Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany:    [opinia] Pieskie sprawy, czyli blog o moim psie.

Hej! Dopiero zaczynam z blogosferą od strony kodowania, więc proszę o wyrażenie ogólnej opinii na temat wyglądu. Wstawiam jeden screen, bo myślę, że najlepiej wejść i sprawdzić, bo niestety nie mam jak ukazać na zdjęciach działania bloga.

https://ksiezniczka-xena.blogspot.com/

Z góry dziękuję za rady! ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2017-08-24, 17:32   

Zmieniłaś kursor na stronie na taki, który wygląda tak samo niezależnie od tego czy wskażę nim link czy kawałek tekstu. Skutecznie odwraca to uwagę, wybija mnie z przyzwyczajeń i zmusza do zastanowienia się dwa razy nad tym, co robię (a tak nie powinno być). Jeżeli koniecznie chcesz pozostać przy tym pomyśle, to przynajmniej wprowadź rozróżnienie pomiędzy kursorem domyślnym, kursorem wskazującym tekst i kursorem wskazującym link.

Ramka z datą wydaje mi się zbyt mocno przesunięta w prawo. Dużo lepiej wyglądałoby, gdyby jej prawa krawędź pokrywała się z kolumną z treścią.

Dałbym też nieco więcej marginesów między akapitami oraz nagłówkami i nieco większy odstęp między linijkami tekstu. Jeśli wpis składa się z akapitów rozdzielanych zdjęciami (tak jak tutaj), to nie ma wielkiej tragedii. Ale na przykład tutaj jedyne co widzę to wielka ściana tekstu. :przestraszony:

Mimo wszystko całość wygląda dość spójnie, a kolorystyka nie męczy oczu. Nieźle jak na początki. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-25, 17:00   

Lukem napisał/a:

Zmieniłaś kursor na stronie na taki, który wygląda tak samo niezależnie od tego czy wskażę nim link czy kawałek tekstu. Skutecznie odwraca to uwagę, wybija mnie z przyzwyczajeń i zmusza do zastanowienia się dwa razy nad tym, co robię (a tak nie powinno być). Jeżeli koniecznie chcesz pozostać przy tym pomyśle, to przynajmniej wprowadź rozróżnienie pomiędzy kursorem domyślnym, kursorem wskazującym tekst i kursorem wskazującym link.

Nie umiem go zmienić, dopiero zaczynam :/ Kursor mam dodany z profilek, próbowałam dodać swój podmieniając link (też w png) ale nie wiem gdzie robię błąd. :/

Tak wygląda kod z profilek:

Kod

<style type='text/css'>body, a, a:hover, a:active{cursor: url(../http://profilki.pl/files/cur/88.png) 0 0, default;}</style>


A ja zmieniam sobie tylko adres i kod jest taki:

Kod

<style type='text/css'>body, a, a:hover, a:active{cursor: url(../http://zapisz.net/images/679_cursor.png) 0 0, default;}</style>


Gdzie robię błąd? Gdy rozczaję gdzie robię błąd to stworzę do każdej pseudoklasy oddzielny kursor, ale póki co nie działa mi nawet to. :/

Lukem napisał/a:

Ramka z datą wydaje mi się zbyt mocno przesunięta w prawo. Dużo lepiej wyglądałoby, gdyby jej prawa krawędź pokrywała się z kolumną z treścią.

Ciemno to widzę. :zdziwko:

Chyba lepiej by to wyglądało, gdyby był separator między postem a kolumną boczną, ale tego nie chcę... :/

Lukem napisał/a:

Dałbym też nieco więcej marginesów między akapitami oraz nagłówkami i nieco większy odstęp między linijkami tekstu. Jeśli wpis składa się z akapitów rozdzielanych zdjęciami (tak jak tutaj), to nie ma wielkiej tragedii. Ale na przykład tutaj jedyne co widzę to wielka ściana tekstu. :przestraszony:

Marginesów? Tzn. mam pododawać margin-bottom albo margin-top? Do czego to dodać? Do p? Czy zmienić line-height w .post-body? Bo teraz coś takiego znalazłam?

Lukem napisał/a:

Mimo wszystko całość wygląda dość spójnie, a kolorystyka nie męczy oczu. Nieźle jak na początki. :)

A dziękuję, wcześniej było #FF68C2, co było dość mocnym kolorem, więc zeszłam do #FFCCCc, bo stwierdziłam, że będzie jakiś taki ładniejszy. :P

Aczkolwiek dziękuję za rady i proszę o więcej! I z góry dziękuję! ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2017-08-25, 21:04   

Xenusiowa napisał/a:

Nie umiem go zmienić, dopiero zaczynam Kursor mam dodany z profilek, próbowałam dodać swój podmieniając link (też w png) ale nie wiem gdzie robię błąd.


Masz jedną deklarację CSS dla elementów body oraz odnośników (a, a:hover, a:active). Dorób jeszcze jedną grafikę kursora (najlepiej taką z rączką, aby symbolizowała wskazanie linku) i rozpisz to na dwie deklarację, każda z osobną grafiką.

Kod

<style type='text/css'>
body { cursor: url(../../http://profilki.pl/files/cur/88.png) 0 0, default; }
a, a:hover, a:active { cursor: url(adres kursora z rączką) 0 0, default; }
</style>


Kod

Ciemno to widzę. :zdziwko:


Przesunęłaś ramkę nie w tę stronę. :) Zobacz obrazek w załączniku.

Cytat

Marginesów? Tzn. mam pododawać margin-bottom albo margin-top? Do czego to dodać? Do p? Czy zmienić line-height w .post-body? Bo teraz coś takiego znalazłam?


We wszystkich wymienionych przypadkach dobrze kombinujesz. Margin-bottom na znacznikach p oraz img powinien zrobić różnicę. Alternatywnie, jeżeli Ci się nie uda, to po prostu pilnuj, żeby między jednym a drugim akapitem tekstu mieć jedną pustą linijkę (jeszcze jeden Enter).
 
  podziel si� tym postem na:
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-26, 03:43   

Lukem napisał/a:

Xenusiowa napisał/a:

Nie umiem go zmienić, dopiero zaczynam Kursor mam dodany z profilek, próbowałam dodać swój podmieniając link (też w png) ale nie wiem gdzie robię błąd.


Masz jedną deklarację CSS dla elementów body oraz odnośników (a, a:hover, a:active). Dorób jeszcze jedną grafikę kursora (najlepiej taką z rączką, aby symbolizowała wskazanie linku) i rozpisz to na dwie deklarację, każda z osobną grafiką.

Kod

<style type='text/css'>
body { cursor: url(../../http://profilki.pl/files/cur/88.png) 0 0, default; }
a, a:hover, a:active { cursor: url(adres kursora z rączką) 0 0, default; }
</style>

Tak, tak, wiem, ale chodzi o to, że cursor z profilek działa, a dodany przeze mnie (mimo, że też jest w .png) nie i nie wiem gdzie jest błąd. :/ Gdy rozczaję gdzie jest błąd - zrobię oddzielny kursor do każdego typu elementów, póki co w ogóle on nie działa z mojego linku. :/


[quote="Lukem"]

Xenusiowa napisał/a:

Kod

Ciemno to widzę. :zdziwko:

Przesunęłaś ramkę nie w tę stronę. :) Zobacz obrazek w załączniku.
A jak to zrobić? Obecnie mam ustawione jako float:right inaczej mam datę po całości postu. :/

[quote="Lukem"]

Xenusiowa napisał/a:

Marginesów? Tzn. mam pododawać margin-bottom albo margin-top? Do czego to dodać? Do p? Czy zmienić line-height w .post-body? Bo teraz coś takiego znalazłam?


We wszystkich wymienionych przypadkach dobrze kombinujesz. Margin-bottom na znacznikach p oraz img powinien zrobić różnicę. Alternatywnie, jeżeli Ci się nie uda, to po prostu pilnuj, żeby między jednym a drugim akapitem tekstu mieć jedną pustą linijkę (jeszcze jeden Enter).
Udało mi się zmienić line-height, ale dziękuję za pomoc!

Co dalej mogę zmienić? Tak w ogóle dzięki Htsz dodałam ikonki font awesome, mam nadzieję, że jakoś to wygląda. Ale proszę o dalsze rady bo zależy mi na udoskonalaniu się. ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz