Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-03-27, 13:53
Autor Wiadomość
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany:    Blogger is getting a new look in April. Upgrade Now.

Pewnie nie w tym dziale co trzeba, ale taki komunikat mi właśnie w pulpicie nawigacyjnym wyskoczył. I już się boję, bo zazwyczaj uważam te ich "ulepszenia" na zbędne, nieprzyjazne oraz brzydkie, a potem się męczę, żeby je cofnąć :P

Ktoś coś wie o co chodzi? Co to będzie?
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-27, 14:00   

Jaki masz obecni wygląd panelu? niebieski czy cały biały (z pomarańczowymi przyciskami)?



W przypadku tego pierwszego wydaje mi się, że po prostu wszyscy zostaną przeniesieni do nowego wyglądu, o którym pisaliśmy jakiś czas temu => nowy interfejs Bloggera

Jeżeli masz już ten nowy a ma być jeszcze nowszy to jestem zaskoczony, może go jakoś ulepszą?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany: 2012-03-27, 17:24   

Jeśli miałoby chodzić o sam wygląd panelu to spoko. Choć mogliby to napisać. Choć 2 i tak używa tego starego, bo bardziej mi odpowiada i przyzwyczajony już jestem.

Gorzej jak będą próbowali wcisnąć te widoki dynamiczne, bo to mi do głowy przychodzi jako pierwsze, a wcale mi się nie podoba. Wolę konserwatywnie, wszystko po staremu.


Ale chyba rzeczywiście o panel może chodzić, bo jak zrozumiałem, to nie wszyscy dostali taki komunikat. Się dowiemy dopiero we kwietniu, bo sam upgrade'ować nie mam zamiaru :P
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-27, 18:00   

Jak się pojawiła możliwość przeskoczenia do nowego panelu to chyba wspominali coś, że tak będzie wyglądał panel w przyszłości a do czasu wprowadzenia (stabilnej wersji?) można było się między nimi przełączać i przyzwyczajać powoli ;)

Dynamiczne widoki to tylko dodatek.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany: 2012-04-05, 15:09   

No i rzeczywiście o sam wygląd panelu chodziło.

Jak dla mnie tragedia :zly: Jest bardziej nabity i w ogóle nie intuicyjny. Zmieniono tylko kolory i rozłożenie elementów, chyba tylko po to, żeby utrudnić używanie. Zmiany dla samych zmian, a nie żeby było lepiej. W ogóle mi się nie podoba i już widziałem kilka błędów co mi generuje.

Jakby blog nie miał dwóch lat, to bym właśnie zmieniał platformę z blogspota na inną. Gdzie można wysłać im list z pogróżkami... znaczy z uprzejmymi uwagami ;]

(na szczęście wciąż jeszcze można przełączyć się na stary, ale jak już nie będzie można, to wrócę z kilkoma błędami i problemami do rozwiązania)
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-05, 15:58   

Ja jestem odmiennego zdania niż Ty. Zresztą sporo napisałem już kiedyś na ten temat, bo mam nowy wygląd od kilku miesięcy i wolę go bardziej od tego pościskanego co był kiedyś ;)

Działy są fajnie zrobione, dobrze poukładane opcje. Przyzwyczajeni do starego wyglądu zawsze narzekają ;p ale podobnie statystycznie nie jest ich więcej niż 20% ;p
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Anulaa89 
Blogger.Klub

Imię: Anka
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 25
Miasto: Dębica

Wysłany: 2012-04-30, 19:10   

Mówiąc szczerze na początku nie chciałam nawet patrzeć na ten nowy wygląd. I jak zwykle jest to kwestia przyzwyczajeń. Ten nowy mnie denerwował sama nie wiem dlaczego. Długo zwlekałam, żeby się przerzucić. Ale w końcu kiedyś stwierdziłam, ze skoro i tak zmienią interfejs to i tak będzie trzeba. I powiem, że jestem zadowolona. Jest przejrzyście i ogólnie fajnie się pracuje teraz. Ale jest jedno ale na moim telefonie ten interfejs nie jest obsługiwany :dobani: :( i to mnie dobija, gdyż często korzystam z neta na moim sruki kuki. No ale cóż trzeba to przeżyć. Ogólnie poza tym małym wyjątkiem to nie narzekam :D
 
  podziel si� tym postem na:
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany: 2012-08-31, 01:25   

Kilka miesięcy użytkowania i jestem zrozpaczony jakie to niedopracowane i wkurzające.

Z przykładów, klikam na górnym pasku projekt, a przerzuca mnie do szablonów i oczywiście od razu wyświetla ich 150 jakby ktokolwiek wymieniał je co tydzień. Już pomijając fakt, że większość jest niemal identycznych.

Albo inaczej czyta stare kody, jeśli niedajboze się coś zedytuje. Wystarczy jakiś object, lub coś czego nie rozpoznaje i potrafi zawalić lub skasować całego posta.

A najbardziej wkurzające jest to, że nie ma już tej stronki, która wyświetlała się po edycji. edytuj/zobacz. Tylko przerzuca do spisu wszystkich postów i znowu trzeba szukać tego, którego się edytowało.

Ech, kto takie głupie rzeczy wymyśla. I po co. A właściwie już wiadomo po co, nawet komunikaty wyskakiwały. Zmiana panela była tylko po to, żeby się gryzł on ze wszystkimi innymi przeglądarkami oprócz Chrome. Niezłe chamstwo. A teraz jeszcze na silę wcisnęli na górnym pasku gadżet google+, którego nie da się usunąć.

Kochane, coraz bardziej irytujące google, i tak nikt tego nie używa i w ten sposób i tak nikogo do tego nie zmusicie.
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-31, 01:38   

Boltozaurus napisał/a:


Z przykładów, klikam na górnym pasku projekt, a przerzuca mnie do szablonów i oczywiście od razu wyświetla ich 150 jakby ktokolwiek wymieniał je co tydzień. Już pomijając fakt, że większość jest niemal identycznych.
projekt? tego chyba nie ma w nowym kokpicie. Mam 9 blogów testowych, jeszcze ani razu nie zdarzyło się żeby przeniosło mnie nie tam gdzie chciałem.

Cytat

Albo inaczej czyta stare kody, jeśli niedajboze się coś zedytuje. Wystarczy jakiś object, lub coś czego nie rozpoznaje i potrafi zawalić lub skasować całego posta.
możesz więcej konkretów?

Boltozaurus napisał/a:

A najbardziej wkurzające jest to, że nie ma już tej stronki, która wyświetlała się po edycji. edytuj/zobacz. Tylko przerzuca do spisu wszystkich postów i znowu trzeba szukać tego, którego się edytowało.
jest podgląd na bieżąco, wpisujesz coś w edytowanym poście, klikasz na "podgląd" i widzisz owe zmiany. Owszem po zapisaniu czy opublikowaniu posta wraca na listę i czasem może to być irytujące.

Boltozaurus napisał/a:

Zmiana panela była tylko po to, żeby się gryzł on ze wszystkimi innymi przeglądarkami oprócz Chrome.
prawie wcale nie korzystam z bloggera na chrome :) wszystko edytuję pod Firefox.

Boltozaurus napisał/a:

A teraz jeszcze na silę wcisnęli na górnym pasku gadżet google+, którego nie da się usunąć.
jeżeli chodzi o górny pasek na blogach to da się go ukryć za pomocą css ;) a co do G+ to zależy od znajomych, ja rzadko publikuję tam posty, ale znam grupy, które prowadzą tam rozbudowane dyskusje. Kilkanaście minut temu skończyłem też hangout na G+ i zastanawiamy się ze znajomymi czy nie zrezygnujemy ze Skype na jego rzecz, bo można nawet w 10 osób rozmawiać na kamerkach (za darmo).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Boltozaurus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 18 Sie 2010
Posty: 20
Miasto: ZG

Wysłany: 2012-08-31, 02:56   

Cytat

projekt? tego chyba nie ma w nowym kokpicie.
górny pasek w sensie pasek nawigacyjny
tam gdzie jest 'nowy post' i 'wyloguj' w górnym prawym rogu bloga
po kliknięciu na 'projekt' przerzuca do panelu do szablonów zamiast do układu

Cytat

możesz więcej konkretów?
np kiedyś bez żadnych konsekwencji można było dodawać tagi w tytułach stron <b><br><center> itp itd, żeby ten tytuł na stronie bardziej kozacko się wyświetlał, a teraz oprócz na danej stronie nie wiadomo czemu zmienia to też napisy w menu (tymczasem w starym panelu wciąż działa)
albo we wszystkich starych postach gdzie wrzucałem filmiki przez <object>, to teraz po aktualizacji znikają wszystkie że tak powiem ustawienia posta isie wszystko zamienia w jeden ciąg znaków, bez enterów, pogrubień itp itd (trzeba na iframe np zamieniać)

Cytat

jest podgląd na bieżąco, wpisujesz coś w edytowanym poście, klikasz na podgląd i widzisz owe zmiany. Owszem po zapisaniu czy opublikowaniu posta wraca na listę i czasem może to być irytujące.
strasznie irytujące, bo akurat u siebie bardzo dużo i często edytuje stare wpisy i niemal zawsze zapomnę otworzyć edycję w nowej karcie :p

Cytat

prawie wcale nie korzystam z bloggera na chrome :) wszystko edytuję pod Firefox.
ja też, ale pod chrome jakoś dziwnym trafem wszystko bardziej gładko idzie i nigdy nie ma problemów z hurtowym wrzucaniem obrazków, a z tym nagminnie mam problemy pod innymi przeglądarkami, że trzeba pojedynczo, albo klikać na nie po kilka razy przed dodaniem

Cytat

jeżeli chodzi o górny pasek na blogach to da się go ukryć za pomocą css ;)
etam grzebać się w kodach
opcję włącz/wyłącz chcę :P
______________________________________________________
Smash Them All ! ! ! - czyli zielone archiwum, główne źródło gamma informacji oraz inne okołohulkowe fanaberie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-31, 05:41   

Boltozaurus napisał/a:

górny pasek w sensie pasek nawigacyjny
tam gdzie jest 'nowy post' i 'wyloguj' w górnym prawym rogu bloga
po kliknięciu na 'projekt' przerzuca do panelu do szablonów zamiast do układu
nie widzę przycisku "projekt" w nowym kokpicie, pokaż zrzut ekranu.

Boltozaurus napisał/a:

np kiedyś bez żadnych konsekwencji można było dodawać tagi w tytułach stron <b><br><center> itp itd, żeby ten tytuł na stronie bardziej kozacko się wyświetlał, a teraz oprócz na danej stronie nie wiadomo czemu zmienia to też napisy w menu (tymczasem w starym panelu wciąż działa)
panie, takie rzeczy to się robi za pomocą arkusza CSS a nie kombinuje w polu na tekst. Pokaż przykład bloga, któremu popsuło się menu po używaniu takich zabiegów w tytułach postów o.O

Cytat

albo we wszystkich starych postach gdzie wrzucałem filmiki przez <object>, to teraz po aktualizacji znikają wszystkie że tak powiem ustawienia posta isie wszystko zamienia w jeden ciąg znaków, bez enterów, pogrubień itp itd (trzeba na iframe np zamieniać)
też by się przydał przykład, wtedy można zbadać przyczynę a tak to sobie możemy popisać i ponarzekać ;)

Boltozaurus napisał/a:

etam grzebać się w kodach
opcję włącz/wyłącz chcę
taka opcja chyba kiedyś była, ale widocznie za dużo osób wyłączało pasek a Twórcom nie jest to raczej na rękę.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-08-31, 14:41   

A ja nadal używam starego interfejsu i już nawet sam mi się nie zmienia na nowy.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz