Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-27, 15:05   

Cytat

Miałem kiedyś wydzieloną zakładkę z linkami do katalogów, ale ją wywaliłem.

Dlaczego wywaliłes?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-27, 17:53   

Lenka Apetyczna napisał/a:

Dlaczego wywaliłes?
podstrona z samymi linkami, bez treści, nie jest niczym dobrym. Witryna, na której to było, złapała filtr na 2 miesiące. Potem się okazało, że to była walka ze spamem w domenach regionalnych i po weryfikacji wróciła, ale na wszelki wypadek posprzątałem wszystkie treści, które uznałem za niepotrzebne.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 13:29   

Czy pozycjonowanie się opłaca?
-tak, pod warunkiem że frazy są dobrane z głową.

Ja jestem przeciwnikiem wszelkich linków zwrotnych do katalogów - wybieraj te katalogi, które linków nie wymagają (lub płać za wpis - szczególnie opłacalne są multikody).

Jeśli już linki muszą być (to się tyczy wszystkich linków nie tylko tych do katalogów) to niech będą one z atrybutem rel="nofollow" np <a href="http://example.com" rel="nofollow></a>.

Kolejna ważna rzecz to frazy:
- pozycjonowane frazy muszą występować na blogu minimum jednokrotnie w formie nieodmienionej (odmienionych może być więcej) i to w treści strony (byle nie obok siebie i w stopce) - można próbować bez fraz i może wyjść, ale równie szybko poleci w dół.
- zamiast 1-2 polecam wybrać sobie 4-10 fraz do pozycjonowania - z czego kilka będzie priorytetowych i ostrożnie linkować z różnych źródeł (katalogów, blogów for, zaplecz).

W ostatnich czasach szczególnie polecałbym spisy i katalogi tematyczne, a także rozsądne komentowanie na blogach - i tu nie musisz się podpisywać frazą, podpisanie się imieniem/pseudonimem wystarczy. Że komentarz jest z nofollow? Lepszy jest link z nofollow popularnego bloga niż link bez nofollow z śmieciowego katalogu.

O tym że treści na blogu muszą być unikalne już nie wspominam,
w katalogach to często nawet wymóg jest żeby wpis był unikalny.

I przede wszystkim - wszystko ostrożnie, z umiarem z maksymalną możliwą losowością (żadnych schematów), najlepiej tak jakby to robił saper-paranoik ;)

Uprzedzając potencjalne pytania (nie jest to oferta):
- optymalizacja od 200zł
- wyciąganie z filtra od 400-500zł
 
  podziel si� tym postem na:
mopsta 
Blogger.Klub

Imię: Jacek
Dołączył/a: 08 Maj 2011
Posty: 36

Wysłany: 2013-12-25, 19:12   

Uważam, że warto pozycjonować swojego bloga. To żmudny proces, aczkolwiek wart swojego wysiłku. Zdaję sobie jednak sprawę, że osoba nie majaca o tym zielonego pojęcia nie będzie miała łatwo. Myślę, że w takim przypadku warto by pomyśleć o jakimś tanim, łatwym narzędziu do profesjonalnego pozycjonowania. Sam natknąłem się na kilka tego typu, któe oferują nawet szkolenia i webinaria, dzięki czemu można się czegoś nauczyć.
 
  podziel si� tym postem na:
Andrzej87 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 65

Wysłany: 2013-12-27, 05:09   

mopsta napisał/a:

Uważam, że warto pozycjonować swojego bloga. To żmudny proces, aczkolwiek wart swojego wysiłku. Zdaję sobie jednak sprawę, że osoba nie majaca o tym zielonego pojęcia nie będzie miała łatwo. Myślę, że w takim przypadku warto by pomyśleć o jakimś tanim, łatwym narzędziu do profesjonalnego pozycjonowania. Sam natknąłem się na kilka tego typu, któe oferują nawet szkolenia i webinaria, dzięki czemu można się czegoś nauczyć.


A po zastosowaniu twojej rady kolega z postu powyżej ma załatwione zlecenie na WYCIĄGANIE Z FILTRA :P Nie ma narzędzi które same wy pozycjonują bloga :)
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-12-28, 00:55   

Ależ oczywiście, że są. Poprostu pozycjonują bloga w filtrach antyspamerskich ;)

A tak na serio, wujek dobra rada, już lekko wyekspiony powiada wam: poczytanie o White Hat SEO nikogo nie zabiło, a wielu osobom pomogło i magicznie dorzuciło dwie cyfry do liczby odwiedzin z wyszukiwarki. A nawet dało page rank 3 bez większego wydatku/wysiłku, co bardzo sobie chwalę :)
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Andrzej87 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 65

Wysłany: 2014-01-03, 10:13   

White Hat SEO też potrafi złapać filtra ;) Możesz poczytać o tym na forum PIO :) Ale i tak chyba jest to najbezpieczniejsza metoda :)
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-01-06, 21:18   

Andrzej87 napisał/a:

A po zastosowaniu twojej rady kolega z postu powyżej ma załatwione zlecenie na WYCIĄGANIE Z FILTRA :P Nie ma narzędzi które same wy pozycjonują bloga :)


Są narzędzia, nawet dwa:
- aktywna społeczność
- ciekawe treści
Nie wspomnę już o "wyciągaczach" pokroju "pay with a tweet" czy "share to unlock", czy "subscribe to unlock". Mogą zniecięcić czytelnika, ale pozyskują linki z social mediów, a jestem wręcz pewien, że sociale zaraz będą miały większe znaczenie niż zwykłe linki.

Nie ma czegoś takiego jak white hat seo i wstawianie/pozyskiwanie linków...

White hat kończy się na:
- optymalizacji kodu strony pod wyszukiwarki (czyt przerobienie tego co zrobili sobie Pan Zdzisiu ze szwagrem na coś przypominającego standardy xhtml1.0 czy html5)
- zrobieniu mapy strony
- zrobieniu ładnej struktury witryny
- dobrym oznaczeniu zawartości h1/h2/h3/h4, microformats/microdata/rdf
- sprzyjająca indeksowaniu mapa strony
- wartościowe unikalne treści, pisane dla ludzi
- optymalizacja pod social media (open graphy, przyciski do lajkowania itp

I to jest White Hat SEO - a gdzie linkowanie zapytacie?


A Black Hat SEO?
To jest praktycznie wszystko co nazywane jest dziś pozycjonowaniem.
W dużym skrócie wystarczy czytać wytyczne google, czytać blogi różnych mattów cuttsów i innych i robić dokładnie to co mówią że jest szkodliwe i czego zabraniają .
Pisanie tekstów pod konkretne frazy czy wszelkie pozyskiwanie linków, komentowanie z frazą w podpisie, kupowanie linków, używanie dodawarek/adderów/xrumerów, korzystanie z swl'i czy sieci własnych zaplecz. To jest black hat (no dobra, łagodniejsze działania można podciągnąć pod grey hat) - tu najważniejsze jest że to działa i można wybierać pomiędzy firmami które pozyskują linki w sposób mniej (spam) lub bardziej (katalogi, zaplecza itp) etyczny.

Zresztą... co ja się będę powtarzał - dobrze opisane jest to u samego źródła:
https://support.google.co...wer/35769?hl=pl
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-04-21, 02:39   

Osobiście sądzę, że się opłaca. Mój blog ma 6 dni a na chwilę obecną:

sunori -> 1 strona 2 pozycja
blog o azji wschodniej -> 1 strona 5 pozycja
blog o azji -> 3 strona 10 pozycja

A frazy dotyczące wpisów:
ao dai -> 2 strona 2 pozycja
koreańskie filmy -> 2 strona 9 pozycja
zamek himeji -> 2 strona 4 pozycja

Jak na niecały tydzień to nawet poszło, moim celem jest wbicie się z 'blog o azji' na górną część 1 strony tak do końca czerwca ;)
+ dodatkowo dbać o pozycjonowanie każdego wpisu z osobna

Uważam, że ruch z Google'a wiele znaczy i zadbanie o SEO się opłaci.
 
  podziel si� tym postem na:
Lern2Ern 
Blogger.Klub


Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył/a: 03 Sie 2014
Posty: 27

Wysłany: 2014-08-03, 20:20   

Ja wykupiłem pozycjonowanie na allegro, za jakieś kilka złotych i nie powiem, że nic nie dało. Bo tak jak wcześniej po wpisaniu jakiejkolwiek frazy przypominającej nazwę mojego bloga, dla przykładu wpisując 'lern 2 ern' nie wyskakiwało nic związanego z tym blogiem, a jedynie 'czy chodziło ci o lernen?' xD

Po tym tanim pozycjonowaniu, wpisując moją nazwę widzimy już bloga, podstrony, fanpage itd., dlatego jestem zadowolony z tego zabiegu :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-08-03, 20:37   

Zapytanie nie jest popularne, więc to żaden wyczyn. Prawdopodobnie google potrzebowało chwilki by zindeksować Twojego bloga, więc możliwe, że zapłaciłeś "za nic" ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lern2Ern 
Blogger.Klub


Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył/a: 03 Sie 2014
Posty: 27

Wysłany: 2014-08-03, 21:00   

Możliwe, jednakże długo czekałem, aż google ogarnie i chyba po jakiś dwóch miesiącach dopiero się zdecydowałem, ponieważ nadal nie widziałem wyników :/
No ale cóż, nie zapłaciłem nie wiadomo jakiej kwoty, bo całe 5 zł, więc strasznie nie ubolewam. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz