Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Krzysssiek 


Imię: Krzysiek
Dołączył/a: 14 Wrz 2017
Posty: 21
Miasto: Poznań

Wysłany:    [porada] nonstopdoprzodu, co poprawić? Jak Wam się podoba?

Od niedawna prowadzę blog. Dużo się bawiłem i testowałem różny wygląd, jednak ciągle mi się nie podoba. I proszę Was o poradę.

Co sądzicie o ogólnym wyglądzie strony? Co można poprawić, zmienić, dodać, usunąć...?

Co myślicie o moim stylu pisania? Jest ciekawy, nudny, przeciętny, można sporo zmienić?

Czy jest na nim dużo błędów? Literówki, ortografia...?

Jakieś inne dodatkowe uwagi?

Link do bloga:

Cytat

nonstopdoprzodu.pl
______________________________________________________
nonstopdoprzodu.pl
zarabianie, podróże, efektywna nauka...
dopiero zaczynam, jednak... będzie się działo!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2017-10-09, 21:28   

Usiadłem właśnie, żeby się przyjrzeć i widzę zmieniony wygląd w stosunku do zrzutu ekranu. Niemniej, zobaczmy.

Cytat

Co sądzicie o ogólnym wyglądzie strony? Co można poprawić, zmienić, dodać, usunąć...?


- Problemem pierwszej wersji wyglądu była nijak niewyeksponowana informacja o autorze oraz brak jakiegokolwiek linka "O mnie". Teraz widzę ramkę w pasku bocznym i wygląda to w miarę okej.

- nagłówek: podoba mi się pomysł ze strzałką i ogólnie czuję zamysł, choć przeszkadza mi ucięty czubek góry na krawędzi kadru. Pomysł, który mi się nasuwa, to wycięcie nieba i gór pod logo (zostawiając białe tło pod spodem) i zostawienie tylko tego pagórka po prawej. Dobry grafik mógłby to zrobić naprawdę fajnie w photoshopie.

- tutaj, linki do poprzedniego/następnego wpisu między treścią a komentarzami. Ogranicz im szerokość i pozwól nagłówkom przejść do nowej linii, a następnie wyrównaj je do lewej (ten po lewej) i do prawej (ten po prawej). Wydaje mi się, że tak wyglądałoby ciut lepiej.

Generalnie jest przyjemnie dla oka i czytelnie.

Cytat

Co myślicie o moim stylu pisania? Jest ciekawy, nudny, przeciętny, można sporo zmienić?


Niespecjalnie czuję się grupą docelową, ale wpisy o podróżach całkiem przyjemnie się przegląda, a nawet jak nie przeczytam, to pooglądam zdjęcia. Powiem tak: o ile styl pisania można mieć lepszy lub gorszy i to jest kwestia praktyki, o tyle dobre zdjęcia są w stanie ratować statystyki.

Jeśli coś mogę doradzić, to próbuj robić zdjęcia pod teksty, które planujesz napisać. Jak we wpisie o Hiszpanii wspomniałeś o dzieciach grających w piłkę niczym profesjonaliści, to bardzo liczyłem na jakiś fajny portrecik jednego z takich dzieciaków albo dynamiczne ujęcie z tymi dzieciakami w akcji. A tu smuteczek. :(

Cytat

Czy jest na nim dużo błędów? Literówki, ortografia...?


Gdzieś widziałem jakieś przekręcone słowo (z gatunku takich, które nawet ze sprawdzaniem pisowni ciężko jest wychwycić), ale nie mogę go teraz znaleźć. Rażącej ortografii czy innych problemów tego typu nie stwierdziłem.

Także ciśnij dalej. :)
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2017-10-10, 14:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysssiek 


Imię: Krzysiek
Dołączył/a: 14 Wrz 2017
Posty: 21
Miasto: Poznań

Wysłany: 2017-10-09, 23:55   

Na początek, dzięki! Takie porady niezwykle motywują do działania i sprawiają, że od razu chce się coś napisać.

Cytat

- Problemem pierwszej wersji wyglądu była nijak niewyeksponowana informacja o autorze oraz brak jakiegokolwiek linka O mnie. Teraz widzę ramkę w pasku bocznym i wygląda to w miarę okej.


Ogólnie będzie jeszcze lepiej jak rozwinę bloga i pokażę swoją twarz, ale z tym czekam aż będę miał już trochę stałych czytelników. Póki co mam nadzieję, że wystarczy to, co jest.

Cytat

- nagłówek: podoba mi się pomysł ze strzałką i ogólnie czuję zamysł, choć przeszkadza mi ucięty czubek góry na krawędzi kadru. Pomysł, który mi się nasuwa, to wycięcie nieba i gór pod logo (zostawiając białe tło pod spodem) i zostawienie tylko tego pagórka po prawej. Dobry grafik mógłby to zrobić naprawdę fajnie w photoshopie.


Jak to sobie teraz wyobrażam, to nieźle to może wyglądać. Kiedyś bawiłem się trochę w wycinanie tła ze zdjęć, mam nadzieję, że nie zapomniałem, jak to się robi. Tylko najpierw muszę zainwestować w myszkę do swojego laptopa, bez tego to będzie męczarnia.

Cytat

- tutaj, linki do poprzedniego/następnego wpisu między treścią a komentarzami. Ogranicz im szerokość i pozwól nagłówkom przejść do nowej linii, a następnie wyrównaj je do lewej (ten po lewej) i do prawej (ten po prawej). Wydaje mi się, że tak wyglądałoby ciut lepiej.


Szczerze, teraz mi się podoba, ale jak najbardziej za jakiś czas przetestuję obie opcje.

Cytat

próbuj robić zdjęcia pod teksty


To muszę wziąć sobie do serca. O ile będąc ostatnio w Katanii (wpis pojawi się w najbliższych dniach) już coś o tym pomyślałem i np. zrobiłem zdjęcia zaśmieconych ulic, o tyle przegapiłem też wiele fajnych okazji, aby zrobić ciekawe ujęcie i pokazać to, o czym będę pisał. Inną sprawą jest też kwestia aparatu, póki co zdjęcia robię telefonem, ale też planuję to zmienić. Szczególnie po tym, jak zobaczyłem przepiękny widok na całą Katanię nocą, a mój aparat nie mógł tego uchwycić.

Cytat

Także ciśnij dalej. :)


Będę! :)
Szczególnie, jak widzę świetną pomoc ze strony innych :)
______________________________________________________
nonstopdoprzodu.pl
zarabianie, podróże, efektywna nauka...
dopiero zaczynam, jednak... będzie się działo!
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-10-13, 13:44   

Między tym co widać na screenie, który wrzuciłeś, a tym co obecnie jest na blogu, różnica jest kolosalna. Zmiana na ogromny plus! Osobiście popracowałabym jeszcze nad grafiką nagłówka i gadżet z wyszukiwaniem przeniosłabym zdecydowanie wyżej. Obecnie nie znajduje się w zbyt intuicyjnym miejscu. Trochę drażnią także polskie znaki, które w nagłówkach postów zastępowane są inną czcionką. W postach osobiście wole wyjustowany tekst, ale to już tylko preferencje. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysssiek 


Imię: Krzysiek
Dołączył/a: 14 Wrz 2017
Posty: 21
Miasto: Poznań

Wysłany: 2017-10-15, 22:13   

Dzięki oscarro_11!
Wróciłem właśnie z kolejnej podróży, jutro zabieram się do poprawy wyglądu.
Świetnie, że wspomniałaś o polskich znakach w nagłówkach, nawet tego nie zauważyłem.
Z wyjustowanym tekstem poeksperymentuję. :)
______________________________________________________
nonstopdoprzodu.pl
zarabianie, podróże, efektywna nauka...
dopiero zaczynam, jednak... będzie się działo!
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysssiek 


Imię: Krzysiek
Dołączył/a: 14 Wrz 2017
Posty: 21
Miasto: Poznań

Wysłany: 2017-10-18, 02:31   

Logo poprawione, chociaż nie wiem, czy jeszcze nad nim nie popracuję.
Wyszukiwarkę... usunąłem.

Do zrobienia jeszcze:
-polskie znaki w tytułach;
-przetestowanie zmiany wyglądu linku do poprzedniego i kolejnego wpisu oraz wyjustowania tekstu;
-ulepszenie strony o autorze;
-zrobienie przezroczystej ikony, która wyświetla się jako symbol strony;
-ulepszenie fb;
-chcę stworzyć konto na Instagramie, gdzie będę wrzucał jakieś fotki;
-chcę stworzyć konto na TT, gdzie będę wrzucał cytaty o podróżach, zarabianiu, nauce.

A i zdecydowałem, że kolorami bloga będą: biały, czarny i niebieski, gdybym w przyszłości tworzył jakąś grafikę itp. :)
______________________________________________________
nonstopdoprzodu.pl
zarabianie, podróże, efektywna nauka...
dopiero zaczynam, jednak... będzie się działo!
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-10-18, 11:50   

Polskie znaki w nagłówkach postów nadal zastępowane są inną czcionką. :P
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysssiek 


Imię: Krzysiek
Dołączył/a: 14 Wrz 2017
Posty: 21
Miasto: Poznań

Wysłany: 2017-10-18, 23:59   

oscarro_11 napisał/a:

Polskie znaki w nagłówkach postów nadal zastępowane są inną czcionką. :P


Wiem, jeszcze nad tym popracuję, bo dzisiaj coś na chwilę zepsułem przy próbie zmianie tego :D

A i wrzucam aktualny wygląd, gdyby ktoś chciał zobaczyć bez wchodzenia na mojego bloga.
______________________________________________________
nonstopdoprzodu.pl
zarabianie, podróże, efektywna nauka...
dopiero zaczynam, jednak... będzie się działo!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz