Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-26, 13:11

jak oceniasz zmiany na blog.pl ?
na duzy plus!
23%
 23%  [ 3 ]
w porzadku, ale mogłoby być wiecej zmian technicznych
38%
 38%  [ 5 ]
bez znaczenia i tak nie uzywam i nie będe używać
7%
 7%  [ 1 ]
nie podoba mi się, wolę poprzednią wersję
30%
 30%  [ 4 ]
Głosować: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [opinie] nowy blog.pl - teraz za damo!

Lukem napisał mi, że blog.pl się zmienił, więc zaglądnąłem, bo mojego bloga mimo, iż mam od 5 lat (zapomniałem w ogóle o urodzinach :yay: ) - dawno nie uaktualniałem.

Zmienił się wygląd strony głównej, kolorystyka szaro-zielono-biała, kolorki ładne takie web2.

Z nowinek rzucajacych się w oczy to "debata". Z tego co powiedział mi Adomas ma to być cos w rodzaju miejsca do wyrażania opinii. Na widoku są ostatnio dodane debaty. Widnieje także box dla ostatnich notek oraz część do promowania "ciekawych" blogów.

logo strony także się zmieniło, ja osobiście wolałem to fajne kółeczko, ten chyba był robiony pod obecną modę - takie trendy web2.0

Strona główna posiada także zakładkę "blog" i tam mamy linki do katalogu, pomocy, polecane notki (hm? - a kto to wyszukuje ? czy to sponsorowane :>?), ponownie nowe notki i promowane blogi :)

Panel zarządzania blogiem także uległ zmianie w przeciwieństwie do poprzedniej zmiany, wtedy zmieniono tylko index, teraz panel dopasowany jest szablonem do całego blog.pl, po zalogowaniu mamy również mały panel nawigacyjny, możemy dodać sobie avatarka, którego widać gdy udzielamy sie w debatach.

Dodawanie notki odbywa się teraz przy pomocy specjalnego generatora - dla tych co sie nie znają na htmlu ułatwi to prace w ostylowaniu swoich wpisów :)

na podstronie z archiwum notek widnieje ich liczba - jak dla mnie fajny bajer, przynajmniej wiem, że przez te 5 lat dodałem 130 wpisów :)

następna zakładka nazywa się moderacja. Tam możemy wyświetlić sobie komentarze dodane na naszym blogu: według czasu lub według notek w których zostały dodane, możemy moderować tam także wpisy do księgi gości (jak dla mnie zbędny bajer te księgi - taka pakamera dla spamerów).

podstrona wygląd daje nam obecnie do wybrania zamianę szablonu w całości na jeden z dostępnych w blog.pl albo własnoręczną pracę nad kodem przy każdej z podstron (index, archiwum, księga, css). cieszy mnie bardzo, ze onet nie wpadł na głupi pomysł i nie odebrał tej przyjemności edycji HTMLa jak to jest na onetblogach!

zakładka ustawienia z tego co widzę pozostała bez zmian.

ja osobiście zmiany wizualne oceniam na plus, bardzo podoba mi się nowa strona.

Administracja-właściciele zadecydowali także, że od tej pory blog.pl będzie darmowy! Tak właśnie, od tej chwili nie płacimy za założenie bloga. Rejestracja jest darmowa. Z tego co się dowiedziałem na naszych blogach będzie się w zamian wyświetlał taki panel na górze, coś w rodzaju tego co posiada blogger.com, znajdować się tam będzie pewno znaczek blog.pl, opcja szukaj bloga oraz skrótowe linki do zarządzania naszym blogiem. Myślę, że znośnie jak na zaoszczędzenie 10.98 pln ;)

zapraszam do rozmowy na temat nowego blog.pl :) jak wam się podoba ? co myślicie o zmianach i wizualnych i technicznych (opłaty).

Ja osobiście wolałbym aby był chociaż trochę płatny, obniżyłoby to liczbę tzw. pokemonów, w sytuacji kiedy blog.pl jest całkowicie darmowy na pewno będzie ich tutaj dużo, blog.pl jest w końcu bardzo trendy i ma atrakcyjna domenę.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2007-12-11, 22:07   

Nie docierają do mnie te zmiany - tyle powiem w największym skrócie...
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-12-11, 23:58   

blog.pl był serwisem dla elit.. zero pokemonów, bo 10 zł to można wydać na coś innego.. nie podoba mi się idea darmowego. fakt, coraz mniej ludzi na blogu i pewnie to ma być powodem do ściągnięcia kolejnych mas.
graficznie wygląda to fajnie, edycja bloga jest rzeczywiście usprawniona - to na plus.

ale mam wrażenie, że blog.pl za bardzo biegnie za modą... -_- to była awangarda, przynajmniej w mniemaniu niektórych.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Shout_ 
Ownlog.Klub
o. prowadzący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 15 Mar 2006
Posty: 269
Miasto: Sosnowiec

Wysłany: 2007-12-15, 15:46   

Wolałem jakbył płatny. Teraz będzie ogrom ludzi, co za tym idzie, będzie chodziło wszystko wolniej.. Już widziałem kilka pokemonowych blogów :/
 
  podziel si� tym postem na:
Natalya 
. SlodkoGorzka .


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 50
Miasto: Chojnice

Wysłany: 2008-01-29, 17:45   

Mnie z kolei zainteresowała debata. Jednak jak się okazuje tylko z nazwy można się na niej udzielać "ponad podziałami". Nie wiem czy to wina mojej poczty czy rzeczywiście taki „chwyt”, ale aby otrzymać link aktywacyjny do udziału w debacie musiałam jednak założyć bloga na blog.pl
______________________________________________________
A Gdy Serce Twe Przytłoczy
Myśl, Że Żyć Nie Warto,
Z Łez Ocieraj Cudze Oczy,
Chociaż Twoich Nie Otarto. l M. Konopnicka
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-01-29, 17:55   

hmm... zmiany mi sie podobaja choc nie korzystam i nie korzystalem , ale zmiany sa bardzo dobre(przynajmnie jak na moje gust) choc fakt ze troche glupio z ta darmocha mogli by zrobic znizke czy cos ale nie za darmo bo sie moze nazbierac bydla.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Lanooz 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-12, 00:23   

Blog.pl był dla elit? Jakich elit? Tylko dlatego bo trzeba było 10,- płacić? Jak dla mnie żadna elita. Tylko grupa ludzi, która jest wstanie wydać aż tyle pieniędzy na rejestrację na jakiejś platformie blogowej.

Ta zmiana jest na lepsze. Przynajmniej ze względu na debaty. Nie wiem jak jest jeszcze od środka.
Natalya do udziału można z każdej platformy. Mogłaś wysłać do nich maila z tą sprawą.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-12, 00:31   

nie było pokemonów, Lanooz. w tym sensie. blogowali dorośli, poważni zazwyczaj ludzie. a teraz? już znalazłam kilka blogasków o dollsach... na litość boską. uciekłam stamtąd.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Lanooz 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-12, 00:36   

Ja widziałam parę 'pokemonowatych' blogów w starej wersji. Myślę jednak, że wcześniej nie doszukałaś się tego zbytnio - nie tak jak teraz, po tej zmianie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-02-12, 13:37   

pokemonowe blogi były wszędzie, kiedyś blog.pl był za darmo i za 1,22 i wtedy mase nastolatek miało dollsowe blogi... więc "elita" to za mocne słowo ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-12, 14:05   

ale się uczepiliście. a ja swoje wiem :zdegustowany:

:P
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-02-12, 15:53   

dla mnie blog.pl zawsze był synonimem porządnego serwisu blogowego, niedostępnego dla wszystkich. Mówicie, że to absurd wydawać to 10.98. Popatrzcie sobie na myloga i bloga, i na to jak oba serwisy się prezentują! Na Mylogu są blogi, ażeby były, jest wiele awarii (...), czasem się nie można dostać do panelu, no i oczywiście na cały serwis, oprawę graficzną. Blog.pl raczej nie miał awarii, fajnie wszystko wyglądało itp. I faktycznie nie było aż pokeemolsów i takich innych odłamów społecznych (chociaż wyjątki się zdarzały...).
Nie wszyscy (?) mają telefony komórkowe, i to jeszcze żeby wydać to 11 zł.
Teraz serwis jest darmowy i dziwnie to wygląda (tak dla odmianyy... darmowy...). W takim razie - teraz się ludziom żal ich samych siebie robi, że wydali tę kwotę, jak mogli założyć bloga później. Najbardziej głupio się zrobiło ludziom, którzy założyli bloga pare miesięcy temu :rotfl:
Zmiana zmianą, wszystko ładnie, jak zwykle...
Do samego Bloga nic nie mam.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz