Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-08-07, 14:58
Autor Wiadomość
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany:    [blogspot] Problem z dostaniem się na bloga

Mam dosyć dziwny problem, szukałam w sieci rozwiązania i widziałam, że niektórzy też się z tym borykają, ale nikt nie udzielił im w końcu pomocy, więc ja zgłaszam się tutaj.

Od jakiegoś czasu zdarza się, że zamiast mojego bloga wyskakuje mi ta strona: blogspot.pl/modules/contact/ Od razu zaznaczam, że na pewno poprawnie wpisuję końcówkę .com, a nie .pl. Na początku wystarczyło, że kilka razy klikałam w bloga w moich zakładkach i w końcu się pokazywał, ale wczoraj nie pojawiał się przez jakieś 3h, tylko za każdym razem wyświetlała się w/w strona. Wiem też, że kiedy blog u mnie nie chce się normalnie pokazać u innych nie ma z tym problemu. Czasami blogi niektórych też otwierają mi się w taki sposób, ale rzadziej niż mój własny. Na liście blogów niektóre z nich mają pozmieniane favicony na tą ze strony http://www.blogspot.pl/modules/contact/ ale mimo to po kliknięciu w nazwę bloga wszystko jest w porządku. Próbowałam czyścić ciasteczka, ale to nic nie dawało.
Co z tym zrobić i w ogóle dlaczego tak się dzieje (ponoć blogspot.pl nie ma nic wspólnego z blogspot.com)?

Adres bloga: http://fastncrazy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-07, 15:04   blogspot.com przekierowuje na blogspot.pl

Ill napisał/a:

(ponoć blogspot.pl nie ma nic wspólnego z blogspot.com)?
tak, domena blogspot.pl nie należy (jeszcze?) do Google.

Nie jestem przekonany co do tego, że na 100% wpisujesz .com - bo ta strona kontaktowa wczytuje się tylko wtedy, gdy wpiszesz dowolną subdomenę w jej domenie, czyli np. jakasblednanazwa.blogspot.pl - wielokrotnie widziałem jak ludzie podają takie linki w sieci - czyli sami nie wiedzą jaki jest adres ich strony?

Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i sprawdź czy adresy w zakładkach są na 100% z .com
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-08-07, 16:31   

Jestem na 100% pewna, że adres mojego bloga w zakładkach mam dobrze podany, gdyby tak nie było, to w jaki sposób po kilku kliknięciach pokazywałaby się ta strona, a za którymś w końcu wskoczył mój blog, skoro adres w zakładce cały czas wygląda tak samo? ;) Kiedy występuje ten problem po najechaniu kursorem (bez klikania) w nazwę tej zakładki wyświetla się właściwy adres (na tym dolnym pasku w przeglądarce). Z resztą z panelu bloggera też wyskakuje mi ta strona. Tam, gdzie jest lista naszych blogów i obok "wyświetl bloga" po kliknięciu nie ma mojego bloga, tylko to... :zdziwko: (+ na dole nie wyświetlają mi się wtedy posty z obserwowanych blogów)
No i co z blogami innych osób? Adresy chyba same nie zmieniają się na liście blogów :niepewny: .
Jakoś od czerwca tak się dzieje, wcześniej było ok, jeszcze raz podkreślam, że nie zmieniałam żadnych adresów. Klikam zawsze w tę samą zakładkę, kiedy chcę wejść na bloga i jest dobrze. Od czerwca od czasu do czasu zamiast bloga wyskakuje ta strona. O ile nie ma tragedii jak kilka razy wrzuci się bloga i w końcu wejdzie (choć to i tak dość dziwne), tak czekanie na to kilka godzin jest dosyć uciążliwe.

Spróbuję wyczyścić tę pamięć podręczną, może to coś da.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-07, 16:46   

Przeglądam wiele blogów i często wchodzę na swoje. Nie przytrafiło mi się jeszcze ani razu żeby przekierowało mnie na domenę blogspot.pl - trafiam tam tylko jak przez nieuwagę kliknę w błędnie zapisanego linka na jakiejś stronie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-08-07, 16:55   

Wiem, że tak się dzieje po wpisaniu złego adresu, trafiałam na blogi, na których były odnośniki do innych ze złą końcówką, jak poprawiło się końcówkę to wchodziła właściwa strona. Kiedy mam ten problem i nawet ręcznie w pasku adresu wpiszę adres mojego z końcówką .com to i tak pojawi się ta strona, więc przyczyna musi być jakaś inna.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-07, 17:05   

Blogger posiada coś takiego jak "country redirect" - jak siedzisz w Anglii do przeniesie Cię na końcówkę co.uk, jak we Włoszech to na .it - ale to działa tylko dla domen, których są właścicielami. Można szukać błędu tutaj, jednak nie spotkałem się z takimi problemami wcześniej - chociażby na grupach google - a raczej przytrafiałyby się większej ilości osób.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-08-07, 17:18   

A ja właśnie z podobnymi problemami spotkałam się w sieci, tylko nigdzie nie ma rozwiązania. Grupy google? Proszę bardzo chyba nawet się tu udzieliłeś :P
http://productforums.google.com/forum/#!topic/blogger-pl/u7OpteFOfIk
Autor pytania podał właściwy adres, mógł mieć ten sam problem co ja (w czasie tych 3h kiedy nie mogłam zobaczyć swojego bloga inni nie mieli z tym kłopotu, tak, jak autor odpowiedzi).

Na pewno nie jest to moja wina, tak to pewnie łatwiej byłoby coś z tym zrobić.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-07, 17:42   

Ill napisał/a:

A ja właśnie z podobnymi problemami spotkałam się w sieci
ale gdzie? w komentarzach, na forach?

Ill napisał/a:

Proszę bardzo chyba nawet się tu udzieliłeś
rzeczywiście, ale to był chyba jakiś odosobniony przypadek skoro wyleciało mi z głowy.

Jak przeglądasz inne blogi to też tak się dzieje?
Jak korzystasz u kogoś innego to też się przytrafia?
W Ustawienia -> Język i formatowanie -> Język -> masz ustawione na polski?

Pamiętasz może czy przed tym jak się zaczęło dokonywałaś zmian na blogu? np. przełączyłaś się na widoki dynamiczne?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-08-07, 17:55   

Ten przypadek właśnie, jeszcze na jakimś forum ktoś o tym pisał.

Jak przeglądam inne blogi to czasami tak się dzieje, ale rzadziej niż z moim.
U innych nie zaglądam na tyle regularnie, żeby ten błąd mógł się pojawić, ciężko mi powiedzieć od czego zależy, że akurat w danym momencie wyskoczy ta strona zamiast bloga. Jeśli błąd znów pojawi się na dłużej to sprawdzę jeszcze w innych przeglądarkach (sprawdzałam już kiedyś, ale nie pamiętam czy też nie działało, czy było ok :oczami: ) i komputerze.
W ustawieniach mam język polski ;) .

Przed tym problemem na pewno nie zmieniałam nic na blogu.


Dodam jeszcze, że w momencie, kiedy po kliknięciu pojawia się ta strona zamiast bloga, to w zakładkach blog ma faviconę tej strony zamiast tej, która jest normalnie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-07, 18:15   

Mogę zgłosić uwagę pracownikom Google na wewnętrznym forum dla moderatorów grup. Skoro przekierowuje samo, to na myśl przychodzi mi tylko i wyłącznie, że jest jakiś błąd w tych przekierowaniach geograficznych (końcówka dla bieżącej lokalizacji).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-08, 09:57   

Wynalazłem coś takiego:

Cytat

P. Czy użytkownicy spoza terytorium Stanów Zjednoczonych będą nadal mogli uzyskiwać dostęp do domen .com?
O. Tak, każdy może wyświetlać wersję .com bloga Bloggera, wpisując: http://[nazwa bloga].blogspot.com/ncr – co zawsze powoduje przejście do wersji .com bloga. Fragment „ncr” (no country redirect, bez przekierowania krajowego) uniemożliwi nam tymczasowo przekierowywanie czytelników do lokalnej wersji bloga.

https://support.google.co...r/2402711?hl=pl - źródło.

Jeżeli blog nie będzie znów chciał się załadować, to zastosuj to /ncr

Htsz napisał/a:

Skoro przekierowuje samo, to na myśl przychodzi mi tylko i wyłącznie, że jest jakiś błąd w tych przekierowaniach geograficznych (końcówka dla bieżącej lokalizacji).

Błąd w przekierowaniach geograficznych? Ale w momencie, gdy Ill nie może dostać się na bloga, to inni wchodzą na niego bez problemu. W takim razie - na chłopski rozum - to nie może być wina przekierowań geograficznych, bo wtedy raczej wszyscy mieliby problem z dostaniem się na stronę. Chyba że jej przeglądarka udostępnia aktualne położenie...
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-08, 17:32   

chomik21m napisał/a:

Jeżeli blog nie będzie znów chciał się załadować, to zastosuj to /ncr
w temacie o przekierowaniach jest skrypt, który sam przekierowuje na ncr- ale nie jet rekomendowany, wiec trzeba uważać !!!

Cytat

Błąd w przekierowaniach geograficznych? Ale w momencie, gdy Ill nie może dostać się na bloga, to inni wchodzą na niego bez problemu. W takim razie - na chłopski rozum - to nie może być wina przekierowań geograficznych, bo wtedy raczej wszyscy mieliby problem z dostaniem się na stronę.
Błędy w grach czy programach też nie przytrafiają się wszystkim użytkownikom. To co obsługuje te przekierowania jest na pewno przygotowane także dla naszej lokalizacji i może z jakiegoś powodu aktywuje się dla przypadkowych osób, a nie powinno.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz