Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2010-01-15, 18:17
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Pięć gadżetów, które zabiła komórka

=> Pięć gadżetów, które zabiła komórka

No właśnie... Co o tym sądzicie? To dobrze czy źle?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-11-24, 18:37   

bardzo dobrze, więcej się wyda na wszystkie te rzeczy niż komórkę z tym wszystkim. no i aparat wiadomo jaki w komórkach mamy.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-11-24, 19:01   

PDA moim zdaniem nie umarły, tylko wyewoluowały. Autorzy tekstu zapomnieli o istnieniu tzw. smartfonów i palmtopów (jedno i drugie to już prawie jedna rodzina).

Aparat fotograficzny - komórki może nie tyle je zabiły, co przewartościowały. Kiedyś miałem aparat na kliszę (nadal gdzieś jest), dziś mam telefon z aparatem (od piątku SE K810i). Profesjonalni fotografowie nie przesiądą się na komórki tak samo, jak ja nie zacznę zimą dojeżdżać do pracy na rowerze. I tu się zgadzam z autorami tekstu.

Telefon - zgadzam się z tezą, ale argumentacja kompletnie chybiona. Nie mam w domu stacjonarki nie dlatego, że nie miała kolorowego wyświetlacza ani SMSów, lecz dlatego, że jej utrzymanie było mało opłacalne. Taniej jest zadzwonić z komórki na komórkę niż ze stacjonarki na komórkę, a przy dobrym wietrze utrzymanie komórki może być bardzo tanie. Ot i wszystko.

Odtwarzacz MP3 - fakt. Dodam jeszcze, że w moim przypadku telefon zniósł potrzebę posiadania odtwarzacza MP4 (telefon z dobrym ekranem i kartą pamięci daje ten sam efekt).

Notebooki - to nie tylko "może chwile potrwać", ale nawet na pewno potrwa - o ile w ogóle dojdzie do skutku. Coraz popularniejsze są tzw. netbooki, czyli komputery nieco mniejsze od klasycznych laptopów i służące głównie do przeglądania internetu. Chociaż nic nie wiadomo - jeżeli Wi-fi w telefonach się upowszechni, to oba te urządzenia mogą ze sobą konkurować; wątpię jednak, by którekolwiek zostało wyparte przez drugie.

Dopisałbym GPS (choć to nieprędko), niektóre konsole do gier (mówię o tych pokroju Game Boy'a), może pendrive'y...

Zresztą... równie dobrze można by tu wpisać każdy inny gadżet, który kiedyś był osobnym urządzeniem, a dziś jest funkcją w telefonie. Na upartego mógłbym napisać, że moja komórka niedługo zabije komputer, bo często używam jej do przeglądania internetu i sprawdzania poczty. Za to, paradoksalnie, wciąż noszę zegarek na ręce, używam budzika z radiem i papierowego kalendarza...
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-11-24, 19:04   

o niektórych pierwszy raz słyszę np. o pda :zdziwko:
dobrze, że wszystko jest jednym "miejscu", bo dzięki temu przedmiot staje się bardziej funkcjonalny, dla mnie to plus.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-11-24, 19:17   

Mp3 w moim przypadku rzeczywiście zabiła komórka. Od kiedy mam z odtwarzaczem muzyki mp3 jest w rękach chyba młodszego znajomego :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-11-24, 22:05   

aparat w telefonie raczej nie zastąpi aparatu z prawdziwego zdarzenia, ale posiadanie w telefonie aparatu o dobrej rozdzielczości przydaje się w nagłych sytuacjach - jakiś wypadek, śmieszna sytuacja. Przeglądając strony ze zdjęciami śmiać mi się chce jak widzę takie sesje dodawane właśnie z telefonów ;)

mp3 - tutaj z uwagi na możliwość powiększania pamięci telefonów poprzez zewnętrzne karty to urządzenie jest mocno wypierane, nie liczę iPoda - bo tego to się kupuje głownie dla lansu - i komórka go nie przebije ;)

zagrożenie dla lapków ? tak średnio to widzę, jednak ekran 12' sprawia problemy w przeglądaniu a co dopiero taki mały w telefonie a duży telefon jest trudny do schowania.

telefony stają się małymi komputerami, ale ma to swoje minusy, nasza bateria pada o wiele szybciej a jak nam się coś zepsuje w takim "wszystko w jednym" to tracimy jednocześnie kilka urządzeń ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-11-24, 22:26   

ja tam wolę zwykły aparat cyfrowy od tego w komórce, bo zdjęcia sa lepszej jakości i mogę z nimi o wiele więcej zrobić...
mp3 mam upchnięte na odtwarzaczu mp4 i wolę go, od muzycznej komórki...

Htsz napisał/a:

zagrożenie dla lapków ? tak średnio to widzę, jednak ekran 12' sprawia problemy w przeglądaniu a co dopiero taki mały w telefonie a duży telefon jest trudny do schowania.
to jest dobre dla minimalistów, zawsze narzekam na małe ekrany telefonów komórkowych :P
Nie zapominajmy, że skoro telefon komórkowy staje się coraz bardziej poręczny, to i częściej z niego korzystamy, a zbyt częste obcowanie z telefonem komórkowym negatywnie wpływa na ludzki organizm np. u panów... :P
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-11-30, 09:10   

fajnie, telefon jest bardziej wielofunkcyjny i nie trzeba kupować wszystkich tych rzeczy wymienionych w artykule :D
 
  podziel si� tym postem na:
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2008-12-29, 21:01   

Ja mam nokie e51 i muszę powiedzieć że spoko mieć wszystko pod ręką. Nie muszę nosić ze sobą aparatu, mp3 czy też komputera.
W swojej komórce mam 2gb pamięci zapełnionej zdjęciami, mp3 i innymi aplikacjami ( Opera, Nawigacja Mio itp. )
Fajnie że telefony się rozbudowuje i daje im niesamowite funkcje.

Mój ojciec miał niedawno LG z dotykowym wyświetlaczem. Powiedział mi kiedyś że nie ma on telefonu, tylko aparat z funkcją dzwonienia :rotfl:
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-10-14, 16:42   

Cytat

fajnie, telefon jest bardziej wielofunkcyjny i nie trzeba kupować wszystkich tych rzeczy wymienionych w artykule :D
Tylko będzie nie fajnie, gdy telefonowi znudzi się życie :P
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-10-14, 20:15   

Rok po lekturze tekstu stwierdzam, że komórka zabiła u mnie papierowy kalendarz. Prawie wszystko zapisuję w telefonie, a potem wysyłam na GooSync.

I wycofuje się ze stwierdzenia, że telefony zabiją GPS. W samochodzie komfort używania nawigacji na wyświetlaczu telefonu, a na dużym ekranie 4,3" jest nieporównywalny, a wątpię by ekrany komórek urosły do takich rozmiarów bez szkód dla ergonomii. Telefonowe nawigacje są świetne, o ile się podróżuje pieszo.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-11-10, 18:53   

Nie wypowiadałam się, a dziwne :zdziwko:

PDA... e... WTF? :D Nigdy nie miałam, pierwsze słyszę, pierwsze widzę, więc nie mogło wymrzeć, skoro nigdy się nie urodziło ;)

Aparat fotograficzny - nieprawda. Mam dwa. Komórka służy mi do okazyjnych zdjęć - rozkład jazdy autobusów lub cuś :D A tak to cyfrówką. Wygodniej, przede wszystkim.
Mogę jeszcze dodać, że kamera też nie obumarła ;)

Laptop/Netbook - chyba musiałabym być sadomaso, żeby przeglądać internet w komórce. Nie po to sobie brała 16' laptopa, żeby teraz się wgapiać w 3' ekranik, no błagam ;)
Od czasu do czasu to tak, owszem. Ale nawet o milimetr moje komputery nie powinny czuć się zagrożone.

Telefon stacjonarny - tu się zgodzę, już dawno byśmy usunęli, gdybyśmy nie mieli neo ;)

MP3 - fail. Mniejsze, do kieszeni, mniej waży, nie zaboli, jak coś się z nią stanie, bo są tanie i mogę kupić drugą ;) No i mocniejsza bateria.

Reasumując - nie zgadzam się z artykułem :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz