Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-17, 15:16
Autor Wiadomość
angi 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 26

Wysłany:    [ocena] angicafe.blogspot.com

Witam Was.
Chciałaby Was bardzo prosić o konstruktywną ocenę mojego bloga http://angicafe.blogspot.com/
Prowadzę go od lutego, mam 6000 wyświetleń (patrząc na wpisy innych to chyba strasznie mało). Czytam to forum i uczę się co tu pozmieniać ulepszyć.
Na poczatku miałam problem, zeby AdSence mnie zaakceptowało, ale po małych poprawkach (głównie zwijanie tekstu chyba podziałało, bo blog szybciej sie wczytuje), przyjeli mnie.
Mam głownie zapytanie odnosnie wygladu, bo szczerze mówiąc, im więcej innych blogów ogladam, tym trudniej mi sie zdecydować. Bardzo podobają mi sie blogi na białym tle, ale własnie z powodu ich mnogości, postanowiłam, ze mój bedzie czekoladowo-latte ;) -żeby się wyróżnić- co o tym sądzicie? Dobrze kombinuję? Ostatnio zmieniłam także trzcionkę, na wiekszą i wyrazistrzą, dobrze czyta się wpisy?
Jestem otwarta na wszelkie podpowiedzi. Chciałabym jeszcze mieć spis treści w formie obrazkowej, czyt. tu obrazkowy spis treści.
Zastanawiam się takze nad fanpagem, tzn założyłam już sobie, ale na razie jest "uśpiony" bo nie mam na niego pomysłu i chyba czasu.
CZekam na Wasze opinie.
______________________________________________________
pomysł na siebie, pomysł na dom

http://angicafe.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-11, 21:50   

Wiem, że jest istne zatrzęsienie blogów z białym tłem, ale chyba takie są najlepiej odbierane. Wcale nie muszą być nudne, wystarczy jakiś dobry nagłówek. Ja osobiście blogów z ciemnym tłem nie lubię, są męczące dla oczu, jasne litery na ciemnym tle czyta się gorzej.

Piszesz bardzo prostym językiem, ale nie czyta się tego źle, Twój styl nie jest irytujący. Na Twoim blogu jest duży rozstrzał tematów, tu olejowanie włosów, tam jakieś wnętrza. Jeżeli Ty lubisz o tym pisać, to fajnie i to jest najważniejsze, ale musisz być świadoma, że blogów, które dotykają takich tematów, jakie poruszasz na blogu jest na pęczki i jest cała masa blogów, które opisują to lepiej.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-06-12, 14:12   

angi napisał/a:


Prowadzę go od lutego, mam 6000 wyświetleń (patrząc na wpisy innych to chyba strasznie mało).

No... nie powiedziałabym ;) To dobry wynik jak na taki okres.

Kot.kot napisał/a:

Wiem, że jest istne zatrzęsienie blogów z białym tłem, ale chyba takie są najlepiej odbierane. Wcale nie muszą być nudne, wystarczy jakiś dobry nagłówek. Ja osobiście blogów z ciemnym tłem nie lubię, są męczące dla oczu, jasne litery na ciemnym tle czyta się gorzej.

Popieram. Ja też postanowiłam "zainwestować" w biały blog. Co prawda wiem, że brakuje mu duszy (dobry nagłówek, widget itp.), ale przynajmniej jest bardzo wygodny dla oka.

Co do Twojego bloga to na pewno nie są to moje klimaty. Widać, że wiele pracy wkładasz w bloga i włożyłaś też w szablon, ale jednak za bardzo kojarzy się on z bloggerem.
:)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-06-12, 14:43   

Jak wchodzę widzę bałagan a to mi się nie podoba - blog jest usłany reklamami Adsense przez co jest mało czytelny,dodatkowo wzorki w tle pogarszają wszystko. Z jednej strony rozumiem że masz reklamy na blogu - sama tez chciałam je mieć od początku. Z drugiej strony wiem że to nie ma sensu - miałam dużo więcej wyświetleń niż ty a pierwszą wypłatę uzbierałam dopiero po 7 czy 8 miesiącach. Blog z białym tłem nie musi być banalny. Jeśli poszperasz trochę w instrukcjach może nauczysz się osiągnąć taki efekt jaki tylko chcesz. Ja osobiście lubię porządek, sama bardzo zwracam uwagę nawet na odległości danych elementów od krawędzi bloga. Kolory spokojne pastelowe ale to już kwestia gustu.

Może nie powinnam się czepiać treści ale rzuciła mi się w oczy metoda "NIA" którą opisywałaś. Wiem ze piszesz o swoim życiu i to robiłaś ale moim zdaniem czytelnicy wolą unikać takich wpisów ze względu na zdjęcia które powodują pewien dyskomfort. Przynajmniej ja tak mam i naprawdę nie spodobała mi się seria artykułów na temat tego jak zrobić sobie dziurę w nodze dzięki której oczyści się organizm. BTW nie sprawdzałabym rezultatów metody plastrami Kinoki - kiedyś Adbuster udowodnił że to ściema - plastry ciemnieją od wilgoci a nie od zawartości toksyn w organizmie
-> http://www.youtube.com/watch?v=LoIOC8HsvFU
 
  podziel si� tym postem na:
Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-12, 19:18   



Może nie powinnam się czepiać treści ale rzuciła mi się w oczy metoda "NIA" którą opisywałaś. Wiem ze piszesz o swoim życiu i to robiłaś ale moim zdaniem czytelnicy wolą unikać takich wpisów ze względu na zdjęcia które powodują pewien dyskomfort. Przynajmniej ja tak mam i naprawdę nie spodobała mi się seria artykułów na temat tego jak zrobić sobie dziurę w nodze dzięki której oczyści się organizm. /quote]
Zgadzam się, tę kategorię wpisów ominęłam wzrokiem, bo nie znajduję przyjemności w oglądaniu ran... :/
 
  podziel si� tym postem na:
angi 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-06-13, 22:24   

Dzięki Dziewczyny, za uwagi. Też zastanawiam się na kolorem, ale na razie nie mam czasu i cały czas walczę z czasem, czy bawić się grafiką, czy może napisać coś nowego. Dodatkowo teraz jeszcze komp mi padł :( a pisanie z laptopa jest dla mnie męczarnią. Kiedyś tu na forum natrafilam na temat o kolorach na blogach i pamiętam, że opinie były podzielone. Poczekam jeszcze na jakieś inne opinie.
Co do metody NIA, to muszę się trochę usprawiedliwić, że pomysł na te posty nie był taki spontaniczny, a raczej podjęty po wielu wahaniach i przede wszystkim poszukiwaniach jak to wygląda i jak się to robi (nie ma takich informacji za wiele w necie).....i... generują mi największy ruch na blogu, wiec póki co zostaja, ale, żeby nie wchodzily tam osoby, których to nie interesuje, mają osobną etykietę :)
______________________________________________________
pomysł na siebie, pomysł na dom

http://angicafe.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-06-16, 04:10   

A mnie się właśnie szablon podoba i uważam, że pasuje do tego rodzaju bloga :) Rozmieszczenie elementów w menu także - od razu dostrzegalne archiwum (co dla mnie jest na blogach BARDZO ważne), kategorie, najpopularniejsze posty...
A co do treści - ja akurat lubię kontrowersyjne i drastyczne zdjęcia, więc też kwestia odbiorcy :P mnie by akurat te przyciągnęły najbardziej.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-06-18, 15:15   

Dla mnie archiwum nie jest bardzo ważnym elementem bloga, częściej korzystam z przycisków "starsze posty" oraz z etykiet
 
  podziel si� tym postem na:
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany: 2013-07-13, 15:04   

Szata graficzna mi trochę nie leży, bo tło mi się zupełnie nie podoba. Poza tym jasna czcionka na ciemnym tle bardzo męczy oczy.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz