Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany:    [szablon] posty w 2kolumnach, rotator wpisów, menu etykiety

Witam.
Niedawno założyłem bloga (http://price-web.blogspot.com/ ). Mam kilka pytań odnośnie takich rzeczy jak:

1. Utworzyłem ankietę i wiem, że min. 3 osoby oddały swoje głosy, lecz one są zapisane zawsze przez jakieś kilkanaście minut i licznik się zeruje. Dlaczego?

2. Chciałbym utworzyć etykiet/kategorie tak jak na takim blogu:
http://daisyline.blogspot.com
(chodzi o: Strona główna - Facebook - Kosmetyki - itp.)
Jak mogę to zrobić?

3. Tak jak na wyżej podanym blogu jest pewnego rodzaju okno (między tematami, a tymi kategoriami), gdzie są "slajdy" poprzednich tematów. Jak mógłbym zrobić takie okno?

4. Tak jak na tym samym blogu tematy są zrobione w "kafelki", jak takie coś można zrobić na BS?

5. Pytanie podobne do poprzedniego, tyle, że chodzi mi o to, aby tematy były jeden pod drugim ale, żeby nie były wyświetlane na stronie głównej, tylko, aby był temat, a pod nim zdjęcie i niżej jeszcze jakiś opis (lead). Po wejściu można by dopiero przeczytać resztę.


Byłbym bardzo wdzięczny za otrzymana pomoc!


Pozdrawiam serdecznie :)
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-29, 01:06   

kilka uwag z mojej strony:
1. przed zadaniem pytania sprawdzamy czy już wcześniej nie padło.
2. nie tworzymy tematów zbiorczych, bo powodują bałagan na forum
3. tytuł posta ma opisywać dokładnie co znajduje się w treści ;-)
przeglądnij dział pomocy i zobacz jak wyglądają tutaj tematy.


Price napisał/a:

1. Utworzyłem ankietę i wiem, że min. 3 osoby oddały swoje głosy, lecz one są zapisane zawsze przez jakieś kilkanaście minut i licznik się zeruje. Dlaczego?

Tego nie wiem sam, wygląda na problem globalny. Ostatnio zauważyłem wątek na grupach google, z ciekawości wszedłem na swojego bloga testowego i na nim też ankieta była wyzerowana mimo, że nie grzebałem w kodzie a do końca głosowania jeszcze sporo czasu.

Price napisał/a:

2. Chciałbym utworzyć etykiet/kategorie tak jak na takim blogu:
http://daisyline.blogspot.com
(chodzi o: Strona główna - Facebook - Kosmetyki - itp.)
Jak mogę to zrobić?
było wiele razy. Gadżet etykiety lub w przypadku mieszanych hiperłączy (strony, etykiety, inne) gadżet "lista linków". Jak ma być rozwijane to gadżet HTML z odpowiednim kodem.

Price napisał/a:

3. Tak jak na wyżej podanym blogu jest pewnego rodzaju okno (między tematami, a tymi kategoriami), gdzie są slajdy poprzednich tematów. Jak mógłbym zrobić takie okno?
wykorzystaj jeden ze skryptów jquery, ja szukałem po "post slider blogspot" np.
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
ewentualnie pobierz sobie szablon, który zawiera taki rotator wpisów np.:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Price napisał/a:

4. Tak jak na tym samym blogu tematy są zrobione w kafelki, jak takie coś można zrobić na BS?
chodzi o to, że posty są w prostokątach, jeden obok drugiego? o tym zadecydował szablon. Ta pani daisyline ma darmową skórkę, z której skasowała stopkę. Wątpię, że jej ktoś pozwolił, chyba, że opłaciła licencję komercyjną. Szablon, którego używa na blogu modowym to Flexor Magazine (autor: Dasari Harish), można go pobrać np. stąd:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
- za jednym kliknięciem masz gotowy wzór, który możesz dopasować pod siebie.

Price napisał/a:

5. Pytanie podobne do poprzedniego, tyle, że chodzi mi o to, aby tematy były jeden pod drugim ale, żeby nie były wyświetlane na stronie głównej, tylko, aby był temat, a pod nim zdjęcie i niżej jeszcze jakiś opis (lead). Po wejściu można by dopiero przeczytać resztę.
Nie da się wykluczyć postów ze strony głównej na blogspocie (na wordpress z dostępem do kodu php - tak). Jeżeli chodzi o wygląd to pobierasz szablon albo korzystasz z rozwiązania zwijania wpisów opisywanego jakiś czas temu na forum.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-10-29, 15:21   

Dziękuję bardzo za te wszystkie odpowiedzi! :)

Mam teraz problem z nowym szablonem. Pobrałem go i zacząłem ustawiać po kolei kilka rzeczy. Problemy to np.

1. Jest między logiem, a tematami te miejsce, gdzie przewijają się slajdy, lecz nie są one moje tylko standardowo wzięte z tego szablonu. Nie chciałbym dodać tam samych losowych zdjęć, lecz chodzi mi o to, aby w tym "slajderze" przesuwały się jakby moje tematy (zdjęcie) wraz z tematem i wstępem.

2. Jak wejdzie się na mój blog to widać tematy w tych "kafelkach" ale problem w tym, że pod zdjęciem zamiast tekstu jaki mam w nich pojawia się najpierw coś w rodzaju:

Cytat

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4


Czy wiesz co z tym zrobić?
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-29, 19:15   Szablon kafelki (kafle - ramki dopasowujące się do ekranu)

Cytat

1. Jest między logiem, a tematami te miejsce, gdzie przewijają się slajdy, lecz nie są one moje tylko standardowo wzięte z tego szablonu. Nie chciałbym dodać tam samych losowych zdjęć, lecz chodzi mi o to, aby w tym slajderze przesuwały się jakby moje tematy (zdjęcie) wraz z tematem i wstępem.
Musisz to uzupełnić ręcznie, jeżeli w dziale Układ jest możliwość edycji gadżetu HTML to wejdź i podmień obrazki. Jeżeli nie ma to trzeba to samo zrobić edytując kod HTML szablonu. Możesz szukać np. po grafikach z tego podstawowego rotatora: http://www.simplewpthemes.../2010/07/a3.jpg odnajdujesz obrazki, zamieniasz na swoje, w pobliżu będą linki i teksty - podmieniasz i zapisujesz zmiany. Przed edycją sugeruję utworzenie kopii zapasowej.

Price napisał/a:

2. Jak wejdzie się na mój blog to widać tematy w tych kafelkach ale problem w tym, że pod zdjęciem zamiast tekstu jaki mam w nich pojawia się najpierw coś w rodzaju:
Wklejasz teksty z Worda? najwidoczniej to jego sprawka. Przejdź do działu postów i edytuj jeden z nich, sprawdź w widoku HTML czy nie ma tam przypadkiem zbędnego kodu jak ten co wkleiłeś ;-) W źródle widzę masę niepotrzebnych rzeczy. Ten skrypt do tworzenia kafelków wczytuje wpisy z RSS a tam widać ten niepotrzebny kod: http://price-web.blogspot.com/feeds/posts/summary
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-10-29, 21:01   

Zrobiłem jak mówiłeś i udało się! Trochę z tym było zabawy ale pozwoliło mi to lepiej poznać wnętrze bloga :-)

Pozdrawiam!
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-11-03, 20:03   

Ten szablon to jakaś masakra dla osoby nie znającej html... Poodnajdywałam część elementów które chciałam zmienić, ale nie wszystko jeszcze wiem.

Mam pytanie odnośnie tych kolumn w których są posty - znalazłam kod gdzie zmienia się ogólnie jego wysokość, ale zmienienie tego sprawia, że post podglądowo nie rozkłada się równomiernie i np. w jednym wyjeżdża podpis poza ramkę.
Jak dodać też tutaj np. żeby były widoczne etykiety do posta?

Komentarze do postów - jak zrobić/co dodać, żeby móc odpowiadać pod danym komentarzem a nie na samym końcu wszystkich ?

W rotatorze zdjęć próbowałam zrobić odnośnik, żeby po kliknięciu teksty przekierowało na odpowiedni post/stronę, ale potem się okazało, że ten url wyświetla się jako tekst obok tego, coś źle zrobiłam, ale nie wiem co.
______________________________________________________
Mój blog - www.cytrynazmiodem.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Price 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Paź 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-11-05, 01:27   

Mam podobny problem z tym rotatorem oraz z komentarzami. Szablon jest ciekawy ale dość skomplikowany :(
______________________________________________________
http://price-web.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz