Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 2
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [ocena] komercha.pl
Zorann

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3529

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2013-05-26, 10:27   Temat: [ocena] komercha.pl
Prosto przejrzyście, aczkolwiek zbyt biało jak na mój gust. I zbyt czysto też w sumie ;)
Brakuje jakiejś listy, archiwum, czy coś, bo na pierwszy rzut oka myślałem, że masz tam tylko kilka postów i to koniec ;)

Dlaczego opis posta znika gdy nań najadę? Żebym się denerwował i pilnował, gdzie mam kursor? Niech data publikacji i liczba komentarzy nieco mniejszą czcionką znajdzie się obok tytułu - jest na to miejsce. Jeśli będę chciał znać te dane, to i tak wolałbym, aby były ciągle widoczne, a nie żebym musiał machać myszką i czekać na animacje przy każdym poście. Przesadna prostota jest dla mnie wadą pod tym względem, bo istotne informacje albo nie istnieją, albo nie są widoczne od razu.

Na stronie głównej trochę bida, np. masz jakaś serię "Ultra", ale póki nie wejdę w artykuł to nie wiem, co będę czytał, bo opis zawiera jedno nic nie mówiące zdanie, albo pojedynczy znak interpunkcyjny, lub po prostu nic. Jako internauta optymalizuję swój czas i czy tego chcę czy nie - klikam tylko w rzeczy, które mnie interesują. Nie zachęcisz mnie do kliknięcia na pierwszy lepszy link, bo nie jesteś w stanie wzbudzić we mnie ciekawości w stylu "hmm, ciekawe, co to jest to ultra, koniecznie muszę sprawdzić, bo nie wytrzymam z ciekawości". O nie, tak to nie działa.

"Ultra na dziś", "Power na dziś" - generuje u mnie zerową ochotę na wejście i poznanie całości artykułu, kliknąłem tylko aby móc coś tu napisać. No i okazało się, że te arty to tylko gołe teledyski z YT. Pytałeś o sens tworzenia bloga i ocenę treści. Nie mam co cenić - gdzie jest treść? Jak będę chciał obejrzeć sobie teledysk, to wejdę na YT i znajdę taki, który mnie zainteresuje, a nie taki, który jakiś blogowicz wstawił. Gdybyś pokusił się o recenzowanie tych kawałków - może miałoby to sens, ale tak - absolutnie nie! Zatem seria "ultra" nie ma najmniejszego sensu, szkoda na to Twojego czasu...

Pozostałe artykuły - przeszukiwałem listę w poszukiwaniu artykułu jaki bym przeczytał celem ocenienia. I... powstał problem. Może to tylko ja, a może Twoje tytuły artykułów są nijakie. Gdybym miał coś przeczytać ze względu na sam tytuł - nie znalazłbym nic. Tytuły nie mówią nic o tym, co znajdzie się w środku.

Ok, sama treść jako taka. Nie jest zła, piszesz poprawnie, potrafisz złożyć tekst tak, że nie nudzi, choć jeszcze sporo można ulepszyć, ale to przyjdzie z czasem.
Uważaj tylko na błędy, bo przepuszczasz teksty z literówkami - drobnymi, ale jednak. Kilka razy zauważyłem też np. rozpoczęcie zdania z małej litery.
  Temat: [ocena] Powiedzialem.pl - Wasze ogólne spojrzenie na bloga
Zorann

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3946

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2013-05-12, 20:50   Temat: [ocena] Powiedzialem.pl - Wasze ogólne spojrzenie na bloga
Chciałem napisać obszerną recenzję, ale...

Uważam, że blog który posiada w top postów rzeczy typu jak dobrze zrobić loda/minetę z obrazkami kwalifikuje się wyłącznie od 18+, co moim zdaniem powinno prowadzić do bana. Gdyby ode mnie to zależało, usunąłbym Twój blog z tego forum, bo taki lifestyle jaki tam prezentujesz (''Kobieta lubi być k***'' i wytłuszczone ''jestem za legalizacją dziwek'' - w oryginale oczywiście cenzury nie było) nie jest czymś, z czym należy się obnosić i dawać do czytania w powszechnym medium jakim jest internet.
Fakt, że piszesz bardzo wulgarnie (nawet nie trzeba się wczytywać, same tytuły postów wszystko mówią), tylko pogarsza odbiór. Blog typowo robiony pod publiczkę, mający przyciągnąć chamską, pełną wulgaryzmu i nieskromności zawartością - adresowany jak mi się zdaje do tych, którzy nie powinni go oglądać, czyli do nieletnich.

Poza tym podtytuł "męskie spojrzenie na świat" mnie obraża - i nie tylko mnie zapewne. To Twoje spojrzenie. Byłoby lepiej, gdybyś zachował je dla siebie.

Mam nadzieję, że ocena zawartości merytorycznej kwalifikuje się do "ogólnej" oceny o jaką prosiłeś, bo sugerować czegokolwiek co mogłoby ulepszyć takiego bloga i zwiększyć jego popularność nie zamierzam.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2021 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
snapchat blogowicz instagram blogowicz