Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
Peen 
WordPress.Klub

Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Miasto: Walencja

Wysłany:    Płatny pakiet wordpress.com a pobrany szablon

Jakiś czas temu postanowiłam przenieść bloga na Wordpress. Wiem, że żeby móc kupić i zainstalować szablon, który mnie interesuje (Caress ) muszę wykupić też płatny pakiet.

I tu pojawia się moje pytanie (jestem póki co kompletnie zielona jeśli chodzi o te platformę):
Waham sie między planem Premium a Business. Oba mają opcję custom design, ale tylko w business jest "premium themes". Szkoda mi 300$ (chociaż GA kusi, bo bardzo się przyzwyczaiłam), ale boję się że zmarnuję pieniądze na premium (na pakiecie zależy mi tylko ze względu na ten szablon).

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-07-27, 11:49   

Jak komuś - z ważnego powodu - przestaje wystarczać blogspot, to przenosi się zazwyczaj na płatny serwer. Nie wybiera kolejnej, darmowej platformy, na której trzeba zainwestować w pakiety tylko po to, aby móc używać innych szablonów i mieć domenę.

Głównym plusem tej opcji będzie w sumie bezpieczeństwo. Całą resztę możesz mieć taniej na dzierżawionych hostingach (tutaj o aktualizacje i zabezpieczenia będziesz dbać samodzielnie lub z lekką pomocą supportu).

Z tej informacji: https://en.support.wordpr...ing-new-themes/ wynika, że chyba nie wgrasz tam dowolnego szablonu. Warto jednak skontaktować się z pomocą i dopytać.
Jeżeli rzeczywiście nie można, to w Twoim wypadku pozostanie przenieść się na wersję ORG, czyli instalowaną i kupić sobie dobry pakiet hostingowy (200-300zł).

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imię: Łukasz
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2016-07-27, 12:00   

Premium Themes to możliwość wybrania szablonu z nieco większej puli niż ta dla darmowych użytkowników, z kolei custom design to prawdopodobnie możliwość edycji CSS i niewiele więcej. Żaden z płatnych planów nie umożliwia instalacji własnych motywów. Chyba że mówimy o ogromnym serwisie typu TechCrunch, ale wtedy w grę wchodzi plan VIP.

Ergo - WordPress na własnym koncie hostingowym to jedyna sensowna droga.

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

Peen 
WordPress.Klub

Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Miasto: Walencja

Wysłany: 2016-07-27, 12:22   

Dopiero dowiedziałam się o różnicy między wordpress com a org. Wzięłam się za coś, co mnie trochę jednak przerosło w takim razie.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, zabaczę, czy dam radę ugryźć wordpress.org, a jesli nie, zostanie szukanie jakiegoś odpowiednika, w którym będę miała większe opcje edycji szablonów niż na bloggerze (z tego, co próbowałam, podobnego do podlikowanego szablonu nie uda mi się tam stworzyć, a taki odpowiada mi najbardziej)

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-07-27, 13:06   

Peen napisał/a:

będę miała większe opcje edycji szablonów niż na bloggerze (z tego, co próbowałam, podobnego do podlikowanego szablonu nie uda mi się tam stworzyć, a taki odpowiada mi najbardziej)
po kliknięciu w live preview widzę 6 wersji (her, him, family, food, fashion i woocomerce). Poza tą opcją sklepową nie widzę tam niczego, co byłoby niemożliwe do zrobienia na blogspocie ;) -> http://weblove.pl/projekt...ogger-blogspot/
Kupienie gotowca (w dodatku z tyloma wersjami), to jednak często tańsza opcja niż pisanie indywidualnego projektu.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

::
Odpowiedz do tematu