Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2011-10-02, 06:24
Autor Wiadomość
ela12
[Usunięty]



Wysłany:    wordpress.com czy org?

Czesc, jestem nowa i zielona. http://forum.blogowicz.info/images/smiles/sad.gif
Jakies dwa miesiace temu zalozylam strone na wordpress.com, zchecona zachwytami nad mozliwosciami tego silnika.
Po zainstalowaniu nalepszego (najwiecej mozliwosci zmian wygladu) szblonu Twenty ten, okazalo sie, ze mozna co najwyzej pozmieniac tlo, header, menu. Blokuja tez dodawania widgetow z Vimeo. Naprawde niewiele mozna zrobic w kwestii wygladu. Na plus powiem, ze latwo sie twozy menu i submenu. To bylo fajne. Ale jak zmodyfikowac kolor tego menu? Nie da rady.
Przeszukalam internet i okazalo sie, ze albo dokupie upgrade albo zmienie na wordpress. org. Ewentuanie wykupie hosting czy domene, czy jedno i drugie (tu to juz w ogole bede musiala ze dwa dni postudiowac)
I teraz nie wiem, czy bawic sie w dokupowanie? Wszystko wydaje sie tanie, ale jak dokupie jedno po drugim (font, CSS upgrede, platna skoreke), troche cena urosnie, a juz po tych platnych fontach widze, ze nie bede zadowolona (wybor duzy ale kiepski).
Wobec tego moze lepiej ORG? Czy na wordpress. org, bede miala mozliwosc zmian fontow na te, ktore mam na kompie? Czy sa jakies ograniczenia jesi chodzi o wyglad?
Bardzo prosze o pomoc. http://forum.blogowicz.in.../helpsmilie.gif
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-10-02, 06:24   

Wordpress.com to platforma z darmowymi blogami tak jak u nas blog.pl, onetblog, mylog itp.
Wordpress.org to strona, na której silnik WP jest udostępniany do samodzielnej instalacji (spakowany folder z plikami bloga).

Jak już zauważyłaś wersja .com ma sporo ograniczeń a uwolnienie się od nich wymaga pewnych nakładów finansowych, min. za możliwość edycji wyglądu czy podpięcia swojej domeny.

Wersja .org wymaga natomiast serwera, który obsługuje .php oraz posiada bazę danych mysql.
Pobierasz skrypt ze strony, wgrywasz przez klienta FTP na swoje konto (niektóre hostingi mają automatyczne instalatory w panelu klienta), instalujesz i dopiero wtedy możesz zarządzać swoim blogiem.

Skrypt na własnym serwerze odkrywa jednak pełnię możliwości tego systemu CMS.
Można edytować i wgrywać własne skórki (darmowe, komercyjne stąd lub z takiego katalogu), pluginy, podpiąć domenę (na płatnym hostingu i wybranych darmowych), tworzyć konta użytkowników itd. Duże możliwości, sporo darmowych szablonów w sieci i osób robiących dedykowane na zamówienie :)

Jeżeli chodzi o serwer. Można wybrać darmowy - zwykle ma duże ograniczenia, wyświetla reklamy i rzadko zezwala na podpięcie swojej domeny.
Lepszym wyjściem jest płatny, ale to około 250-300PLN rocznie + koszt ewentualnej domeny. Miejsca i transferu dają sporo, więc o to się nie ma co martwić. Jeżeli Twoja strona przewidziana jest dla obcojęzycznych odbiorców to można nieco zaoszczędzić na kosztach i wybrać hosting za granicą.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ela12
[Usunięty]



Wysłany: 2011-10-02, 07:25   

Tak wczesnie i juz odpowiedz? Podziwiam, podziwiam:)
Actualnie szukam serwera. Obejrzalam najpierw te bezplatne, ale sprytnie przekierowuja na platne.
Skoro moge liczyc na Twoja pomoc to jestem gotowa calkiem zdac sie na Twoja opinie i wybrac serwer przez Ciebie polecany. Chce stworzyc strone, na ktorej bedzie sporo zdjec i filmikow z you tube czy vimeo.
Czy moge liczyc na Twoja pomoc? Boje sie, ze kupie i nie bede sie mogla polapac, z szkoda zaplacic i zostawic. Co prawda sporo pomocy w necie, ale pisza to ludzie obeznani, nie patrzacy z punktu widzenie beginera takiego jak ja: "komanderem sobie skopiuj, tu otworz katalog, tam cos zaladuj".
Wiem, ze trenowanie kogos takiego jak ja do rabanie drzewa, w dodatku tepa siekiera (sama ucze;), ale ile sie na mnie nauczysz to Twoje!!!:D

Przekonalam do pomocy?;)

[ Dodano: 02-10-2011, 15:10 ]
Chyba nie przekonalam?
Ae nie dziwie sie. wasnie exportuje stary wordpress na hostgator. Sporo roboty i duzo komplikacji.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-10-02, 22:44   

ela12 napisał/a:

Skoro moge liczyc na Twoja pomoc to jestem gotowa całkiem zdać się na Twoja opinie i wybrac serwer przez Ciebie polecany.
ja od kilku lat nie śledzę ofert także moja opinia niewiele tutaj pomoże, lepiej poczytać na forach typu webhostingtalk aktualne opinie o firmach. Ja stawiałem nieduże blogi na kontach w home oraz ovh.

ela12 napisał/a:

Chce stworzyc strone, na ktorej bedzie sporo zdjec i filmikow z you tube czy vimeo.
no to interesują cię jedynie zdjęcia i ewentualny plugin do łatwego wrzucania filmów do wpisów za pomocą bbcode.

ela12 napisał/a:

komanderem sobie skopiuj, tu otworz katalog, tam cos zaladuj.
kiedyś napisałem poradnik jak skonfigurować połączenie FTP w Total Commanderze :D => http://szablony.blogowicz.info/?id=kurs_ftp

podpowiedzi do Twoich problemów szukaj na forum lub zadawaj pytania, jeżeli oczekujesz czegoś więcej ( np. zrobienie za Ciebie) to zapraszam do kontaktu przez PW tam ustalimy szczegóły ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ela12
[Usunięty]



Wysłany: 2011-10-05, 01:36   

Dzieki za odpowiedz.
Przez ten czas jak nie odpowiadales, znalazlam taniego hosta i juz mam swoja strone na Hostgator (prawie). Sama nie dalam rady przetransferowac jej z wordpressa na Gator (choc via live chat dzielnie pomagal mi ichni specjalista-tu polecam Hostgator za taka darmowa usluge), ale okazalo sie, ze robia to za darmo jesli jest sie nowym klintem. W tym tygodniu sporo pracy, wiec sie nie tykam. Bede kontynuowac dlubanie, to pewnie jeszcze nie raz tutaj zajrze. No i o Commanderze poczytam, dzieki za linka.
 
  podziel si� tym postem na:
×karski1 
uwaga, spamer?!

Dołączył/a: 14 Lut 2012
Posty: 3

Wysłany: 2012-03-08, 23:38   

Wydaje mi się, że końcówka .org już na stałe wpisało się w Wordpressa :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-09, 00:52   

karski1 napisał/a:

Wydaje mi się, że końcówka .org już na stałe wpisało się w Wordpressa :)
możesz jaśniej? w drugim poście tego tematu wyjaśniłem różnicę. To tak jakby porównywać darmową pocztę z tą we własnej domenie i na własnym serwerze. Jak kogoś stać to może inwestować, jak nie to wybiera wp.com lub inną platformę pozwalającą na uruchomienie darmowego bloga na silniku WP.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz