Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
testolandia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 3

Wysłany:    [blogger] Zniknęła zakładka Komentarze - brak ustawień

Jak w temacie.
Nie mam takich funkcji jak:
Kto może komentować?
Moderowanie komentarzy
Włącz weryfikację obrazkową.

W załączniku przesyłam PrtSc ustawień, jakie mam. Straszna lipa. Pomocy.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-02, 22:34   brak zakładki z ustawieniami i moderacją komentarzy na blogu

Na zrzucie ekranu nie widać również zakładki z komentarzami systemowymi Bloggera, gdzie mamy wgląd w ostatnio opublikowane, oczekujące na moderację oraz spam.

Adres bloga mógłby potwierdzić moje przypuszczenia, ale zapewne korzystasz obecnie z komentarzy Google plus, które zostały włączone w zakładce Google+ (pomiędzy Strony a Statystyka). Aktywacja zewnętrznego systemu komentowania, opartego o adresy URL zamyka możliwość moderowania nowych wypowiedzi z poziomu kokpitu Bloggera oraz inne ustawienia. Powinnaś otrzymywać powiadomienia na e-mail powiązany z kontem albo w postaci wyskakujących cyferek w dzwoneczku, który widać obok awatara w pasku konta Google.

Możesz przejść do zakładki Google+ i przywrócić stary system komentarzy odznaczając odpowiednią opcję ("Używaj na tym blogu komentarzy z Google+" - info). Pamiętaj jednak, że taka zmiana nie przeniesie komentarzy opublikowanych poprzez Google plus do Bloggera, zostaną już tylko w G+, powiązane z adresem URL posta.

wątki powiązane z G+:
=> odpowiedzi do komentarzy w Google plus
=> czy można zostawiać anonimowe komentarze w G+?
=> jak zmienić konto, którym się obserwuje bloga w gadżecie Obserwatorzy?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
testolandia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 3

Wysłany: 2015-01-03, 11:45   brak zakładki z ustawieniami i moderacją komentarzy na blogu

Dziękuję za odpowiedź Htsz.
Kiedyś miałam włączone google+, ale odłączyłam je z rok temu. Teraz widzę, że chyba coś poszło nie tak, bo mam konto w bloggerze https://www.blogger.com/p...485284306471373 , ale otrzymuję również powiadomienia google+ (dzwoneczki ). Chyba, że to normalne.
W Ustawieniach - Podstawowe - jak byk mam napisane, że używam google+, ale jak to odłączyć skoro w zakładce Google+ (pomiędzy Strony a Statystyka) mam tylko "Rozpocznij". Nie mam opcji "Używaj na tym blogu komentarzy z Google+".

Adres bloga http://testolandiazadarmo.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
miter121 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 29 Gru 2014
Posty: 2

Wysłany: 2015-01-03, 12:40   

Witam
Sprawdziłem u mnie jak to wygląda i jest tak:
W zakładce Google+ mam zalogowane konto i mam tam funkcję "Używaj na tym blogu komentarzy z Google+"
Tak więc według mnie musisz najpierw zalogować bloga na google+ odznaczyć tą funkcję i się wylogować.
U mnie po zalogowaniu to wygląda tak:

Więc jest funkcja komentarzy z Google+ a jak ją włącze to mi znika zakładka komentarzy.
Mam nadzieję że pomogłem
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-03, 14:25   

testolandia, musisz ponownie przełączyć konto blogger na google plus. Wyłączyć opcje komentarzy g+ w zakładce i rozłączyć konta. Chociaż według mnie więcej korzyści jest z posiadania profilu G+ powiązanego z blogiem niż starego, bloggerowego.

Dodam, że odpowiedź na to pytanie padła w jednym z zalinkowanych przeze mnie wątków, więc nie podaję ich dla ozdoby, warto przeczytać ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miter121 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 29 Gru 2014
Posty: 2

Wysłany: 2015-01-03, 22:56   

Htsz,
Wiesz że napisałem to post wyżej?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-04, 00:34   

miter121, a ja napisałem w sierpniu i czerwcu zeszłego roku (sprawdź linki do tematów, które podałem przed tobą). Poza tym "zalogować bloga na google+" nie jest tym, co trzeba zrobić. Należy przełączyć się ponownie z profilu Bloggera na profil Google plus (klikając np. na Rozpocznij).

dodatkowe informacje z pomocy bloggera => https://support.google.co...r/1375600?hl=pl

Fajnie, że chcesz pomagać i załączasz zrzuty ekranu, ale staraj się posługiwać terminami, które pokrywają się z ustawieniami bloggera.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
testolandia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 3

Wysłany: 2015-01-04, 09:18   

miter121 i Htsz bardzo wam dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze się zastanowię, czy faktycznie wyłączyć opcje komentarzy g+. Ale jakby co, to już wiem, jak to wykonać :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz