Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
SiostryDajaRade 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 0
Miasto: Miękinia

Wysłany:    [Blogger, błąd] Brak formularza komentarzy pod postami na bl

Witam mam problem na swojej stronie siostrydajarade.blogspot.com we wszystkich postach od dzisiaj nie wyświetla się pole do komentarzy tylko w tej ramce jest tak jakby incepcja całej mojej strony. Czy ktoś może mi pomóc?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Z szafy od Żyrafy 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 0

Wysłany: 2017-11-08, 13:58   [blogger] Problem z komentarzami

dziś rano zaczął się problem z dodawaniem komentarzy / odpowiedzi na komentarze. kiedy naciskam 'odpowiedz' lub 'dodaj komentarz' powinno się wyświetlić puste okienko do wpisania tekstu, a wyświetla mi się okienko z podglądem całego bloga. Co jest nie tak?! Proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
monikasz 
Blogger.Klub

Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 0
Miasto: Poznań

  Wysłany: 2017-11-08, 18:06   Nagle na moim blogu nie można dodawać komentarzy

Może tutaj ktoś pomoże mi rozwiązać problem, polegający na tym, że dziś zauważyłam że na moim blogu w miejscu, w którym normalnie było pole do wpisania komentarza wyświetla się okienko, w którym widać bloga.
Zaznaczam, że jeszcze kilka dni temu normalnie można było dodawać komentarze, a ja w tym czasie nie robiłam na blogu żadnych zmian, nawet na niego nie wchodziłam.
Da się to jakoś naprawić? :help:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-11-08, 18:44   Jak przywrócić formularz komentarzy na bloggerze?

Połączyłem Wasze wątki, bo łatwiej mi odpisać w jednym. Najpierw sądziłem, że to jakiś tymczasowy błąd, ale na oficjalnym forum bloggera jest sporo osób z podobną przypadłością i wciąż przybywają nowi. Blogi zgłaszających mają cechy wspólne: bardzo stary kod w systemowym szablonie lub stara skórka pobrana z innej witryny (typu soratemplates albo themexpose).

Niezależnie od tego rozwiązania, nad problemem pracuje także ekipa Bloggera, więc może sprawią, że edycja kodu nie będzie potrzebna. Dla tych, którzy chcą spróbować i zaktualizować swoje szablony na własną rękę zamieszczam instrukcję poniżej.

1) Przejdź na stronę blogger.com do kokpitu swojego bloga
2) wybierz zakładkę Motyw
3) Zacznij od zapisania kopii zapasowej swojego obecnej szablonu (w prawym górnym rogu jest przycisk, plik zapisz na dysku komputera)
4) następnie kliknij w "edytuj HTML" a potem wewnątrz edytora szablonu
5) za pomocą kombinacji klawiszy ctrl+f otwórz wyszukiwarkę (tę wewnątrz edytora, nie przeglądarkową)
6) wyszukaj tam słowo: BLOG_CMT_createIframe powinno występować dwa razy, w sekcji threaded-comment-form oraz comment-form. Do następnego wyniku wyszukiwania przeskakujesz enterem (mając kursor wewnątrz okna wyszukiwarki)
7) Zamień kod:

Kod

BLOG_CMT_createIframe('<data:post.appRpcRelayPath/>', '<data:post.communityId/>');

na taki, z nowszych wersji szablonów:

Kod

BLOG_CMT_createIframe('<data:post.appRpcRelayPath/>');

8) zapisz zmiany i sprawdź ponownie czy formularz komentarzy ładuje się poprawnie pod wpisami.

Cała sekcja threaded-comment-form powinna wyglądać u Ciebie mniej więcej tak:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Jeżeli rozwiązanie pomogło, podeślij znajomym. Jeżeli nie, to dopisz się do wątku na oficjalnym forum, podając adres bloga: https://productforums.goo...Hg/PcwFH1JOCAAJ

efekt końcowy na blogu:


p.s. Warto rozważyć zmianę szablonu na taki z nowszym kodem albo płatny, gdzie projektant oferuje także wsparcie techniczne i aktualizacje.

--------
Nie możesz pisać w tym wątku? Dodaj posta w dziale "Zapytaj" lub zajrzyj na Blogowiczowego facebooka lub skontaktuj się poprzez bio.weblove.pl
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz