Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imię: Łukasz
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2016-03-21, 23:39   

FreeImages jest jednym z najpopularniejszych darmowych (ta sama firma co iStockPhoto), choć sporo tam tematów oklepanych do bólu. :/

Znalazłem jedno zestawienie, co prawda z 2014, ale po pobieżnym przeklikaniu widzę, że większość linków działa.

Zdjęcia w Wikipedii posiadają informacje o prawach autorskich i trzeba to sprawdzać przy każdej fotografii. Jednak w większości są one na bardzo liberalnych licencjach (np. to jest na wariancie licencji Creative Commons wymagającym jedynie załączenia informacji o autorze zdjęcia) i można z nich korzystać bez większych problemów przy spełnieniu minimalnych warunków. Jest też artykuł poświęcony w całości wykorzystywaniu treści z Wikipedii.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-03-21, 23:42 ]
mamy też wątek na forum => skąd można pobierać darmowe zdjęcia do wpisów na blogu? :P

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

zartri 

Wysłany: 2016-03-26, 02:13   

Dzięki
A jak wygląda kwestia stabilności Bloggera na zewnętrznych szablonach kupionych bądź też pobranych za darmo? Chodzi mi mniej więcej o to czy przy bardzo duże liczbie postów, powiedzmy kilkuset włącznie ze zdjęciami, nie dojdzie do sytuacji, że wszystko zacznie się w cudzysłowie sypać.... Generalnie mam na myśli, czy nie ma problemu z zarządzaniem treścią, kiedy nazbiera się jej spora ilość w dłuższym odcinku czasu. Jak to wygląda w zestawieniu: oryginalny szablon Bloggera vs nieautoryzowany z zewnętrznych źródeł?

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-26, 17:29   

Musisz przeprowadzić testy by porównać prędkość działania bloga z danym szablonem. Bardzo dużo zależy od tego jak wiele dodatków się w nim znajduje, skąd pobierane są skrypty, jak dużo treści ładujesz za jednym razem. Im więcej elementów z różnych źródeł, tym czas ładowania jest dłuższy.

blog blondhaircare ma ponad 700 postów, średnio ładuje się około 18 sekund, ma reklamy adsense, skrypt do przewijania polecanych postów i instagrama oraz sporo różnych gadżetów.
blog jestemkasia ma ponad 850, skrypt rotatora, średni czas ładowania to około 10 sekund.

Od strony panelu zarządzania - szablon ma wpływ tylko na sposób wyświetlania się sekcji z gadżetami w zakładce Układ.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

EvMyl 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2016-03-26, 18:16   

Korzystam z szablona z zewnątrz. Postów nie mam tak dużo, 113 w chwili obecnej. Każdy jest opatrzony zdjęciem. Jest na blogu adsense, są różne dodatki i gadzety i poki co wszystko działa bez problemu.
Lubie platformę bloggera. Dla mnie jest prosta w użyciu. Od lat na niej jestem i może się po prostu przyzwyczaiłam. Uważam, że póki nie ma problemów to warto z niej korzzystać. A jeśli się w przyszłości jakieś pojawią to zawsze znajdzie się sposób na ich rozwiązanie. Ja jestem zadowolona z tej platformy. Swojądrogą uzbieranie kilkuset wartościowych treści to nie taka prosta i szybka sprawa więc jeśli dopiero zaczynasz pisaćbloga to nie są to problemy, które powinny Cię na chwilę obecną zajmować : )

::
Odpowiedz do tematu