Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany:    Zamiana Joomla na WP

Ten post ma na celu wyłącznie rozwiniecie dyskusji, a nie znajdowanie gotowych rozwiązań!
Temat wydaje mi się ciekawy, bo z reguły jak go poruszam, to zaczynają się kłótnie i dyskusje. Otóż: jest sobie portal na silniku Joomla, podkreślam portal, nie strona czy wizytówka. Wisi sobie to na sieci od ładnych 6-7 lat. Codziennie dokładane są treści w różnej formie, więc strona rozrosła się do gigantycznych rozmiarów i stale rośnie. Jak wiemy (wiecie) dużo łatwiejszy i prostszy (milszy, fajniejszy i cudowny) jest WP. Więc ktoś wpada na pomysł, żeby zmienić silnik, ale (uwaga!) nie naruszając treści. I teraz meritum: jest to fizycznie wykonalne czy prędzej zbudujemy pojazd kosmiczny z tektury i wylądujemy na Marsie?
Ktoś dokonał (poza Starożytnymi Kosmitami oraz Davidem Copperfieldem) takiego cudu i ma na to dowody? Podkreślam - wiem, że layout można skopiować i na nowo pokroić, wiem że jeśli to strona z 5 podstronami i z galerią na 10 zdjęć to ... Piszę o pradawnej stronie wielkości co najmniej Ameryki Północnej, którą prowadzi kilkanaście osób na bieżąco. Oczywiście jeśli znacie ktoś widział takie opisy w sieci ( potwierdzone) to miło by było gdy mi je tu wklejał, bo przy kolejnej dyskusji będę mieć argument. Ale tak jak napisałam na wstępie. Post ma charakter dyskusji, nie uzyskania gotowych rozwiązań.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-01-30, 14:43   

Czy jest wykonalne? Jak najbardziej.

Czy może być czasochłonne, kosztowne i bolesne? Jak najbardziej.

Ogólnie trzeba przyjrzeć się bardzo dokładnie obecnej wersji strony, rozebrać ją na kawałki (jakich używa modułów, jakie typy treści, ile tych treści jest, czy można je bezboleśnie przekonwertować, czy struktura linków zostanie zachowana) i im mniej zostanie przeoczone na tym etapie, tym cały proces będzie łatwiejszy. Bo zacząć i rozgrzebać projekt można bardzo łatwo. Doprowadzić do końca i zmieścić się w budżecie czasowym/kosztowym - już może być różnie, tym bardziej że WordPress - mimo wszystkich swoich zalet - nie do wszystkiego się nadaje.
 
  podziel si� tym postem na:
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2014-01-31, 13:22   

Mnie zastanowiła wypowiedź mojego kolegi, który zasugerował między innymi taki oto plugin
http://wordpress.org/plug...a-to-wordpress/ ale zapewne hasła szlag trafi w pierwszej kolejności. Ktoś próbował z dobrym skutkiem?
 
  podziel si� tym postem na:
Quwax 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 31 Maj 2014
Posty: 18
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-06-01, 13:01   

Udało się? Zaciekawił mnie temat
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2014-06-21, 23:21   

Mogę odpisać za zainteresowaną: na 95% nie. Jak dotąd widziałem wiele "automatów" do migracji z Joomli na WP i żaden nie dał rady w 100%.

Prawdopodobnie sporo rzeczy jej przerzuciło, ale potem musiała sprawdzać wszystko i wprowadzać ręczne poprawki.

Powiem więcej: jeżeli nie robiła tego na pełen etat, to prawdopodobnie do dzisiaj to robi xD'''
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-09-29, 14:36   

Ja przeniosłem mój blog z joomli na wordpressa, ale wszystko zrobiłem ręcznie i nawet przy dwudziestu kilku artykułach była to dla mnie koszmarna robota. Joomle chciałem przetestować, no i chciałem się wyróżnić. Jeżeli to duży portal to radziłbym zostawić tak jak jest. Jooomla przecież nie jest taka zła.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz