Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 22:45
Autor Wiadomość
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany:    [opinia] przemyślNiki - Twoja opinia o moim miejscu w sieci

Mój blog to pod względem treści life style, pod względem wyglądu minimalizm, ale ciekawa jestem Waszych opinii :)



http://przemyslniki.blog.pl/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-12-30, 17:24   

Cześć PrzemyślNiki,
Zajrzałam na Twoją stronę i przeczytałam kilka losowo wybranych wpisów. Widzę, że strona jest młoda, bo działa ledwie od września, a bardzo dobrze sobie radzisz - masz lojalnych i aktywnych czytelników. Dobra robota, bo aktywizacja czytelników to nie jest prosta sztuka! Jeśli chodzi o wygląd, to ja bardzo lubię minimalizm, więc czuję się u Ciebie dobrze, ale myślę że gdzieś w przyszłości mogłabyś popracować nad jakimś ładniejszym headerem - to czarno-białe pióro mnie osobiście nie zachwyca.

Jeśli chodzi o moją czytelniczą wygodę, to może udałoby Ci się przenieść archiwum wpisów do prawej kolumny, zamiast tworzyć osobną podstronę z listą wszystkich wpisów? Osobiście wygodniej byłoby mi gdybym mogła sobie w ten sposób szukać wpisów - miesiącami i tytułami, niż szukać w jednej długiej, nieuporządkowanej liście.

I jeszcze - piszesz o wielu, bardzo często różnych rzeczach. Może jakieś tagi albo podstrony tematyczne pomogłyby to uporządkować, a komuś, kto po raz pierwszy wchodzi na Twoją stronę pomogą się odnaleźć?

To takie moje sugestie, może na coś się przydadzą :)
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-12-30, 17:53   

Dziękuję za komentarz :) Bardzo mi miło, że znalazłaś czas aby poczytać moje wypociny ;) Pióro jest nowo dodane, stworzone specjalnie dla mnie przez Narzeczonego w prezencie gwiazdkowym, który mnie podoba się bardzo, więc jakiś czas na pewno pobędzie :) O archiwum nawet nie pomyślałam, ale może to faktycznie lepszy pomysł niż osobna podstrona. Kategorie miałam założone, ale z nich zrezygnowałam, bo choć tematy różne, to jednak każdy wpis jest moim przemyśleniem. Ale nad tagami też pomyślę :) No i dziękuję za pochwałę dotyczącą czytelników :) Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-12-30, 18:17   

PrzemyślNiki napisał/a:

Dziękuję za komentarz :) Pióro jest nowo dodane, stworzone specjalnie dla mnie przez Narzeczonego w prezencie gwiazdkowym, który mnie podoba się bardzo, więc jakiś czas na pewno pobędzie :)


Ach, skoro tak, to zupełnie inna historia. Ta zmiana była tylko sugestią, bo ten header (jak i każda grafika) to rzecz gustu - może się podobać albo nie podobać, ale nie jest w żaden sposób nachalny, drażniący ani przesadzony, więc jak Ci się podoba (no i ma ładną, emocjonalną historię) to doskonale! Mnie w żaden sposób grafika nie zniechęca do danego bloga, nawet jeśli mi się nie podoba, oczywiście tak długo jak nie przeszkadza w czytaniu (typu czarne tło, ogromny header we Flashu, itd.).

Myślę, że archiwum byłoby wygodniejsze w użyciu niż podstrona, a powinno być relatywnie łatwe do dodania do szablonu.

Wiem, ze tagi/podkategorie mogą być skomplikowane do wykonania, bo podzielenie tematyczne takiej liczby wpisów jest niełatwym zadaniem. Rzeczywiście jesteś bardzo konsekwentna w tym, że cały blog zbudowany jest według Twojej osoby, Twoich historii/opinii/przemyśleń, co jest świetne. Pomysł z tagami/kategoriami nasunął mi się dlatego, że gdy weszłam na stronę jako zupełnie świeży i niezorientowany czytelnik, to byłam zupełnie zagubiona i nie wiedziałam gdzie, co i jak czytać najpierw. Takie tagi/kategorie sprawiłyby, że znacznie łatwiej byłoby mi znaleźć wpisy o interesującej mnie tematyce, a to zaś skłoniłoby mnie do dłuższego pozostania na stronie.
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-12-30, 21:30   

Archiwum wstawiłam, ale jednocześnie zostałam przy tej podstronie, bo z niej można przejść bezpośrednio do danego wpisu, który zainteresuje tytułem i jest sporo osób, którzy na tę podstronę zaglądają. Może za jakiś czas usunę całkiem, jeszcze nie wiem :D A tagi chyba rzeczywiście wstawię. Wpisy ciężko mi podzielić na konkretne kategorie, ale masz rację, że taka chmura tagów mogłaby ułatwić poruszanie się po blogu. Bardzo dziękuję za opinię, na prawdę :) Gdybyś miała jeszcze jakiś pomysł/zastrzeżenia to czekam :)
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-01-09, 18:23   

Hej Niki! Masz bardzo lekkie pióro (nie tylko w sensie headera :) i fajnie się Ciebie czyta. Przyznam się, że trochę się rozklikałam i z ciekawości przeczytałam całkiem sporo, więc jest good! :)

Jeśli chodzi o uwagi bardziej techniczne, zgadzam się z Janiną (już nie pierwszy raz, hehe... myślimy chyba podobnie). Bardzo fajnie, że dodałaś jednak tradycyjne archiwum; widzę, że pojawiły się też tagi :) Fajny jest też ten dolny gadżet tematyczny "Powiązane wpisy".

Z uwag może bardziej do przemyślenia: pióro jest faktycznie fajne, ale dość duże. Na jakimś dawnym moim blogu też miałam taki wielki header, więc kojarzę i doceniam ten klimat, ale wydaje mi się, że mniejsze byłoby lepsze. Strona ogólnie długo mi się ładuje, nawet na tablecie, ale to raczej kwestia blog.pl, którego nie lubię właśnie ze względu na te jego różne dodatki. To jednak już kwestia upodobań.

Poza tym: uwaga na literówki w tytułach! Niektóre osoby mocno to razi (myślę tu konkretnie o "Nieidelanie idealny" - skądinąd fajny tekst). Każdemu się zdarza (mnie też), ale koniecznie do poprawy!
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2015-01-09, 19:04   

Dziękuję Ci bardzo za opinię! Miło wiedzieć, że się podoba mój sposób pisania :) Tak, poprawiłam kwestię związaną z archiwum i tagami, powiązane wpisy był włączony od początku.

Co do nagłówka: chciałam, żeby było mniejsze, tzn węższe, ale wtedy wygląda to okropnie nieproporcjonalnie w związku z czym zostawiłam w takiej wersji, choć i tak nieco zwężonej.

Co do literówek to zawsze staram się uważać, a w tytule nie ma błędu ;) Nie z czasownikami pisze się osobno, z przymiotnikami zaś razem. Wpis jest o moim narzeczonym, którego już w tytule określam. Też się nad tym zastanawiałam, ale jednak tak jest dobrze :D Nie mniej jednak dzięki za czujność :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz