Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
angealika 
Blogger.Klub

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 25

Wysłany:    [blogger, Galauness] nierówna ilość postów na podstronach

Zmieniłam ostatnio szablon bloga i niby jestem z niego zadowolona... Mam tylko problem z jedną rzeczą. Na stronie główniej bloga wyświetlają mi się tylko 4 posty, a żeby zobaczyć więcej należy wejść na następną stronę bloga. Na drugiej wyświetla mi się 5 postów, na trzeciej 4 posty, a na czwartej 1 post. Myślałam, ze są one tak podzielone miesiącami, ale nie.. W maju dodałam dwa posty, więc niemożliwe, żeby chodziło o daty, skoro na pierwszej stronie wyświetlają się 4 posty. Chciałabym, aby na tych stronach blogów wyświetlało się 6 postów, czyli tyle, ile się zmieści. Czy jest na to szansa? Da się te posty jakoś przenieść?
Wspomnę jeszcze, że w ustawieniach mam ustawione, żeby na stronie główniej było 6 postów, a tak nie jest...

Podaję link do bloga:

Kod

angealika.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-10, 22:36   

Wybacz, że odpowiadam dopiero teraz. Niedawno udzieliłem odpowiedzi w temacie z podobnym problemem => Brak możliwości ustawienia liczby postów na stronie głównej. Sądziłem, że to kwestia zwijania postów również i w tym przypadku, ale po analizie kodu wygląda jakby nie ukrywał on treści tylko wybierał obrazek i snippet (skrót) z systemu i na tej postawie budował boksy z postami. Nie ma tutaj raczej mowy o zbyt dużej wadze danej podstrony.

Zrobiłem kilka testów na jednym ze swoich blogów i doszedłem do niepokojących wniosków. Wygląda na to, że to wina Bloggera. Nie radzi on sobie z prawidłowym tworzeniem stronicowania dla postów.

Czy aktualizowałaś ostatnio wpisy na swoim blogu? nie chodzi mi tutaj o dodawanie nowych tylko poprawianie starych (treśc, tytuł, data). Chcąc sprawdzić szablon Galauness uzupełniłem każdy wpis o zdjęcia i zapisałem zmiany. Wtedy zauważyłem problemy związane z dzieleniem postów na strony.

Wyglądało to tak:
10 postów łącznie,
10-ty z 8 maja,
9-2 z 7 maja (opublikowane w tym samym czasie +/-1minuta),
pierwszy z 4 maja

Po ustawieniu liczby na 6 wyświetlało na głównej prawidłowo, ale po przejściu na starsze posty widziałem od razu ten z 4 maja, pozostałe "zjadło". Wydaje mi się, że problemem jest sposób tworzenia linków do starszy/nowszy post. URL zawiera taki fragment: search?updated-max= - czyli brane są pod uwagę daty aktualizacji.
Godzina publikacji też jest ważna. Kiedy edytowałem posty dodane w tym samym czasie (pozmieniałem o 2-3 minuty) - stronicowanie naprawiło się i szablon systemowy przestał gubić wpisy.

Po tych zabiegach wróciłem do szablonu Galauness i zacząłem zabawę z ustawianiem ilości postów. Bez problemu działało 3, 6, 9 a także 5 czy 2.

Spróbuj u siebie pozmieniać godziny wpisów o 1-2 minuty. Zobaczymy czy pomoże.

// aktualizacja

Powyższa metoda może nie być skuteczna (trochę więcej wiem o bloggerze a post był dodany rok temu).

Zamiast tego spróbuj ręcznie tworzyć skróty postów poprzez dodanie zwijania tekstu. Szablony, które korzystają z JavaScript do tworzenia kafelków tak naprawdę wczytują pełną treść. Blogger natomiast ogranicza strony do 1MB by ładowały się szybko. Dzielenie wpisów na wstęp i rozwinięcie rozwiązuje problem w większości przypadków.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz