Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany:    [Szablon MXfluity] poszerzenie bloga, wielkość fontu, menu

Witam. Postanowiłem nie kombinować z domyślnymi narzędziami bloggera i pobrać jakiegoś gotowca. Jest to czego się spodziewałem. Nie do końca mi odpowiada. To znaczy, ogólnie jest fajny, podoba mi się kolorystyka itp, ale szczegóły tworzące całość wymagają zmian.

Do rzeczy, szablon to MXfluity pobrany stąd: http://btemplates.com/201...plate-mxfluity/

Pierwsza rzecz, na której mi zależy to poszerzenie bloga. Jeśli prawa kolumna ma być taka szeroka to poszerzyć muszę także tę po lewej stronie. Do tego szpalta z samym postem też żeby była równie szeroka. To chyba się jakoś ze sobą wiąże. Da się to zrobić?

Druga rzecz to powiększenie tego maczku jakimi są litery w postach. Za małe. Chciałbym żeby były to chociaż 14px lub 16px. Jeszcze co do czcionki to chciałem ją zmienić, bo polskie znaki są źle wyświetlane w tytułach i większych napisach.

Chciałbym jeszcze żeby bezużyteczne napisy "Home" "About" itp zostały zastąpione kategoriami, które przeniosły się na dół.

Oprócz tego kolejnym upierdliwym szczegółem jest taki jakiś filtr po najechaniu na nazwę bloga. Chciałbym żeby się nie pojawiał akurat w tym miejscu, a zarazem żeby napis nadal był linkiem do strony głównej.

I ostatnie co przychodzi mi do głowy to to, żeby czerwone linki po prawej stronie nie robiły się szare po kliknięciu w nie.

Da się to wszystko zrobić? Bo może nie, ja się nie znam, ale jeśli tak to bardzo prosiłbym o pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Maggie90 
Blogger.Klub


Pomogła: 10 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 46

Wysłany: 2013-10-07, 00:53   

ultraman23 napisał/a:

Pierwsza rzecz, na której mi zależy to poszerzenie bloga. Jeśli prawa kolumna ma być taka szeroka to poszerzyć muszę także tę po lewej stronie. Do tego szpalta z samym postem też żeby była równie szeroka. To chyba się jakoś ze sobą wiąże. Da się to zrobić?

Ja widzę w szablonie tylko prawą kolumnę - i u siebie na blogu, i na moim testowym, na którym szablon zainstalowałam.
Szerokości zmienisz w CSSie. Szerokość całego bloga: #outer-wrapper, szerokość sekcji z postami: #main-wrapper, szerokość prawej kolumny: #sidebar-wrapper.

ultraman23 napisał/a:

Druga rzecz to powiększenie tego maczku jakimi są litery w postach. Za małe. Chciałbym żeby były to chociaż 14px lub 16px. Jeszcze co do czcionki to chciałem ją zmienić, bo polskie znaki są źle wyświetlane w tytułach i większych napisach.

Rozmiar: dopisz do klasy .post-body kod: font-size: 16px.
Inna czcionka w tytule: dopisz do klasy .post h1.post-title kod: font-family: Verdana.

ultraman23 napisał/a:

Chciałbym jeszcze żeby bezużyteczne napisy Home About itp zostały zastąpione kategoriami, które przeniosły się na dół.

Będziesz musiał zrobić to ręcznie. Wyszukaj w szablonie fragment <ul id='navinti'>, pod nim masz umieszczony kod do menu górnego. Usuń

Kod

<li><a expr:href='data:blog.homepageUrl'>Home</a></li>
<li><a href='#'>About</a></li>
<li><a href='#'>Archive</a></li>
<li><a href='#'>Comments</a></li>
<li class='dgnsub'><a href='#'>With Sub Menu</a>
<ul class='sub-menu hidden'>
<li><a href='#'>Sub Menu</a></li>
<li><a href='#'>Sub Menu</a></li>
<li><a href='#'>Sub Menu</a></li>
<li><a href='#'>Sub Menu</a></li>
</ul>
</li>

i zastąp kategoriami według schematu:

Kod

<li><a href='Adres kategorii'>Nazwa kategorii</a></li>


ultraman23 napisał/a:

I ostatnie co przychodzi mi do głowy to to, żeby czerwone linki po prawej stronie nie robiły się szare po kliknięciu w nie.

Zmień kolor w klasie a:visited.
______________________________________________________
ILoveHowItFeels.pl: Fit blog - sport, zdrowe odżywianie, pielęgnacja naturalna
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-10-07, 15:31   

Dzięki wielkie. Jesteś boginią. Jeszcze nie wszystko ogarnąłem, bo na przykład nadal nie znalazłem odpowiedniego miejsca w którym mam dopisać odpowiedni kod aby powiększyć font w postach i zmienić w tytułach, oraz nie udało mi się powiększyć szpalty, ale może dam radę.

Jeśli ktoś wie jak mam usunąć ten filtr z nazwy na górze strony to również proszę o odzew :)

Edit: Chyba jednak sobie nie poradzę z tymi rzeczami. Możesz mi dokładniej wytłumaczyć? Jak do debila?
 
  podziel si� tym postem na:
Maggie90 
Blogger.Klub


Pomogła: 10 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 46

Wysłany: 2013-10-07, 18:31   

ultraman23 napisał/a:

Jesteś boginią.

Dzięki :D

No to jeszcze raz. Szablon->Edytuj kod HTML->Ctrl+F i:
1. Szukasz fragmentu

Kod

]]></b:skin>

2. Tuż przed nim wklejasz

Kod

.post-body {font-size: 16px;}
.post h1.post-title {font-family: Verdana;}
Oczywiście czcionkę czy rozmiar możesz wybrać dowolne.
3. W tym samym miejscu dopisujesz też

Kod

#main-wrapper{width:80%}
#sidebar-wrapper{width:20%}
Wpisując swoje wartości.
______________________________________________________
ILoveHowItFeels.pl: Fit blog - sport, zdrowe odżywianie, pielęgnacja naturalna
 
  podziel si� tym postem na:
Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-10-07, 20:34   

Odnośnie czcionki. Zanim wkleisz kod podany wyżej wykop to;
.post-body h1{font-size:180%} .post-body h2{font-size:160%} .post-body h3{font-size:140%} .post-body h4{font-size:130%} .post-body h5{font-size:120%} .post-body h6{font-size:110%}
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-10-07, 21:06   

Maggie90 napisał/a:

ultraman23 napisał/a:

Jesteś boginią.

Dzięki :D

No to jeszcze raz. Szablon->Edytuj kod HTML->Ctrl+F i:
1. Szukasz fragmentu

Kod

]]></b:skin>

2. Tuż przed nim wklejasz

Kod

.post-body {font-size: 16px;}
.post h1.post-title {font-family: Verdana;}
Oczywiście czcionkę czy rozmiar możesz wybrać dowolne.
3. W tym samym miejscu dopisujesz też

Kod

#main-wrapper{width:80%}
#sidebar-wrapper{width:20%}
Wpisując swoje wartości.


Królowo złota, nimfo leśna driadą niekiedy zwana, dzięki ci wielkie.
Co prawda jeszcze nie jest tak jak chcę do końca, ale na pewno jest lepiej i zadziałało. Nie wiem nawet czy zostawię ten szablon, bo przydałoby się coś bardziej minimalistycznego i nie rozjeżdżającego się tak na różne strony, ale dzięki, bo przy okazji się czegoś nauczyłem :D

[ Dodano: 08-10-2013, 15:56 ]
Jest tu jeszcze ktoś? Bo mam ostateczną sprawę do rozwiązania. W zasadzie to dwie. Po pierwsze - mniej ważne, teksty prawej kolumny takie jak "Strony", "Daj like" zrobiły się nienaturalnie wielkie. Zrobiły sie takie jak zmieniałem czcionkę tytułów na stronie głównej. Jak zmienić jej rozmiar?

Drugie i ważniejsze - po nieznacznym pomniejszeniu prawej kolumny i powiększeniu pola z postem przy wyższych rozdzielczościach monitorów (lub przy zmniejszeniu strony) z trzech tekstów w jednym rzędzie robią się dwa. Przy domyślnych rozmiarach się tak nie dzieje. Co zrobić żeby się to tak nie rozjeżdżało? Próbowałem się też bawić z szerokością całego bloga, ale wtedy wszystko się psuje.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz