Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-09-24, 23:15
Autor Wiadomość
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany:    [opinia] Puszysława - mój blog kosmetyczno-urodowy

Mam się najpierw przywitać? Cześć wszystkim : )

Teraz się przedstawię. Jestem Puszysława i piszę dwa blogi, ale na razie pytam o jeden. Bo wg. regulaminu można tylko o jeden naraz. O drugi zapytam pewnie za kilka dni. Nieważne, przejdźmy do sedna.

mój blog >> http://puszyslawa.blogspot.com/

Lubię czytać komplementy, jasna sprawa. Ale chyba jeszcze chętniej przyjęłabym "konstruktywną krytykę". Jakie jest Wasze pierwsze wrażenie? Czy bardzo razi totalny brak związku adresu bloga z jego tematyką? A i tytuł jest głupi, bo słowo "urodowy" dość głupio brzmi. Niestety, jakoś nie znajduję lepszego odpowiednika dla tego wyrazu.

Oprócz pierwszego wrażenia interesuje mnie też drugie wrażenie, o ile to pierwsze zachęciło kogokolwiek do czytania oraz wszystko, co pomyśleliście sobie, odwiedzając blog.

No, chyba udało mi się określić, na czym mi zależy. Bardzo chciałabym wiedzieć, jak moją pracę odbierają ludzie, którzy widzą bloga po raz pierwszy czy drugi, a nie odwiedzają go po kilka razy dziennie codziennie i nie są jego autorami, będącymi pod wrażeniem własnego talentu :wstyd: No, czyli moi Potencjalni Czytelnicy : D

Nie załączam screena, ale tylko dlatego, że w tym przypadku raczej nie ma to sensu. No, chyba że mam to zrobić?
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-01-25, 13:04   

mi się ogromnie podoba blog, z resztą to już wiesz. Duże brawa :ok:
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-25, 22:46   

o tematyce się nie wypowiem, bo się nie znam, ale wizualnie jest ładnie, przejrzyście i miło się przegląda :)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-01-26, 15:37   

Ja nt zawartości merytorycznej również się nie wypowiem, ale te ramki z tekstem na kwiecistym tle by podkreślić skład czy różnice omiędzy jednym a drugim kosmetykiem to dobra sprawa :ok: Cały blog pod względem wizualnym na ogromny plus!
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-01-26, 17:18   

Rozumiem, że w zakładki nie kliknęłyście. Na pewno byłaby afera, że takie piękne {acz nieczytelne} i nieuzupełnione : D Ale jeżeli poza nimi jest czytelnie, to cieszę się strasznie. Co do merytoryczności - ufam {sobie}, że raczej nie mówię od rzeczy.

Dzięki za chwilę uwagi!
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
Mool książkowy 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 44
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-01-27, 13:17   

Mi najbardziej się podoba nazwa bloga :D
______________________________________________________
www.moolksiazkowy.blogspot.com/
www.facebook.com/moolksiazkowyy
 
  podziel si� tym postem na:
DobrakoFy 
Blogger.Klub

Imię: Karol
Wiek: 25
Dołączył/a: 30 Cze 2013
Posty: 19
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-01-27, 16:25   

Sądzę, że blog stanie się bardziej czytelny jeśli:
-zwiększysz czcionkę w tytule, dacie i treści
-większe zdjęcia
-lepiej kontrastujące napisy w okienkach menu

Myślę, że jeśli zrobisz to co Ci poleciłem, to stanie się on przejrzystszy o 30%, czyli oceniam 7/10. Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-27, 16:44   

chciałam jeszcze dodatkowo pochwalić dział współpraca - mega dobrze i profesjonalnie zrobiony, rzadko się takie spotyka. Mi samej nie chce się wysilać i nie mogę się zebrać żeby coś tam napisać u siebie
 
  podziel si� tym postem na:
Puszysława 
Blogger.Klub


Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 59

Wysłany: 2014-01-27, 20:45   

DobrakoFy napisał/a:

Sądzę, że blog stanie się bardziej czytelny jeśli:
-zwiększysz czcionkę w tytule, dacie i treści
-większe zdjęcia
-lepiej kontrastujące napisy w okienkach menu

Myślę, że jeśli zrobisz to co Ci poleciłem, to stanie się on przejrzystszy o 30%, czyli oceniam 7/10. Pozdrawiam


Rety, tytuł i data w połączeniu z czcionką treści to to, co w moim blogu podoba mi się najbardziej! O menu wiem, poza tym jest niekompletne, strasznie dużo czasu zajmuje mi zrobienie w nim czegokolwiek, ale to poprawię.

A jak wyobrażasz sobie większe zdjęcia? Nie mogę poszerzyć szpalty, bo tekst staje się nieczytelny. Poza tym mnóstwo ludzi zarzuca mi, że odciągają uwagę od tekstu, a mają być tylko dekoracją.

Girls, dzięki. To jedyna, którą porządnie opracowałam, bo najmniej roboty przy niej było : D Ale czy dało to cokolwiek... No nie wiem.
______________________________________________________
http://puszyslawa.blogspot.com [blog o kosmetyce i pielęgnacji, subiektywnie i naturalnie]
 
  podziel si� tym postem na:
Imperfecta 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 78
Miasto: Południowy Wschód.

Wysłany: 2014-02-01, 03:27   

Ogólnie ładnie, ale moim zdaniem to kwieciste tło jest średnim rozwiązaniem. Bardzo źle się czyta co jest na nim napisane (przynajmniej mi). :) poza tym bardzo fajnie.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2014-02-03, 16:27   

Wow. Podoba mi się :)
Wszystko rzetelnie, ciekawie opisywane - zero bałaganu.

Myślę, że nie raz zajrzę :)
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-02-03, 18:06   

Bardzo ładny blog :) W sumie to nie bardzo wiem co mogłoby być lepsze.. ale postaram się coś wyszukać ;)
- wyróżnienie "czytaj dalej" na stronie głównej - dla mnie zbyt zlewa się z resztą
- zwiększyłabym odstępy pomiędzy wpisami na stronie głównej
- fajne są te linie z listkami w artykułach, ale jak ich jest kilka pod rząd to są wg mnie za ciężkie w porównaniu do całej reszty.. zrobiłabym ich 2 wersje - normal i light, normal używała tylko raz a jak jest potrzeba więcej to light (patrzę tu http://puszyslawa.blogspo...etykow-kas.html )
- nie podoba mi się, że linki pod Twoim zdjęciem otwierają się w nowym oknie. Wszystkie linki wew. witryny (z małymi wyjątkami) powinny się otwierać w tym samym oknie - jak Twój czytelnik będzie chciał w nowym to sobie poradzi :)
- trochę przerażający jest ten disclaimer dot. komentowania :D ja bym się bała ;) przeniosłabym go gdzieś gdzie będzie mniej widoczny
- nie masz polskich liter w nazwach stron ;) (donie, wosy itp ;) )
- niespodzianką jest to że po kliknięciu na Twoje zdjęcie przenoszę się na 2giego bloga, raczej spodziewalabym sie Twojego google+ (np z atrybutem rel=author) albo strony 'o mnie'

No to się poczepiałam ;) Teraz nie przyjdziesz się przywitać na bloSilesii ;P
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz