Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
zuza_skrzynska 
Blogger.Klub

Miasto: Kraków

Wysłany:    Edycja opisu posta udostępnionego na FB z poziomu bloga

Nie udało mi się znaleźć tego tematu na forum, dlatego tworzę nowy (z góry przepraszam, jeśli przez nieumiejętne wyszukiwanie przeoczyłam ten temat, a faktycznie już istnieje).

Czy wiecie, w jaki sposób mogę edytować opis posta udostępnianego na Facebooku za pomocą kliknięcia w przycisk "SHARE" pod postem na blogu?

Obecnie wyskakuje treść jak na załączonym screenie, czyli data:blog.metaDescription.

Z poziomu Facebooka nie ma możliwości edytowania tego. Podejrzewam, że w szablonie/ustawieniach bloga w jakimś miejscu dodaje się opis, który wyświetla się na udostępnianych w ten sposób postach. Tylko gdzie?

Będę wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam,
Zuza

podziel się tym postem na:

Darmowa rejestracja - utwórz konto na forum --- Zaloguj się na swoje konto --- Polub Blogowicza na FB!

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wroclove City

Wysłany: 2017-02-28, 23:33   własny tekst z opisem pod tytułem linka opublikowanego na fb

zuza_skrzynska napisał/a:

Podejrzewam, że w szablonie/ustawieniach bloga w jakimś miejscu dodaje się opis, który wyświetla się na udostępnianych w ten sposób postach. Tylko gdzie?
Nazywa się to opis na potrzeby wyszukiwania i po włączeniu w ustawieniach opisu dla bloga jest również dostępny w prawej kolumnie edytora postów.

więcej info: http://forum.blogowicz.in...9385.htm#101291

zuza_skrzynska napisał/a:

data:blog.metaDescription
to jest zmienna bloggera, nie powinna się pojawiać. Być może kod szablonu zawiera jakiś błąd.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

zuza_skrzynska 
Blogger.Klub

Miasto: Kraków

Wysłany: 2017-03-13, 15:13   

Dzięki!

Udało się i działa :)
Mam za to inny problem - w najnowszym poście po wklejenia linka do postu na FB nie wyświetla się w ogóle zdjęcie. Czytałam w innych wątkach woje porady i info o tym, że zdjęcie może być za małe. Sprawdziłam w podglądzie html posta i jest ok - s1600.

Dla testu wrzuciłam kilka nowych postów ze zdjęciami, których już używałam w innych postach i zaciągały się normalnie. Dopiero od ostatniego posta coś jest nie tak.

Problem może leżeć w tym, że miałam w kodzie zmieniane coś z nagłówkami (znajomy zmieniał, żeby lepiej zoptymalizować bloga, ale nie ma z nim teraz kontaktu...) - chociaż nie wiem, czy to ma coś do rzeczy? Będę wdzięczna za pomoc.

W załączniku dla porównania jak się wyświetla link do posta po zmianach w html i jak wyświetlał się wcześniej. Zależy mi na wcześniejszej wersji, ale nie mam pojęcia, co i jak zmienić :(

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wroclove City

Wysłany: 2017-03-13, 16:25   nie widać zdjęcia z posta po opublikowaniu linka na facebook

Czasami trzeba wrzucić link do debuggera facebookowego i kilka razy (w pewnych odstępach czasowych) wcisnąć "scrape again". Z tym linkiem do hitów-kitów zaskoczyło mi dopiero za trzecim razem.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

::
Odpowiedz do tematu