Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:45
Autor Wiadomość
kalmah
[Usunięty]



Wysłany:    [ocena] Blog o... no właśnie

Chętnie wysłuchałabym opinii na temat mojego po-twora - blogiem zwanym. :hyhy:

tomiejscenamapie.blogspot.com

Mój problem polega na tym, iż nie potrafię odnaleźć się w jednej dziedzinie, o której chciałabym pisać i w której dobrze bym się odnajdowała.
Początkowo mój blogasek miał być związany z tematyką górską, jednak... wyszło jak wyszło, a ja nie jestem w stanie trzymać się ściśle jednego tematu.

W związku z tym wnoszę o poradę, gdyby mi jakaś dobra dusza mogła przejrzeć z grubsza moje wypociny i doradzić - na jakiej tematyce najlepiej się skupić, co mi w miarę dobrze wychodzi.
Co zmienić?
Mam świadomość, że piszę nieregularnie, ale wynika to głównie z braku czasu i braku pomysłu na konkrety.
[img]http://pics.tinypic.pl/i/00594/r2tz64hbemyk.jpg[/img]
Ostatnio zmieniony przez kalmah 2014-11-08, 18:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-11-08, 12:02   

Cześć Kalmah! Zajrzałam, poczytałam. Po pierwsze, bardzo podoba mi się layout Twojego bloga - jest schludny, przyjemny dla oka, dzieje się tam akurat w sam raz. Jeśli chodzi o treść to chyba nie spodoba Ci się to co napiszę, ale... jest bardzo chaotycznie. Piszesz o wszystkim i uważam, że to jest to, co może ludzi odstraszać, zwłaszcza że rozrzut tematyczny jest bardzo duży: od wyboru butów ślubnych, przez hodowanie kiełków i usuwanie konta z facebooka, do bardzo konkretnych porad jak dojść na Giewont. Wydaję mi się, że to duży problem Twojej strony - jeśli ktoś szuka tylko wpisów 'górskich' i polubi profil, to musi się liczyć z tym, że oprócz tego co naprawdę go interesuje, będzie również otrzymywał powiadomienia o butach i kiełkach, o których w ogóle nie ma pojęcia (i być może nie chce mieć).

Nie mam złotej porady co z tym zrobić, ale mam dwa pomysły - jeden to rozdzielenie strony na dwa blogi; jeden czysto turystyczny i drugi, składający się z całej reszty. Drugi pomysł to spersonalizowanie obecnej strony. W tej chwili jest to zbiór bardzo różnych porad/informacji ("wyhoduj sobie kiełki", "jak usunąć konto z facebooka"). A może niech cała strona kręci się wokół Ciebie - ja wkurzyłam się w pracy (dlaczego?) i postanowiłam usunąć konto z fejsa, a zrobiłam to tak... ja postanowiłam kupić buty ślubne..., dziś weszłam na Giewont i wybrałam taką trasę..., ja mam opinię na jakiś temat, posłuchajcie co mam do powiedzenia..., itd. itp. Tak, żeby przenieść akcent z porad/informacji na osobę autora. Jeśli zainteresujesz czytelników swoją osobą i swoim życiem, to możesz spokojnie przemycić wszystkie tematy, na jakie masz ochotę, bo ludzie będą czytać po to, by dowiedzieć się hej, co tam słuchać u Rudej?, niekoniecznie żeby znaleźć jakieś konkretne informacje.

Nie wiem czy ten ostatni pomysł jest jasny? trochę się zakręciłam :)
 
  podziel si� tym postem na:
kalmah
[Usunięty]



Wysłany: 2014-11-08, 18:17   

Dzięki wielkie, że zechciałaś poświęcić mi swój czas :)

Niestety mam świadomość tego, że moje wpisy mają przeogromny rozrzut tematyczny i z tym mam największy problem - nie mam/miałam pomysłu na czym się skupić, aby zaciekawić czytelnika, wszak internet pełen jest dosłownie wszystkiego.
Początkowym moim zamysłem było pisanie na ściśle górskie tematy, jednak z powodu tego, że od gór dzieli mnie trochę i ciut-ciut i czuje się za cienka w uszach aby rozpisywać się na temat chodzenia po górach, po konsultacjach społecznych ( ;) ) wyszedł misz-masz.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałam, chodzi o spersonalizowanie bloga na zasadzie jak w notatce o facebooku (na przykład co mnie pchnęło do poszukania tej opcji?)
Przejrzę też podrzuconego przez Ciebie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-11-08, 21:24   

Raczej chodziło mi o skupienie strony wokół swojej osoby/swoich opinii/swoich doświadczeń, jak w linku który przesłałam pw. Jak ktoś jest ciekawą osobą i potrafi pisać z charakterem, to choćby i pisał o tym jak sobie zainstalował Androida - przeczytam. I to znacznie chętniej niż suchą instrukcję pt. "jak zainstalować Androida".
 
  podziel si� tym postem na:
kalmah
[Usunięty]



Wysłany: 2014-11-09, 12:31   

Ahh... w tę stronę... za mało "mnie" we mnie.
To nie wiem, czy mam AŻ TAK ciekawą osobowość :D

Nie chciałabym rozbijać bloga na dwa, ponieważ wiem, że te wejścia (nieliczne, ale są) bardzo często kierowane są nawet nie z list czytelniczych, a z adresu strony wpisywane bezpośrednio w przeglądarkę. Ludzie z natury są leniwi ;) i wiem po sobie, że po zmianie adresu (czy przeniesieniu części treści na innego bloga) nie chciałoby mi się latać od sasa do lasa.

Zastanawiam się, czy nie ograniczyć się do 2-3 zagadnień poruszanych na blogu (nie wiem: zdrowe odżywianie, fitness i coś jeszcze)...
ale na chwilę obecną mam też pomysł, na wpis zupełnie niezwiązany ze zdrowym trybem życia... tylko boję się, że taki, jak ładnie to opisałaś - chaos i pomieszanie, sprawi, że potencjalni czytelnicy uciekną po tygodniu.
 
  podziel si� tym postem na:
Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-11-09, 15:55   

Myślę, że 2-3 tematy jeszcze byłyby ok, zwłaszcza jeśli ze sobą związane (zdrowe odżywianie, sport i góry - jak najbardziej widzę wspólny mianownik). Niechęć do zmiany adresu całkowicie rozumiem, to rzeczywiście dość ryzykowne posunięcie.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-10, 18:51   

Zasadniczo jak najbardziej zgadzam się z Janiną (chyba już nie pierwszy raz :) . Albo rozdziel na dwa blogi, albo ogranicz się do dwóch-trzech tematów, albo mocniejsza personalizacja.

Nie wiem też, czy czytałaś ten wątek: co sądzicie o blogach o wszystkim i o niczym? Może Cię jakoś zainspiruje.

Lepiej jest także zmobilizować się i pisać bardziej regularnie. Jeśli na blogu przez tydzień nic się nie dzieje, to zwykle przestaję na niego wchodzić. Zwłaszcza że przecież piszesz, że faktycznie zmieniasz styl życia na zdrowszy, więc mnie na przykład ciekawi, co dokładnie robisz poza kiełkami :) To jest rzeczywiście temat na czasie, więc sporo możesz tu napisać i zdobyć wielu czytelników swoimi radami, jeśli będą ciekawe i sensowne.
 
  podziel si� tym postem na:
kalmah
[Usunięty]



Wysłany: 2014-11-12, 16:54   

Wątki o blogach o wszystkim o niczym przeglądałam już parę razy na forum, niby doskonale rozumiem jaki jest w nich problem, ALE.... ;)

Z trudem przychodzi mi systematyczność na jednym blogu, to co by było na dwóch blogach. Chyba skupie się na jednym temacie - a w sumie racja, da się w nim umieścić wycieczki górskie itp. I więcej personalizacji ;)

Mam jeszcze jedno pytanie - jeśli chciało się Wam już przejrzeć, może mogłybyście mi powiedzieć, czy notki pisane są w dosyć przystępny sposób? Może jest coś co wychodzi mi dobrze, a z czego kompletnie zrezygnować?
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2014-11-12, 22:17   

Janina napisał/a:

Myślę, że 2-3 tematy jeszcze byłyby ok, zwłaszcza jeśli ze sobą związane (zdrowe odżywianie, sport i góry - jak najbardziej widzę wspólny mianownik).
Ja tu się dokładnie z tym zgadzam z Janina. Najlepiej jeśli blog jest o jakiejś konkretnej tematyce, lub rzeczach ze sobą związanych w jakiś sposób.

kalmah napisał/a:

Chyba skupie się na jednym temacie - a w sumie racja, da się w nim umieścić wycieczki górskie itp.
Wg mnie ten temat jest dobry, nie tylko dlatego, że sam się tym interesuję ;) Wg mnie piszesz ciekawie o tym.

Teraz tylko skupić się bardziej na jednej tematyce i będzie lepiej niż obecnie.:)
 
  podziel si� tym postem na:
kalmah
[Usunięty]



Wysłany: 2014-12-28, 21:28   

Witam ponownie w tym poświątecznym czasie :)

Sporo wody w Wiśle upłynęło, trochę mniej postów napłodziłam, ale kilka nowych wpisów się pojawiło. Stąd moje pytanie: o ile z doborem tematów nadal jest u mnie ciężko, to jak wygląda kwestia personalizacji? Leży i kwiczy, czy podniosła się w kucki?
 
  podziel si� tym postem na:
Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-12-29, 12:41   

Jest zmiana, jest personalizacja, podoba mi się! Teraz jest więcej Rudej w Rudej!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz