Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-05, 19:59
Autor Wiadomość
lokotheboy
[Usunięty]



Wysłany:    Blogger domena niestanadarowa

witam, jak w temacie.
Blog jest na blogspocie.com, w opcjach chce zmienić adres na domene niestandardową na poddomene w mojej domenie.
domena jest na serwerze utrzymywanym przez nazwa.pl.

Prosiłem gości o przekierowanie rzeczonej poddomeny na ghs.google.com co podobno zrobili
i teraz:
w ustawieniach bloggera kiedy chce ustawić rzeczoną podomene pojawia sie zdanie że nazwa jest już używana,
kiedy wpisuje nowy adres w pasku przeglądarki 404 Error..
HELP!

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 21-09-2012, 14:58 ]
Aktualną instrukcję na temat podpinania domeny do bloggera znajdziesz tutaj => domena niestandardowa
wątek z 2015 roku => poprawna konfiguracja domeny niestandardowej w OVH
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2007-11-16, 18:15   

Sprawdź, czy na pewno masz to dobrze ustawione. W panelu nazwa.pl powinieneś mieć utworzony wpis CNAME o nazwie wybranej przez siebie subdomeny z przekierowaniem na wspomniany ghs.google.com.

Naprawdę musiałeś prosić o to obsługę? Nie znam panelu nazwa.pl, ale większość registrarów (nazwa.pl na pewno też) ma w panelu jakieś proste narzędzia do ustawiania DNSów i można to zrobić ręcznie, bez niczyjej fatygi.

Ewentualnie poczekaj parę godzin, czasem trzeba trochę czasu na odświeżenie ustawień...
 
  podziel si� tym postem na:
lokotheboy
[Usunięty]



Wysłany: 2007-11-16, 22:52   

Wpis ma ponoć wyglądać tak:
poddomena.domena.pl 3600 CNAME ghs.google.com

W panelu niema możliwości zmiany, muszą zmieniać to indywidualnie.

A co z drugim bugiem:
w ustawieniach bloggera kiedy chce ustawić rzeczoną podomene pojawia sie zdanie że nazwa jest już używana.

Pzdrw

[ Dodano: 17-11-2007, 15:14 ]
miał ktoś może podobny problem?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2007-11-18, 14:30   

Jeżeli nazwa.pl rzeczywiście zrobiła to tak, jak powinno być, to chyba nie pozostaje nic innego jak zwrócić się do Google w tej sprawie...
 
  podziel si� tym postem na:
lokotheboy
[Usunięty]



Wysłany: 2007-11-18, 16:50   

ok - dzięki. Będe działał
 
  podziel si� tym postem na:
kwiatu5
[Usunięty]



Wysłany: 2007-12-09, 14:03   

a może mi ktoś powiedzieć jak zrobić aby domena
www.blog.example.com
oraz blog.example.com wskazywała na ten sam blog?

niestety w bloggerze da sie ustawić tylko 1 wersję, a druga nie jest akceptowana nawet jak zrobię alias z blog.example.com na www.blog.example.com :(

macie jakiś inny pomysł? ;)

A MOŻE PODA KTOŚ ADRES DOBREGO BLOGA pod którego da się podpiąć domenę?
spodobał mi się chwilowo jogger.pl ale:
- opłata smsowa (to nie bylby duzy problem gdyby nie bylo kolejnych minusów)
- brak hostingu zdjeć, (jest jakiś 1mb ale o czym tu gadac, a z imageshacków, mfoto i innych nie chce mi sie korzystac)
- brak moderacji komentarzy, pojawiaja sie odrazu po wpisaniu.

ma ktos jakies inne propozycje, podpiecie domeny wymagane.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-12-09, 14:10   

kwiatu5, hm... Chyba pod każdego bloga można podpinać domenę... To znaczy możesz sobie zrobić alias, ale pewnie nie o to Ci chodzi, prawda?
 
  podziel si� tym postem na:
kwiatu5
[Usunięty]



Wysłany: 2007-12-09, 14:15   

raczej wolałbym gdyby to nie byl alias.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2007-12-09, 17:13   

Co do wskazywania obu subdomen na jeden blog - to zależy od serwera, na którym siedzi blog. W przypadku Bloggera dla blog.example.com wystarczy ustawić rekord A z odpowiednim adresem serwera, a na www.blog.example.com - CNAME z adresem blog.example.com lub tym samym adresem co A. Wszystko oczywiście robimy w panelu domeny.

Blogserwisów z opcją własnej domeny nie ma zbyt dużo. Oprócz Joggera i Bloggera jest jeszcze Wordpress.com - niestety, podpięcie domeny na nim jest płatne i to dość sporo (koszt porównywalny z rejestracją). Opłata jest roczna.

Ewentualnie tumblr.com (tam załatwia się to jednym rekordem A), ale nie wiem, czy ten serwis będzie Ci pasował.

Skoro pasuje Ci jogger.pl, to może jednak da się przeboleć ten brak miejsca na pliki i skorzystać np. z Google Picasa albo Flickr?

W innym przypadku zostaje tylko jedna ewentualność: własny hosting.
 
  podziel si� tym postem na:
kwiatu5
[Usunięty]



Wysłany: 2007-12-09, 20:25   

jednak przestawiłem się na jogger. ustawiłem rekord A, aliasy CNAME do rdzenia domeny i czekam teraz na ruch joggera.

ogólnie to problem był taki, że jeśli ustawiłem rekord CNAME w domenie to wszelkie zapytania o rekordy MX, TXT były forwardowane do bloggera i w rzeczywistości e-maile nie dochodziły, bo z zewnątrz nie było widać MXów ani TXT. w sumie to mogłem ustawić rekord A, wyciągnąć IP z ghs.google.com i wpisać na home.pl jako rekord A, ale czy to byłoby dobrym rozwiązaniem to nie wiem, bo nie próbowałem, i w sumie to już mi się nie chce.
stawiam na joggera, hosting zdjęć na picasa, a komentarze. hmm będę je regularnie moderował. mój blog ma być raczej rodzajem wizytówki więc chcialem mieć wglad do komentarzy przed ich publikacja, ale ok ;)
HTML i CSS mam opanowany więc dlaczego nie miałbym z tej wiedzy skorzystać ;)

pozdrawiam i dziękuję za szybkie odpowiedzi i pomoc.
piotr kwiatek
kwiatek.org
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz