Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany:    302 Przekierowanie na blogspocie ?

Witam
Mój znajomy który pracuje zajmuje się pozycjonowaniem czy SEO czy czymś w tym rodzaju powiedział że na moim blogu jest przekierowanie 302 czyli tymczasowe z blogspot.com na blogspot.de
nie mam pojęcie co to oznacza i jak to usunąć....zastanawiam się czy to może mieć wpływ na moje statystyki, może przez to współczynnik odrzuceń na google analitics jest praktycznie zawsze poniżej 1% a liczba wyświetleń 2 razy większa niż na bloggerze ?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-10, 04:05   country redirect blogspot - domena bloga zależna od kraju

Na początku myślałem, że to może kwestie ustawień języka bloga lub jakiś skrypt w szablonie, ale po chwili przypomniał mi się temat z różnymi domenami blogspota. Rozpocząłem poszukiwania i okazuje się, że obie sprawy są ze sobą powiązane. Wyjaśnia to przy okazji po co tyle zakupów zrobili ;)

Rzeczywiście jest to przekierowanie tymczasowe 302. Konkretnie "redirect to a country-specific URL"



Google z uwagi na różne prawo na całym Świecie a jednocześnie chęć promowania wolności słowa postanowiło udostępniać blogi w domenach zależnych od kraju z jakiego wchodzi dany użytkownik.
Jak to rozumieć? jeżeli Twój kolega mieszka w Niemczech to po wczytaniu bloga zostanie przeniesiony na twoja-nazwa-bloga.blogspot.de, jak mieszka w USA to wczyta mu się twoja-nazwa-bloga.blogspot.com.us
Jaki ma to cel? jeżeli z jakiś powodów np. w Niemczech nakażą usunięcie treści z Twojej strony to zamiast tego Google po prostu zablokuje tylko wersję .de - tj. niemieckim użytkownikom.

poniżej w oryginale:

Google napisał/a:

Migrating to localized domains will allow us to continue promoting free expression and responsible publishing while providing greater flexibility in complying with valid removal requests pursuant to local law. By utilizing ccTLDs, content removals can be managed on a per country basis, which will limit their impact to the smallest number of readers. Content removed due to a specific country’s law will only be removed from the relevant ccTLD.
info na blogger support (ang.) => http://support.google.com...&answer=2402711

P4uli napisał/a:

nie mam pojęcie co to oznacza i jak to usunąć
Raczej nie ma się czym przejmować. Jeżeli jednak ktoś nie chce przekierowania (tworzone na podstawie lokalizacji) to jest też wersja URL, która na to pozwala - ncr, czyli "no country redirect" (bez przekierowania z uwagi na kraj).

Jak usunąć przekierowania z uwagi na kraj?

Przechodzimy do edytora HTML, odszukujemy znacznik <head> i tuż pod nim wklejamy taki kod javascript:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
zapisujemy zmiany. W ten sposób osoby, które dostaną się na bloga przez domenę inną niż .com zostaną przekierowane na wersję ncr.

P4uli napisał/a:

zastanawiam się czy to może mieć wpływ na moje statystyki
wspominałem już gdzieś o tym. Masz w źródle dwa kody statystyk (takie same), najlepiej wywalić oba i w zakładce ustawienia -> inne -> Google Analytics -> Identyfikator usługi internetowej Analytics -> podać tylko swój numer UA-XXXXXX

2014 //WAŻNA AKTUALIZACJA

z informacji jakie otrzymałem - a w zasadzie wyczytałem na blogu nitecruzr (Top Contributor) wynika, że niektóre blogi są blokowane za "Malicious JavaScript" (czyli niebezpieczny skrypt) a przyczyną tego może być właśnie użycie przekierowania takiego jak proponowane tutaj kiedyś (powyżej), czyli window.location.replace.

więcej informacji tutaj (po angielsku): 1, 2.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz