"Sceptyczna" wzięło się od podejścia do życia, a "Jadźka"... cóż uznałam, że moje imię jest zbyt poetyckie szukałam czegoś swojskiego i padło na Jadźkę.
Htsz napisał/a:
Ile trwało wymyślanie jego nazwy?Jak to wyglądało? Czy było trudno?
z 10 minut maksymalnie, przysiadłam, pomyślałam i jest.
Htsz napisał/a:
Było ważne w jakim ma być języku?
Zależało mi żeby było po polsku, bo przecież w takim języku piszę.
Htsz napisał/a:
Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
Nie wydaje mi się żeby sprawiało problem.
______________________________________________________ Publicystyka doprawiona garścią socjologii i szczyptą psychologii.
Gdy tworzyłem swojego pierwszego bloga (przeżył raptem kilka miesięcy), nazwałem go OWCON - o wszystkim, czy o niczym. Od początku zdawałem sobie sprawę, że nie będę w stanie poruszać się w obrębie ściśle zakreślonej tematyki, bo nie ma dziedziny, w której byłbym ekspertem, a moje przemyślenia dotyczą bardzo wielu sfer życia.
Decydując się na początku tego roku na własny serwer i domenę, postanowiłem pomyśleć nad nazwą. Myślę i czuję przyszło bardzo szybko. Serce oraz szkiełko i oko, rozum i serce, myślę i czuję. Z jednej strony myślę o otaczającej mnie rzeczywistości, a z drugiej strony ją odczuwam. Widać to na blogu, gdzie publikuję wpisy pisane w sposób rzeczowy i konkretny, ale również emocjonalne impresje.
Podobno nazwy z polskimi znakami diakrytycznymi to marketingowy strzał w stopę, ale szczególnie się tym nie przejmuję. Wydaje mi się, że moja nazwa jest rozpoznawalna i łatwo zapamiętywalna, co w natłoku przedziwnie nazywanych blogów jest już jakimś wyróżnikiem. Za wszelką cenę chciałem uniknąć nazywania bloga po angielsku - bo irytują mnie wszechobecne w internecie obcobrzmiące nazwy. Piszę po polsku, dla Polaków, więc i tytuł polski.
Wysłany:
2013-08-31, 15:09Re: Skąd się wzięła nazwa Twojego bloga?
Cytat
Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
W nazwie bloga chciałam nawiązać do tematyki, ale nie w sposób banalny...unikałam więc sformułowań typu: moje gotowanie, kucharzenie, kulinaria, ugotować itd. Moją uwagę skupiło słowo "smak" i dopisywałam do niego różne warianty. Kiedy stwierdziłam, że nic mi nie pasuje. Poszukałam skojarzeń do słowa "blog" i tak doszłam do "pisania", jako ze bloga piszę się regularnie, tak powstał "smakiempisany".
Cytat
Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
W zasadzie cały wieczór.
Cytat
Jak to wyglądało? Czy było trudno?
Biała kartka, multum skojarzeń i łączenie ich w coś sensownego. Nie nazwałabym tego rzeczą trudną, lecz bardzo twórczą.
Cytat
Było ważne w jakim ma być języku?
Od początku chciałam się skupić na języku polskim, bo prowadzę blog tylko po polsku.
Cytat
Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
Myślę, że nie mają. Jedyny problem w zapisie jest taki, że niektórzy używają myślnika: smakiem-pisany.blogspot.com
Jak tak Was czytam to fajnie zobaczyć całe spektrum różnych metod Widzę, że Martyncia podeszła metodycznie, natomiast mam wrażenie, że Wojtek - intuicyjnie.
Dla mnie wybór był bardzo prosty - kwestia minut. Fraza "bomba kaloryczna" przewija się przez moje życie cały czas, bo bardzo lubię wysokokaloryczne, niezdrowe, ale smaczne potrawy. No i w końcu postanowiłem trochę ich zebrać w formie bloga.
Zupełnie przypadkiem wyszło, że stronka zmierza w nieoczekiwanym kierunku, bo wraz z pisaniem zacząłem poszerzać swoją wiedzę na temat odżywiania i z niezdrowych potraw została już tylko nazwa Na pewno trochę przydługa. Nie mam pojęcia czy jest trudna do wymówienia. Chyba nie?
Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
Blog miał być z założenia o mnie i o moim dziecku, stąd Mama i Synuś w nazwie. Pozostała część to zapis pierwszych liter naszych imion, czyli Ka i eM
A, że zmiana nazwy jest logistycznie zawsze łatwiejsza od zmiany adresu bloga, to w adresie jestem już tylko ja, żeby w przyszłości kolejne pociechy nie czuły się dyskryminowane
Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
Kilka minut.
Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
Z perspektywy czasu myślę, że myślnik w adresie bloga może być małym problemem, bo zawsze trzeba podkreślać jego obecność
Wysłany:
2013-09-08, 01:49Re: Skąd się wzięła nazwa Twojego bloga?
Htsz napisał/a:
Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
Miałem sobie bloga z imieniem. No i tak sobie go miałem, kiedy pomyślałem, że jakbym teraz miał zakładać, to wziąłbym inny nic, i że "wendigo" fajnie mi brzmi i mniej-więcej pasuje. A kiedy chciałem stać się bardziej anonimowy, to nick już miałem gotowy
Htsz napisał/a:
Ile trwało wymyślanie jego nazwy?
Jak to wyglądało? Czy było trudno?
Było ważne w jakim ma być języku?
Na te wszystkie pytania odpowiada chyba moja pierwsza wypowiedź.
Htsz napisał/a:
Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?
Chyba z raz czy dwa ktoś mi pisał, że nie może zapamiętać, ale ogólnie to nie.
Nazwa bloga to była kwestia chwili i faktu, że akurat organizowałam z małżem kolejny górski wypad. Tak to się jakoś poskładało. Nazwa, z marketingowego punktu widzenia, jest pewnie średnio chwytliwa, ale bardzo ją lubię.
______________________________________________________ Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ...
Wymyślanie nazwy bloga trwało chwilę (na początku), potem okazało się, że w ogóle nie pasuje, więc zaczęło się. Mój blog miał już chyba z pięć czy więcej tytułów w ciągu półtora roku jego istnienia i mam nadzieję, że teraz zostanie tak jak jest, czyli "Claudine", a jeśli chodzi o adres...to nie został zmieniony ani razu i jest niesamowicie prosty, a więc nikt nie może sobie połamać na nim języka
Imię: Karol
Wiek: 31 Dołączył/a: 29 Maj 2013 Posty: 64 Miasto: Śląsk
Wysłany:
2013-09-15, 15:56
Nad nazwą bloga nie siedziałem zbyt długo. Odnosi się do miejsca skąd pochodzę oraz do tego, co mam w głowie czyli zamiłowania do zagłębiania się we wszelakie tematy.
Powstał z potrzeby uzewnętrzniania się oraz realizowania się artystycznie. Poniżej zamieszczam cytat z bloga, w którym tłumaczę skąd taka a nie inna nazwa : )
"Fynsterbret - te trudne do przeczytania i wklepania do internetowej wyszukiwarki słowo pochodzi ze śląskiej gwary i oznacza parapet. Tutaj następuje moment, gdy uważasz mnie za debila, bo trzeba nim być, żeby nazwać swoją 'odskocznię' parapetem. Na tym polega i polegać będzie cała zabawa, by się w to zagłębić, a w tym wypadku to oznacza właśnie parapet.
Dlaczego właśnie tak, a nie inaczej? Zrozumiałem, że wcześniej wspomniany obiekt jest bardzo uniwersalny. Po pierwsze każdy go ma - tak jak każdy ma dostęp do tego bloga. Później, zagłębiając się dalej w temat, dostrzegłem, że dla ludzi parapet jest pewną odskocznią, zabiciem nudy. Ile razy idąc przez osiedla patrzy się w górę i widzi ludzi spoglądających przez okno, którzy opierając się o parapet zaspokajają swą ciekawość? Przy parapecie palą papierosy, piją poranną kawę, obgadują Cię z sąsiadką, karmią gołębie, albo po prostu łapią promienie słońca na obfity dekolt lub odblaskową łysinę. Na parapecie można też różne rzeczy położyć czy postawić. To wszystko zebrane do kupy dało mi obraz idealnej, wolnej odskoczni. Fynsterbret ma być czymś na zabicie nudy, gdzie postawi się byle co, przy czym wypije się kawę czy wypali papierosa. Nie rozumiem skąd wzięło się moje przekonanie do tego, iż te porównanie jest słuszne. Jeśli jednak zagłębiłeś się w to tak samo mocno jak ja, zrozumiałeś Drogi Czytelniku, że zestawienie bloga z błahym parapetem jest wręcz magiczne."
______________________________________________________ I'm just a dreamer but I'm hanging on.
Skąd Apetyt na życie? Bo myśleliśmy o nazwie, która od razu skojarzy się z tym, że lubimy robić, lubimy bywać, lubimy czytać, lubimy oglądać, lubimy gotować - że mamy swoją koncepcję życia i ona nam smakuje. Że smakujemy życie
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły. Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły. Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).