Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
ddevilka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 25 Paź 2016
Posty: 3

Wysłany:    Po zamknięciu Picassy znikneły mi zdjęcia z bloga :(

W ostatnim czasie Picassa się zamknęła a wszystkie zdjęcia zostały przeniesione do Archiwum zdjęć google. Dziś patrzę a wszystkie zdjęcia na blogu są niedostępne (platforma blogger.com)...prawie 2000 zdjęć z 5 lat :( Odnalazłam zdjęcia a Archiwum zdjęć google ale jest tam ustawione opcja "Dostępny tylko dla mnie" i to jest prawdopodobna przyczyna dlaczego tych zdjęć na blogu nie widać. W Archiwum nie ma opcji zmiany dostępu :( ( Czy nic już się nie da zrobic...5 lat pracy poszło....dodam, że mam jeszcze dwa inne małe blogi, zdjęcia z nich również trafiły w albumach do Archiwum ale tam mam ustawioną opcję "Dostępne, dla osób posiadjacych link". Nie wiem jak to się stało,że na tym jednym dla mnie najważniejszym dostęp jest tylko dla mnie. Możliwe, że zdarzył się fatalny zbieg okoliczności i na chwilę przed przeniesieniem zdjęć gdzieś nieświadomie kliknełam zmianę dostępności :(

Pomijam, że albumu z trzech blogów wcześniej wyświetlały się w aplikacji Zdjęć google a z tego co wyczytałam to co jest w Zdjęciach Google nie powinno zniknąć. Niestety w Zdjeciach google tez już nic nie ma...tylko w tym przeklętym arhciuwm.

Czy jest jakiś sposób żeby to cofnąć.
Z forum google skierowano mnie tutaj więc może ktoś będzie w stanie mi pomóc
Będę wdzięczna za wskazówki dla amatora
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-10-25, 13:41   

Zajrzałem na moje stare blogi i nie widzę tam problemu ze zdjęciami. W jaki sposób dodawałaś grafiki do wpisów? Przez ikonkę w edytorze posta czy jakoś inaczej? Grafiki wrzucane przez edytor powinny mieć adresy w domenie blogspot. Brakuje mi URL bloga żeby zajrzeć w źródło strony i to sprawdzić.

ddevilka napisał/a:

Z forum google skierowano mnie tutaj więc może ktoś będzie w stanie mi pomóc
raczej z niewłaściwego, bo nie ma polskiego forum Bloggera, ale oprócz mojego jest oficjalne, gdzie można pisać po angielsku i polsku: https://productforums.goo...#!forum/blogger
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ddevilka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 25 Paź 2016
Posty: 3

Wysłany: 2016-10-25, 15:42   

Tak skierowano mnie tutaj z productforums.google.com :)

Zdjęcia wrzucałam przez edytor i przesyłane bezpośrdenio z dysku komputera. Potem jakoś automatycznie trafiały do albumu który się utworzył w Zdjęciach google. Teraz albumy zniknęły i odnalazłam je właśnie w archiwum zdjęć google. w sumie to nawet nie wiem czy to wszytko miało coś wspólnego z zamknięciem Picassy bo faktycznie miałam ten program na komputerze ale nie specjalnie do nie zaglądałam a tym bardziej nie korzystałam z niego do przesyłania zdjęć.

Na moich dwóch pozostałych blogach, tez ten problem nie wystąpił ale różnica jest właśnie w określonej dostępności w Archiwum. W jednym dostępne tylko dla mnie a w dwóch pozostałych - dla osób posiadajacych link

Adres bloga chętnie podam ale na priv bo to strona o prywatnej treści :)


Aaa gdy klikam na jedno z nieaktywnych zdjęć przekierowuje mnie na stronę np. https://2.bp.blogspot.com...00/SDC11877.JPG
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-10-25, 18:54   

ddevilka napisał/a:

Tak skierowano mnie tutaj z productforums.google.com :)
tak, ale forów jest tam wiele -> webmasterka, gmail, chrome, map, google plus i picasa. Sama picasa to dwie różne usługi. Jedna to program do katalogowania i prostej obróbki zdjęć (już nieaktualizowany) oraz druga: albumy w internecie (obecnie zastępowane innymi usługami jak np. Photos).

Jeżeli przestawiałaś (ograniczałaś) uprawnienia w albumach samodzielnie, to niestety takie czynności wprowadzają bałagan i powodują zniknięcie zdjęć z miejsc, gdzie do tej pory były publicznie dostępne.
To jest najczęstsza przyczyna pojawienia się owego kółeczka z blokadą.

Jak wchodzisz w edycję posta i wybierasz zakładkę ze zdjęciami z bloga, to masz dostęp do tych, które nie pojawiają się już w treści wpisu?

Dodam, że w przypadku blogów z wieloma autorami każdy z nich ma swój oddzielny album na pliki bloga (inni autorzy nie widzą jego zawartości, chyba, że im się go udostępni). Po zablokowaniu lub skasowaniu elementy znikną również z miejsc, w których były udostępnione.

wyślij adres na pw.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ddevilka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 25 Paź 2016
Posty: 3

Wysłany: 2016-10-26, 11:59   

tak, prawdopodobnie gdzieś samodzielnie zmieniłam ustawienia dostępu...choc nie wiem kiedy i jak ale wygląda na to że nieszczęśliwie przed przeniesieniem ich do archiwum gdzie nic już nie mogę zmienić.
Autorem bloga jestem tylko ja więc nikt inny nie mógł tu namieszać :(

Gdy wchodzę w edycję posta zdjęcia również są niewidoczne. Za to jeśli chciałabym napisać nowego posta i chce wybrać zdjęcia i wybieram źródło "Archiwum zdjęć google" to tam m.in. wyświetla mi się album o którym piszemy i bez problemu mogę wybrać z niego zdjęcia i tym razem wyświetlają się normalnie...więc już nie wiem o co chodzi :( i jak przywrócić zdjęcia przy starych postach.

Na priv poszedł adres
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-10-26, 15:45   

Tak jak już pisałem, grzebanie w ustawieniach uprawnień może sporo napsuć.
Zajrzałem na bloga i w niektórych starych postach pojawiają się pojedyncze fotki. Napisałaś również, że masz do nich dostęp z poziomu bloggera - to duża ulga.

Wczoraj zaglądałem na oficjalne forum Bloggera i nie było masowych zgłoszeń, podobnych do tego, więc to raczej nie jest wina po stronie usługi.

Prześledzę jeszcze temat, ale wydaje mi się, że skoro masz dostęp online do tych zdjęć, to trzeba je będzie jeszcze raz powrzucać do postów (czyli edytować wpis, skasować nieaktywne zdjęcia i wybrać je z albumu raz jeszcze). Sporo roboty, ale skoro nie ma już opcji zarządzania uprawnieniami, to trzeba sobie poradzić inaczej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz