Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu::
Autor Wiadomość
marcin_soltysiak 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 09 Kwi 2015
Posty: 3

  Wysłany:    [blogspot] większe zdjęcia w postach udostępnianych na fb

Na wstępie pragnę uprzedzić, że nie jestem informatykiem i moja wiedza w tej dziedzinie nie jest najlepsza. Jednakże prowadzę z żoną bloga: radomskie-historie.blogspot.com
O ile do tej pory jakoś sobie radziłem, o tyle teraz mam pewien problem, z którym sam nie mogę sobie poradzić. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc.

Mój problem jest być może banalny, ale nie mogę go przeskoczyć. Chodzi o udostępnianie na facebooku linków do moich postów z bloga. Np. na swoim blogu mam taki post - załącznik nr 1. Jeśli chcę udostępnić link do niego na facebooku, to wczytuje mi go tak - załącznik nr 2, a więc małe zdjęcie + tytuł. A ja chciałbym, żeby wczytywał mi go tak - załącznik nr 3 (link do artykułu z innej strony), a więc duże zdjęcie + tytuł + fragment tekstu.

Wydaje mi się, że da się to zrobić za pomocą jakiś znaczników umieszczonych w treści posta, za pomocą których facebook wczyta w czasie udostępniania treści we właściwy sposób. Ale jak to zrobić nie mam pojęcia. Bardzo proszę więc Was o pomoc w tej kwestii i podpowiedź, co i jak mogę zrobić, żeby uzyskać zamierzony efekt. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:
Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 37
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8947
Miasto: Wrocław

  Wysłany: 2015-07-21, 04:00   Jak powiększyć zdjęcie w poście publikowanym na facebooku?

Na początku sądziłem, że to kwestia brakujących znaczników meta we wpisach, ale sprawdziłem i to nie to. Później przypomniałem sobie, że już mieliśmy podobne wątki.

=> rozmiar zdjęć w postach publikowanych na Google plus
=> facebook nie wyświetla miniaturek wpisów

Problemem w Twoim przypadku jest wielkość źródła zdjęć.

Facebook:
Według informacji z artykułu pomocy facebooka => https://developers.facebo.../best-practices zdjęcia powinny być przynajmniej 600 x 315 px a najlepiej 1200 x 630 px. Minimum to 200 x 200 pixels. Wszystko co jest mniejsze od 600 pikseli zostanie wyświetlone w wąskiej postaci po lewej stronie. Duże źródła wyświetli na całą szerokość.

Blogger:
Zmienna data:post.firstImageUrl pobiera - do sekcji meta posta - adres URL pierwszego obrazka z wpisu i traktuje go jako miniaturkę / ikonę wpisu.

W Twoim poście:

Cytat

Otwarcie ścieżki edukacyjno-historycznej w Makowcu upamiętniającej żołnierzy i oficerów Armii Krajowej
wszystkie źródła wyświetlanych obrazów mają dłuższe boki maksymalnie 200px - świadczy o tym parametr w URL obrazka: /s200/ - zatem za mało by pojawiać się w pełnym rozmiarze.

Rozwiązanie:
Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest zmiana parametru pierwszego zdjęcia na większą: /s640/ lub /s800/ lub /s1600/

Można tego dokonać przełączając się na widok HTML wpisu (podczas jego edytowania / pamiętaj jednak by nie przywracać go do szkicu! a jedynie poprawić co trzeba i zaktualizować).
Przykład zdjęcia zalinkowanego do większej wersji:

Kod

<a href="http://4.bp.blogspot.com/-Q_xzR9cqCsM/VGPUbsESAmI/AAAAAAAACKg/kXq2_nuu8JU/s1600/2014_11_10_foto_0001.jpg"><img width="200" border="0" height="150" src="http://4.bp.blogspot.com/-Q_xzR9cqCsM/VGPUbsESAmI/AAAAAAAACKg/kXq2_nuu8JU/s200/2014_11_10_foto_0001.jpg"></a>
interesuje Cię URL znajdujący się wewnątrz znacznika <img>. Przy okazji jest tam zadeklarowana długość i szerokość obrazka (width i height). Dzięki temu nie zmieni on rozmiaru w poście mimo, że jego źródło będzie większe.

Opis posta:
Blogspot posiada coś takiego jak "Opis na potrzeby wyszukiwania". Włączysz to w taki sposób: Ustawienia -> Ustawienia wyszukiwania -> Metatagi -> opis -> edytuj -> Włączyć opisy dla wyszukiwarek? -> Tak -> dodaj nowy opis bloga (max. 150 znaków) -> Zapisz zmiany.
Podczas tworzenia nowego wpisu lub edycji starego powinna pojawić się nowa sekcja z polem tekstowym. Warto wpisać tam 2-3 zdania opisujące co znajduje się w danym poście. Tekst ten powinien potem zostać zaciągnięty do kafelka udostępnianego na fb lub google plus.

Debugger:
Po tych zabiegach i zaktualizowaniu wpisu trzeba jeszcze odświeżyć dane na facebooku => https://developers.facebook.com/tools/debug/ wklejamy odnośnik i wciskamy "debug" a na kolejnym ekranie "Fetch new scrape information". Jeżeli źródło jest już odpowiednio duże, to na samym dole powinien być widoczny podgląd danego URL ze zdjęciem na całą szerokość.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
marcin_soltysiak 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 09 Kwi 2015
Posty: 3

Wysłany: 2015-07-21, 20:12   Re: Duże miniatury wpisów z bloga publikowanych na fb

Wielkie dzięki za te wyjaśnienia - zastosowałem się do Twojej instrukcji i wszystko zadziałało. :)

Mam jednak jeszcze kilka pytania.

1. Obecnie, po naniesionych poprawkach, udostępniając link na facebooku, wczytuje mi poprawnie wszystkie 3 elementy tak jak chciałem, tzn.: duży obrazek + tytuł + fragment tekstu. Przy czym tytuł, który mi wczytuje na facebooku składa się jakby z 2 części - jest to tytuł bloga i po dwukropku tytuł posta, a raczej jego fragment. Stąd też moje pytanie - czy dałoby się tak zrobić, żeby w tytule, który mi wczytuje na facebooku, wczytywało mi tylko tytuł samego posta?

2. Moje drugie pytanie dotyczy edycji/tworzenia posta. Tworząc post na blogspocie mamy coś takiego jak ustawienia posta, a wśród nich lokalizację. Prosiłbym Cię - wiem zabrzmi to głupio - o wyjaśnienie do czego ta opcja służy? Czy tak jak w moim przypadku opisując w poście dane wydarzenie w danej miejscowości prawidłowo będzie jeśli ustawię nazwę tej miejscowości i to wspomoże wyszukiwarki? Czy przypisanie danej lokalizacji wpływa na wyniki wyszukiwania? Np. czy ustawiając w lokalizacji miejscowość "X", to po pewnym czasie wpisując w google nazwę tej samej miejscowości "X" w wynikach wyszukiwania znajdą się linki do mojego postu, dla którego przypisałem miejscowość "X"?

3. Moje trzecie pytanie będzie także niestety trochę dziwne, ale niestety muszę je zadać. Jeżeli edytując/tworząc posta w ustawieniach posta przypiszemy do edytowanego/tworzonego posta etykiety i lokalizację, ale z drugiej strony mamy wyłączone ich wyświetlanie na blogu, to czy wyszukiwarki i tak widzą te etykiet i lokalizację i informacje te wykorzystują w procesie wyszukiwania?

Wiem, że moje pytania mogą wydawać się dziwne i naiwne, ale proszę o zrozumienie, nie jestem specjalistą w dziedzinie Internetu. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 37
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8947
Miasto: Wrocław

  Wysłany: 2015-07-21, 23:45   Re: Jak zmienić tytuł strony w poście udostępnianym na fb?

marcin_soltysiak napisał/a:

czy dałoby się tak zrobić, żeby w tytule, który mi wczytuje na facebooku, wczytywało mi tylko tytuł samego posta?
Odsyłam do tematu, w którym pokazywałem => jak zmodyfikować tytuł strony.

marcin_soltysiak napisał/a:

na blogspocie mamy coś takiego jak ustawienia posta, a wśród nich lokalizację. Prosiłbym Cię - wiem zabrzmi to głupio - o wyjaśnienie do czego ta opcja służy? Czy tak jak w moim przypadku opisując w poście dane wydarzenie w danej miejscowości prawidłowo będzie jeśli ustawię nazwę tej miejscowości i to wspomoże wyszukiwarki?
Nie testowałem tego rozwiązania, ale w teorii powinno powiązać dane miejsce z Twoim wpisem. Nie wiem niestety gdzie to się potem może pojawiać w wynikach wyszukiwania. Trzeba przeprowadzić testy. Do tej pory oznaczałem jedynie lokalizacje postów na fb i zdjęć w google plus.
Dodam też małe info: prawdopodobnie już to naprawiono, ale jakiś czas temu był problem z kanałem RSS witryn bloggerowych, które zawierały oznaczenia lokalizacji w postach.

marcin_soltysiak napisał/a:

Jeżeli edytując/tworząc posta w ustawieniach posta przypiszemy do edytowanego/tworzonego posta etykiety i lokalizację, ale z drugiej strony mamy wyłączone ich wyświetlanie na blogu, to czy wyszukiwarki i tak widzą te etykiet i lokalizację i informacje te wykorzystują w procesie wyszukiwania?
Etykiety są standardowo pomijane przy indeksowaniu z uwagi na to, że ich podstrony nie zawierają nowej treści (te same wpisy, jedynie posortowane tematycznie). Kategoryzowanie przydaje się, warto stosować i umieścić linki do najważniejszych etykiet w menu głównym bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
marcin_soltysiak 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 09 Kwi 2015
Posty: 3

Wysłany: 2015-07-23, 22:31   

Serdeczne dzięki za te podpowiedzi. :) Ze wszystkim już sobie poradziłem. :)
 
  podziel si� tym postem na:
singiel mama 
Blogger.Klub


Imię: Monika
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 15
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-07-29, 00:43   

To ja jeszcze mam jedno pytanie odnośnie zdjęć, gdy podpinam na FB link do posta w którym jest kilka zdjęć to w FireFox nigdy nie wiem, które zdjęcie się pojawi, bo go nie widać, nie wyświetla się do momentu akceptacji posta. By mieć wybór muszę logować się do Chrom'a żeby móc tak naprawdę na FanPage zamieszczać posty z wyborem zdjęcia. To odrobinę uciążliwe, czy w Mozilli powinnam coś konkretnego ustawić, a może w FB w tej przeglądarce?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 37
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8947
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-07-29, 09:22   

Blogger dodaje pierwsze zdjęcie z wpisu do znacznika meta-image, więc to ono będzie sugerowane jako okładka linka na fb. Możesz sprawdzać nowe linki w debuggerze - na samym końcu pokazuje jak będzie wyglądał dany URL po wstawieniu do posta na facebooku.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
singiel mama 
Blogger.Klub


Imię: Monika
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 15
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-08-02, 13:12   

Dziękuję @Htsz :-) przyznam, że ten wątek jest bardzo pouczający.
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2016-02-01, 00:04   

Witam!

Mam problem, który chyba będzie pasował do tego tematu. Otóż od kilku już wpisów podczas ich udostępniania na fb (profil własny jak i fan page) nie wyświetla mi się jako miniaturka pierwsze zdjęcie dodane do posta, tylko kawałek fotki z nagłówka. Do tej pory nie miałem z tym problemu, gdyż zawsze automatycznie ustawiało mi główną fotkę, ale teraz to mnie trochę zaczyna irytować. Używam Opery (najnowsza) jako przeglądarki i do udostępniania używam przycisków zawartych w szablonie. Jak wspomniałem nigdy nie miałem wcześniej z tym problemu i nie grzebałem w kodzie czy czymś takim bo się na tym nie znam :P

Poniżej screeny jak było i jak jest teraz.

Jak było:Jak jest:Jeżeli ktoś wie jak to ogarnąć to z góry dziękuję za pomoc!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 37
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8947
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-01, 04:05   

Lizard_King, a raczyłeś przeczytać rozwiązanie z tego wątku, w którym się udzielasz? Twoje zdjęcia mają ustawiony rozmiar maks 640px w pionie lub poziomie (plik źródłowy obrazka) a nagłówek jest 1200x400, więc facebookowi może się podobać bardziej. Ustawiaj większe źródła według sugestii powyżej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2016-02-01, 11:36   

Czyli wystarczy, że przed dodaniem wpisu zmienię pogrubioną poniżej wartość z 640 na 1200 i będzie ok? Wybacz, ale jestem zielony w tym temacie :niepewny:


Cytat

<a href=http://3.bp.blogspot.com/-WNo8l03p9SI/Vq4YQC29L_I/AAAAAAAACEU/ZYi3f3a-Iug/s1600/gettyimages-478302870.jpg imageanchor=1 style=margin-left: 1em; margin-right: 1em;><img border=0 height=426 src=http://3.bp.blogspot.com/-WNo8l03p9SI/Vq4YQC29L_I/AAAAAAAACEU/ZYi3f3a-Iug/s640/gettyimages-478302870.jpg width=640 /></a></div>
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 37
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8947
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-01, 11:54   

Lizard_King napisał/a:

przed dodaniem wpisu zmienię pogrubioną poniżej wartość z 640 na 1200 i będzie ok?
nie, wyżej napisałem o parametrze w URL obrazka. Interesuje Cię /s640/ - i zamiana np. na /s1600/ - powinna wystarczyć edycja tylko pierwszego zdjęcia i odświeżenie danych w debuggerze.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2023 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz