Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany:    [Wordpress] wtyczka do komentowania za pomocą konta Google

W szale przenoszenia bloga z blogspot na wordpress zapomniałam o tym, że 90% moich komentujących czytelników ma konta głównie na blogspocie i chciałoby nadal z niej korzystać.
Commentluv i disqus bardzo się nie podoba (mnie też nie).

Wypróbowałam kilka wtyczek m.in Comments Evolved for WordPress i Loginradius (jeszcze kilka innych, ale instalowałam je i usuwałam na innym komputerze i nie mogę sprawdzić nazw), jedna gorsza od drugiej.
Czy istnieje cokolwiek, co działałoby w miarę normalnie i dawało możliwość komentowania z konta google i wordpress? Tylko w tych dwóch serwisach, nie w stu pięćdziesięciu innych, których moi czytelnicy nie używają. Czy coś takiego istnieje?

Jak czegoś szybko nie znajdę to mi się całe liche złudzenie istnienia jakiejkolwiek społeczności rozpadnie. Już wcześniej zamiast komentarza na blogu zdarzało mi się (ale nie częściej niż raz dziennie) dostać maila ze stanowiskiem autora - tematykę mam dziką, to rozumiem, że znajomi wolą się do mnie nie przyznawać, a teraz (ratunku!) boję się, że wszystkie dyskusje zaraz przeniosą się na mojego maila. Od rana już sześć osób zdążyło napisać...
______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Vashta_Nerada 2015-01-27, 17:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-27, 17:18   

Komentowanie kontem Blogger/Google wymaga mniej roboty, ale link z nazwy prowadzi do profilu i tam trzeba szukać linka zwrotnego do bloga. W przypadku standardowego systemu komentarzy mamy opcję anonimowych z adresem URL i uważam, że jest o wiele korzystniejsza. Jedyny minus, że trzeba podać jakiegoś maila i dobrze jakby ten email był przypisany do konta gravatar (wtedy pojawi się obrazek).

Na wordpressowych blogach dodawałem taką informację w formularzu:

Cytat

Twój avatar pojawi się kiedy podasz e-mail przypisany do konta Gravatar.
i ostatnie słowo linkuje do miejsca, gdzie zakłada się konto.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2015-01-27, 18:15   

O, znalazłam jeszcze wtyczkę social login, której nie wypróbowałam wcześniej.
Próbowałam komentować zalogowana na nie swoje konto google i nie musiałam nic wpisywać, z pozostałymi też poszło dobrze, bez dodatkowego wpisywania.
Korzystniejsza czy nie korzystniejsza, mam konto na wp od lat, ale logowałam się tylko jak naprawdę wybitnie bardzo mocno chciałam coś komuś skomentować, normalnie jak sobie pomyślałam, że muszę wpisać nazwę użytkownika... podawać mail albo link, a potem jeszcze klikać i wpisywać hasło, to w 9 przypadkach na 10 mi się odechciewało. A jak mi się gdzieś każą rejestrować w czymś, czego normalnie nie używam, to przeważnie myślę sobie "no... już lecę, tylko pokaż mi miejsce, z którego mam się rozpędzić".

Większość ludzi ma chyba tak samo, chciałabym móc tego uniknąć i móc wstawić coś, co wymaga tylko kliknięcia ikonki, albo automatycznie ładuje dane z profilu Google jeśli ktoś akurat jest zalogowany.
______________________________________________________
Lalki, lalki, lalki...
http://meddiedolls.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-27, 19:36   

ale jakie hasło? Formularz komentarzy wordpressa ma zazwyczaj trzy albo cztery pola: nazwa, email, url, treść komentarza. Nie wpisujesz żadnych haseł ;O Jeżeli nie kasujesz zbyt często danych z przeglądarki, to te pola są automatycznie uzupełnione na każdym blogu, który ma ten sam formularz. Konto na gravatarze jest potrzebne tylko wtedy, kiedy chcesz mieć własny obrazek obok komentarza a nie systemowy z danego bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Hersus 
WordPress.Klub

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył/a: 31 Maj 2013
Posty: 10
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-03-01, 01:04   

Social login to jedna z lepszych wtyczek umożliwiających użytkownikom logowanie się na naszego wordpressa. Sam z niej korzystałem i byłem zadowolony ponieważ ma bardzo rozbudowaną bazę stron i portali z których można się logowac.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz