a ja patrze na reklamy. Jesli jest ich duzo, to odrazu mnie odrzuca i rezygnuje z wizyty na stronie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz