Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-16, 21:45
Autor Wiadomość
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany:    [porada] Mamspired | co jest nie tak?

Hej. Miałam napisać tego posta już dawno, ale do tego czasu mój blog bardzo się zmienił zarówno pod względem szablonu jak i treści. Może zacznę od tego, że najpierw mój blog był na bloggerze, pod własną domenę poszedł w listopadzie, od marca/kwietnia jest na Tumblrze i akurat z tego jestem bardzo zadowolona. Blog ma charakter typowo lifestyle + parenting.
Mój problem polega na tym, że wejścia są zerowe... nic kompletnie się nie dzieje. Ostatnio brałam udział w ~wyzwaniu blogowym i wtedy troszkę mi się staty podniosły. Szczytowy dzień pokazał 8 wejść. Po zakończeniu patrzę w GA, a tam 0 :/ Poruszam się od dawna w blogosferze szczególnie parentingowej, komentuję na bieżąco wpisy znajomych i tych nieznajomych (staram się odwiedzić i komentować kilka nowych blogów w tygodniu). Działam na facebooku, nawet dodałam publicznie pracę "blogera w firmie X".
Powiem wprost: nie chcę zmieniać nic w szablonie, może jedynie dodać jakieś wtyczki (np. coś typu link within). Z szablonu jestem mega zadowolona, podoba mi się, ALE to nie znaczy, że na pewno wszystko z nim w porządku. Zaletą jest to, że pięknie dostosowuje się do rozmiaru przeglądarek. No jedyne co ja uważam do natychmiastowej poprawki to nagłówek, ale mam nadzieję, na dniach go zmienić ;)
Proszę Was o wszelkie sugestie. Interesuje mnie czy podoba Wam się szablon, czy nie jest naje**ne za bardzo na głównej; treść, czy przyciąga, czy nie; szukam po prostu przyczyny, bo miałam już kiedyś dobre passe w blogowaniu, słabsze dni także, ale takie coś... liczniki wahają się 0-2 UU dziennie? Na prawdę mam mnóstwo znajomych mam (i nie tylko), które regularnie odwiedzam, a one zawsze wpadały na poprzedniego bloga, gdzie przez kilka miesięcy były informacje o przenosinach i co... lipa! :/
Pozdrawiam serdecznie! :) :help:
PS adres w podpisie (www.mamspired.com )
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
Ostatnio zmieniony przez Ewe-Linka 2014-07-25, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-07-25, 21:05   

Cześć Ewelina :) Nie lubię być tą pierwszą....Ja jedynie powiem Ci kilka punktów, które wydaje mi się, że warto poprawić.

01. Blog jest takim noworodkiem więc się za bardzo nie przejmuj. Na wszystko trzeba czasu. Jest się czym martwić po trzech latach.

02. Trochę wolno mi się wczytuje, ale może to wina mojego łącza.

03. Co jest bardzo ważne, nie mogę skomentować Twoich postów, bo w ustawieniach Disqus nie zaznaczyłaś komentarzy od gości. Więc to warto tam zmienić.

04. Weszłam na ostatni post ' Dlaczego rzuciłam odchudzanie' obraz mi się nie wczytał. Więc mam tutaj sam tekst, plus no miejsce gdzie powinien być obrazek. Nie wiem co się z nim stało, ale zobacz to... może uda się naprawić.


Ogólnie to warto dodawać do tekstów zdjęcia, video... coś co zainteresuje czytelnika żeby do Ciebie wrócił. :) Są na forum bardziej doświadczone osoby więc pewnie lepiej Ci doradzą, ale proszę nie zapomnij o tym Disqus. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-07-25, 22:05   

Blogów parentingowych i lajfstajlowych jest zawalenie (sama teraz zaczęłam prowadzić jeden). Zastanów się, dlaczego ktoś, kto Cię nie zna, miałby Cię czytać? Co Cię wyróżnia od tysięcy takich blogerek?

Poza tym, dla mnie nawalone tego wszystkiego przez kafelki, wolę bardziej przejrzyste blogi, wchodząc na Twój nie czuję się za dobrze. I zdjęcie w logo słabej jakości i za ciemne.
 
  podziel si� tym postem na:
cook 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 45

Wysłany: 2014-07-25, 22:07   

GoodByAccident napisał/a:

03. Co jest bardzo ważne, nie mogę skomentować Twoich postów, bo w ustawieniach Disqus nie zaznaczyłaś komentarzy od gości. Więc to warto tam zmienić.

O zdecydowanie to :)
Szablon jest ogólnie bardzo ładny ale mi osobiście nie bardzo podoba się nagłówek, zdjęcie jest trochę ciemne, cały szablon jasny jakoś nie bardzo to mi pasuje. Może zmienić zdjęcie, tło tego zdjęcia? Coś z tym na pewno bym popróbowała.

Ogólnie treść mi się podoba, trochę poczytałam ale.. do każdego posta dodawaj zdjęcie, zdecydowanie to bardziej "napędza" i chce się wejść, przeczytać więcej.

:)
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-07-25, 22:11   

cook napisał/a:

tło tego zdjęcia


zdecydowanie, tapeta wygląda słabo
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2014-07-26, 09:19   

Nagłowek- tak wiem ;) porażka :wstyd:
Myślałam o czymś takim jak kolaż zdjęć, tylko czy wtedy też nie będzie za bardzo nasrane?

A powiedzcie mi, czy zdjęcia mają wzbogacać tekst, czy dobrze by było, aby były już w miniaturkach?
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
K@mil 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył/a: 19 Maj 2014
Posty: 51
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-07-28, 07:16   

Wczytuje się mega wolno, a łącze że tak powiem potężne. Sprawdziłem czyste odpowiedzi do Twojej strony (ping) i wychodzi ok. 100ms (takie przykładowe wp.pl ma 5ms), więc lekki problem z odpowiedzią Twojego serwera jest.

Na jednym kompie rozjeżdża mi się czcionka - niewyraźnie wygląda, tzn. jakby to nie był tekst, a zeskanowany obraz. I to męczy oko. Nie wiem z czego się to bierze. Mam rozdz. 1920x1080.



Foto w nagłówku chociaż wstaw na razie w oryginale, a nie takie ciemne ;)
______________________________________________________
lubiewhisky.pl - wszystko o whisky!
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-07-28, 13:38   

K@mil napisał/a:

Wczytuje się mega wolno, a łącze że tak powiem potężne. Sprawdziłem czyste odpowiedzi do Twojej strony (ping) i wychodzi ok. 100ms (takie przykładowe wp.pl ma 5ms), więc lekki problem z odpowiedzią Twojego serwera jest.


Czas jest faktycznie długi, ale to blog na Tumblrze i poza zmianą platformy/przeniesieniem na własny hosting/podpięciem domeny np. do Cloudflare ciężko na to (tzn. pingi) cokolwiek poradzić. :looka:
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2014-07-28, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-07-28, 14:44   

ale trochę można. Np. po kiego grzyba wywoływanych jest tam tyle czcionek (zliczyłem 9)? i to w dodatku za pomocą trzech <link zamiast jednego?

Do tego optymalizacja zdjęć, to samo podpowiada PageSpeed Insights: https://developers.google...com&tab=desktop - wynik 26 jest masakrycznie słaby, ja się smucę jak mi wyskoczy poniżej 80.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2014-07-28, 15:42   

W takim razie zacznę od lekkiego porządku w kodzie (bo za wiele sama już nie zrobię :p ) i zrobię coś w końcu z tym zdjęciem.

Htsz napisał/a:


Do tego optymalizacja zdjęć, to samo podpowiada PageSpeed Insights

Ale jak mam to zrobić? Wszystkie zdjęcia wgrywam do g+, a później kopiuję. Każdy obraz ma nie większy rozmiar niż 700px szerokości, czy to tak dużo?
Przez Tumblra nie wgrywam bo obrazki zawsze są zmniejszone (tam jest chyba max 600px szerokości w każdym darmowym szablonie).
Dzięki za wszystkie cenne uwagi :)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-07-28, 17:22   

Zapisujesz zdjęcia w formacie PNG i przez to dłużej się ładują. Dwukrotnie rozwijałem ten temat przy ocenianiu innych blogów.

=> http://forum.blogowicz.in...69,12.htm#89335

=> http://forum.blogowicz.in...t7902.htm#92338

W skrócie: zapisuj zdjęcia jako JPG z rozsądnym stopniem kompresji (przy 80-90% nie ma strat jakościowych, a rozmiar pliku jest dużo mniejszy), a nie PNG.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz