Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany:    Wordpress a Android, iOS oraz WP8

Jaką wtyczkę polecacie do rozwiązań mobilnych? Mój szablon jest lekki i bez tego daje radę na Androidzie ale chciałbym to zoptymalizować, jakieś sugestie?
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-01-28, 15:01   

WP-Touch. Ale jeśli masz szablon, który poprawnie reaguje na urządzenia mobilne, to czy jest sens obciążać bloga dodatkową wtyczką, która robi to samo?

Albo inaczej - co konkretnie chcesz osiągnąć, a nie ma tego w obecnym szablonie?
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-28, 15:04   

Lukem napisał/a:

WP-Touch. Ale jeśli masz szablon, który poprawnie reaguje na urządzenia mobilne, to czy jest sens obciążać bloga dodatkową wtyczką, która robi to samo?

Albo inaczej - co konkretnie chcesz osiągnąć, a nie ma tego w obecnym szablonie?


Chcę osiągnąć jak największą wydajność względem systemów urządzeń przenośnych. Wordpress ma to do siebie, że w stanie surowym nie zawsze odpowiednio dobrze reaguje na takich urządzeniach.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-28, 17:00   

Szablony responsywne całkiem dobrze sobie radzą, zwykle rozpoznają z jaką rozdzielczością ekranu mają do czynienia.

Na jednym z blogów, które poprawiałem widziałem jeszcze coś takiego: http://wordpress.org/exte...ck/screenshots/ (WordPress Mobile Pack).

Możesz też wgrać wtyczki do keszowania (cache), w ten sposób treści będą wczytywane z pamięci podręcznej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-28, 17:58   

Szczerze to patrząc na Twojego bloga to jedyną rzeczą, którą bym zmieniła to wywalenie facebook like boxa dla urządzeń mobilnych bo on najbardziej zawala z reguły stronę (szczególnie w godzinach wieczornych). Aha, i koniecznie przenieś obrazki na swój serwer, nie linkuj do nich gdzieś z sieci - długie czasy oczekiwania -> zobacz tutaj

Myślę, że nie ma sensu optymalizować jeszcze bardziej.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-28, 19:41   

Basia napisał/a:

Szczerze to patrząc na Twojego bloga to jedyną rzeczą, którą bym zmieniła to wywalenie facebook like boxa dla urządzeń mobilnych bo on najbardziej zawala z reguły stronę (szczególnie w godzinach wieczornych). Aha, i koniecznie przenieś obrazki na swój serwer, nie linkuj do nich gdzieś z sieci - długie czasy oczekiwania -> zobacz tutaj

Myślę, że nie ma sensu optymalizować jeszcze bardziej.

Jeśli mam możliwość zaoszczędzenia życia serwerowi to je będę linkował z zewnątrz. Nie czuje potrzeby pozycjonowania bloga za pomocą obrazków i ich wszelkich altów. Żeby tak likeboxa wywalić musiałbym własną aplikację napisać a raz nie dysponuje aż takim czasem (stąd wordpress a nie własny system) i nie wiem czy takimi umiejętnościami.

PS http://tools.pingdom.com/fpt/#!/eWDmAxUxp/http://slonecznybalkon.pl tutaj wyszło mi jeszcze wolniej niż mój blog :P
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-01-28, 22:18   

OK, rozumiem zamysł, więc pogadajmy o konkretach. :)

Otworzyłem powiedziałem.pl w IE na Windows Phone 7.5. Przy włączonym 3G/HSPA ładuje się szybko i nie zauważyłem jakichś większych przestojów. Zatem zbiorę do kupy wszystko, co mi przychodzi do głowy.

(zaznaczam, iż są to tylko sugestie. Nie daję gwarancji, że każda z nich przyniesie realny i widoczny zysk - musisz popróbować, co faktycznie warto robić, a na co szkoda czasu)

- tak jak wspomniał Htsz, wtyczki keszujące (W3 Total Cache, WP-SuperCache, itd. itp.). Wtedy treści nie są każdorazowo generowane, tylko ładują się jak statyczne pliki HTML.

- kompresja obrazków - wyciskaj co się da z każdego obrazka, póki nie zobaczysz strat na jakości, szczególnie przy JPGach. Z kolei jeśli przyjdzie Ci wrzucać cokolwiek w PNG , to potraktuj go jakimś narzędziem typu PNGOut. Niektóre programy - zwłaszcza Photoshop! - zapisują w PNGkach nieco zbędnego balastu, który nie wpływa znacząco na jakość, a stanowi czasem 10-20% objętości grafik.

- z pomysłów bardziej kreatywnych, choć niekoniecznie praktycznych - dla przeglądarek mobilnych, które operują na mniejszych rozdzielczościach, mógłbyś spróbować serwować mniejsze wersje obrazków, niż dla wersji "pełnowymiarowej". Tutaj nie podpowiem żadnego konkretnego rozwiązania, trzeba byłoby rozejrzeć się albo napisać własne rozwiązanie.

- poszukaj wtyczki, która połączy Ci wszystkie arkusze styli oraz skrypty JS do pojedynczych plików i przy okazji potraktuje je jakimś mechanizmem typu "minify" (wytnie spacje, entery, zbędne powtórzenia, itp.) - przyoszczędzisz w ten sposób dużo zbędnych żądań HTTP do serwera, a ładowane pliki będą mniejsze.

- pozostając w kwestii CSSów i JSów - z punktu widzenia szybkości ładowania strony opłaca się je serwować z innego adresu niż blog. O ile pamiętam, w W3 Total Cache jest opcja postawienia własnego CDN i serwowania plików statycznych z innej subdomeny (np. cdn.powiedzialem.pl).

- możesz pobawić się Cloudflare.com - jego rolą jest głównie przyspieszanie komunikacji między przeglądarką a serwerem DNS (balansowanie ruchu, serwowanie statycznych treści w trakcie awarii - przydatne szczególnie przy dużych przeciążeniach) oraz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa (blokowanie albo serwowanie captcha spod podejrzanych adresów IP).

- można się pobawić w wycinanie zbędnych elementów z samego motywu graficznego (nadmiarowe klasy CSS w szablonach, optymalizowanie styli, porzucanie wsparcia dla starszych przeglądarek), ale to już dość czasochłonne.

- widzę, że motyw używa jQuery - zamiast serwować je ze swojego serwera mógłbyś korzystać z wersji udostępnionej przez Google - raz, że oszczędzasz swój serwer, dwa że jQuery z Google jest używane w wielu miejscach w internecie i jest realna szansa, że Twój czytelnik ma już zapisaną kopię biblioteki w pamięci podręcznej przeglądarki -> a to kolejny zysk dla Ciebie.

- kanały RSS możesz serwować FeedBurnerem - korzyści podobne do tych, które przynoszą wtyczki keszujące stronę, do tego dostajesz fajne statystyki Twojego kanału.

Problem pozostaje jedynie ze wszystkimi dodatkami z zewnątrz (komentarze facebookowe, like box, itd.), bo de facto nie masz na nie zbyt wielkiego wpływu. Podobnie z osadzaniem fontów na stronie (ten w nagłówkach jest serwowany za pomocą font-face) - nie doradzam Ci rezygnacji z nich, ale one też swoje robią. ;)

Masz pingi na poziomie 10-15ms, czyli hosting leży w Polsce i nie ma tu nic więcej do poprawiania. Dalej już tylko zostają zmiany po stronie konfiguracji samego serwera, ale to raczej tylko przy VPSie albo dedyku.

Ogólnie dużo pomysłów i dużo możliwości zabawy, ale to już zależy, ile chcesz poświęcić czasu.
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2013-01-29, 11:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-29, 02:39   

Część z tych pomysłów wejdzie w życie bo uważam je za zdecydowanie trafione i warte próby. Naprawdę dziękuję za poświęcenie mi tak wielkiej ilości czasu. Doceniam to.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz