Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ximena 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 02 Cze 2013
Posty: 66

Wysłany:    Chciałbym mieć w każdym poście inną czcionkę w tytule

Witam po wakacyjnej przerwie :)

Bloga jeszcze oficjalnie nie otwarłem, jeszcze się bawię, testuję itp. poznaję HTML heh, ale do rzeczy.

Chciałbym żeby każdy tytuł postów na moim blogu miał inną czcionkę. Chodzi mi zarówno o wielkość czcionki jak i swobodną zmianę stylów typu TimesNewRoman, ComicSans itp. - jak to zrobić? Chodzi mi o tytuł w poście, nie o czcionkę postu.

ps. jak się zmienia kolor czcionki w tytule?

Z góry dziękuję za pomoc :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-17, 02:38   

Zastanawiam się nad sensem tych zmian. Różne czcionki tytułów będą rozpraszać uwagę, którą i tak trudno skupić czytelnikowi.

Na szybko wymyśliłem edycję sekcji tytułu w szablonie i potem ręczne dopisywanie CSS po każdym opublikowaniu posta.

Za wyświetlanie ID posta odpowiada kod data:post.id - potrzebujemy dopisać ten numer jako identyfikator naszego tytułu. Odszukaj:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
u mnie było dwa razy +1 minimalnie inny, szukaj po <h3 . Po zmianach kod powinien wyglądać mniej więcej tak:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
zapisujemy zmiany.

Teraz w sekcji CSS lub w Szablon -> dostosuj -> zaawansowane -> dodaj arkusz CSS -> wklejamy style, np.:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Jak zdobyć PostID? Zobaczysz go w źródle bloga lub w zakładce Posty, po najechaniu na dowolny tytuł wpisu:

Cytat

blogger.com/blogger.g?blogID=5206755033262921424#editor/target=post;postID=4545101793804584137;onPublishedMenu=posts;onClosedMenu=posts;postNum=0;src=postname
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ximena 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 02 Cze 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-09-17, 17:59   

Kurdę, gdybym wiedział, że to aż tyle zachodu z tym będzie to nie zawracałbym Ci głowy. Myślałem, że z technicznego punktu widzenia będzie to mniej skomplikowane, heh.

Dzięki wielkie :padam: za fatygę i wyjaśnienie tego wszystkiego. Obadam to na spokojnie i w razie wątpliwości dam znać.

Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz