Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany: 2015-05-15, 17:29   

Proste jak drut - ta nazwa, to była pierwsza rzecz, która mi przyszła do głowy, kiedy wymyśliłam, że założę blog o rękodziele (m.in. o robieniu na drutach i szydełkowaniu).
______________________________________________________
http://www.prostejakdrut.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-07, 17:24   

Słuchajcie, pisałem wcześniej, że nazwa Think Healthy była przypadkowa. Chciałbym ją zmienić na coś prostego, łatwego do zapamiętania i polskiego. Pomożecie? Jeśli będziecie mieli pomysł, podzielcie się nim w ankiecie: http://goo.gl/forms/06VQCXmnrb

Dzięki!
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Ewenementka 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Maj 2015
Posty: 72
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-06-22, 12:46   

Nie wiem ile konkretnie zajęło wymyślanie nazwy dla naszego bloga. Pierw, może jakiś tydzień, każde z osobna, później usiedliśmy razem dzieląc się pomysłami i przez kilka godzin trwała burza mózgów. Generalnie kręciliśmy się wokół słowa kultura, bo w nim zawiera się wszystko o czym chcemy pisać. Nie planowaliśmy nazwy w obcym języku, w grę wchodził tylko polski.

I kiedy w końcu wpadliśmy na genialną nazwę "kupa kultury", okazało się, że nie byliśmy pierwsi i taki blog już istnieje w sieci. Nie chcieliśmy dublować, oszukując system i wstawiając między słowa "-" czy inny twór. Szukaliśmy dalej.

Ostatecznie stanęło na "Rzecz o kulturze". Prosto i po polsku. Bez ogonków, więc tak samo może być w adresie strony. I skrótowo też fajnie to wygląda - RoK.

I teraz wszystko co napiszemy jest od Rzeczy :)
______________________________________________________
www.rzeczokulturze.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
NRWTrip 
WordPress.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 36
Dołączył/a: 18 Maj 2015
Posty: 37
Miasto: Kleve (DE)

Wysłany: 2015-06-22, 15:28   

NRWTrip... nazwa wzięła się od skrótu nazwy landu NRW = Nordrhein-Westfalen a Trip to wyprawa. Znacznie bardziej pasowała mi taka nazwa niż NRWturystyka czy NRWciekawe miejsca...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-22, 21:46   

Według mnie NRW to nie jest łatwy do zapamiętania skrót.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sadi 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 25
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-06-22, 23:57   

Drunk Priest - Nazwa bloga wzięła się z mojego zamiłowania do klasy Prejów/Klerów a drunk, było przypadkowe, akurat zrobiłam świetny screenshot, gdy moja postać była na haju zatem poszło na nazwę i tytuł bloga. Wcześniej kombinowałam z " Pijanym Prejem" Ale uznałam że zdecydowanie mniej osób w świecie gier komputerowych używa określenia "prej" i nie do końca mogą wiedzieć o co chodzi ;)
Zatem zostało Drunk Priest. Wiem że nie jest to chwytliwa nazwa ale w sumie już trochę funkcjonuje i na razie nie mam lepszego pomysłu żeby połączyć pijaństwo z kapłaństwem :D
 
  podziel si� tym postem na:
annia_o 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Cze 2015
Posty: 26
Miasto: Łódź

Wysłany: 2015-07-10, 19:56   

Mój blog nazywa się "Pudełka zapałek". Nazwa zupełnie nie wskazuje na tematykę, bo blog jest o książkach i filmach. Wymyśliłam ją spontanicznie, nie myśląc za bardzo o tym, że będę chciała kiedyś z tego bloga zrobić coś więcej niż notatki dla siebie. Ale przyzwyczaiłam znajomych, więc nie zmieniam. A inspiracją była książka Umberto Eco "Zapiski na pudełku zapałek".
 
  podziel si� tym postem na:
Maną 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 49

Wysłany: 2015-07-23, 10:38   

NRW skojarzył mi się z serią anime Neon Genesis Evangelion ;)

Ewenementka, wasza nazwa jest super - swojska i prosta do zapamiętania. I od razu mówi o czym piszecie, za co duży plus.

annia_o, bardzo podoba mi się twoja nazwa, przez skojarzenie z Umberto od razu nastawiłam się na blog o kulturze, choć w sumie nazwa pasuje też i do bardziej tradycyjnego pamiętnika.

A nazwa moje bloga "ĘĄ" wzięła się z dwóch powodów - gdy już przekonałam się, że może warto by było blogować o sztukach wizualnych zaczęłam szukać odpowiedniej nazwy. Blog w założeniu chciałam prowadzić nieco luźniej niż teksty stricte teoretyczne pełne obcych dla "laika" terminów. Geneza "ĘĄ" więc jest dwojaka, z jednej strony to przeróbka skrótu od "edukacja artystyczna", a z drugiej nawiązanie do często zarzucanego środowiskom artystycznym, snobizmu.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-07-23, 20:29   

Moją nazwę wymyśliła użytkowniczka innego forum w reakcji na starszy, wymyślony przeze mnie nagłówek.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Biegunwydarzeń 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 26 Lip 2015
Posty: 25
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-07-27, 22:05   

Nazwa mojego blogu miała się odnosić do wiadomości i analiz z pogranicza polityki i gospodarki. Chciałem na początku dać tytuł HoryzontZdarzeń, ale niestety nazwa była już zajęta, poza tym mogła być mylnie odbierana przez pasjonatów fizyki, astronomii... :)
______________________________________________________
mój blog http://biegunwydarzen.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Maną 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 49

Wysłany: 2015-07-31, 09:32   

Dobre posunięcie ;) "Horyzont zdarzeń" od razu nasuwa mi myśl o fizyce i gdyby szukając czegoś o tym zjawisku trafiła do Ciebie nie byłabym raczej zadowolona. A tak fajnie wybrnąłeś, bardzo dobra nazwa. :D
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-08-01, 01:03   Re: Skąd się wzięła nazwa Twojego bloga?

Nie wiem jakim cudem jeszcze tu nie odpowiedziałem o.O

Napisz skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?

Geneza nazwy mojego bloga jest prozaiczna. Często w sieci posługuje sie nickiem Blackened, od jednego z utworów Metalliki. Teraz wystarczy dodać Books nawiązujący do tematyki bloga i... Voila!

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?

Sekundę?

Jak to wyglądało? Czy było trudno?

Nagły przypływ inspiracji, sam sie dziwie jak na to szybko wpadłem.

Było ważne w jakim ma być języku?

Nie, choć w Narodzie dalej istnieje przekonanie, ze coś brzmiące po zachodniemu musi być profesjonalne...

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?

Wydaje mi sie ze nie, to tylko dwa słowa, do tego raczej z kategorii tych podstawowych.
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz