Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
all95day 
Blogger.Klub

Wiek: 29
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 30

Wysłany:    [blogspot] Nietypowy szablon - data, usunięcie stopki z nagł

Hej hej!

Zachciało mi się zmienić szablon na blogu i teraz mam problem. Stworzyłam próbnego bloga, żeby sobie "normalnego" nie zababrać (próbny: http://bedziesuper.blogspot.com/). Siedzę nad nim już pół dnia i w oczach mi się mieni od html'a. Planuję dopasować sobie szablon do moich potrzeb na tym próbnym blogu, a dopiero potem wgrać go na docelowy blog.

Pojawiło się niestety kilka problemów:

1. Strasznie denerwuje mnie stopka, która po wgraniu szablonu pojawiła się... na górze! W edytorze za żadne skarby świata nie da się jej ruszyć. Da się z nią cokolwiek zrobić? Nieaktualne. Poradziłam sobie tym sposobem: http://forum.blogowicz.in...lonu-vt5753.htm

2. Rozszerzyłam cały szablon oraz prawą kolumnę o 80px i wtedy niestety posty przestały być na środku. Nie wiem gdzie dać znacznik <center> żeby je wyśrodkować.

3. Mimo, że w układ>posty na blogu mam włączoną opcję pokazywania daty to nigdzie w poście się ona nie pokazuje, byłoby ekstra, gdyby mogła się pojawić koło kategorii, ale w tym momencie jest mi właściwie obojętne gdzie będzie, byleby w ogóle BYŁA.

4. Jak mogę zmienić rozmiar czcionki w postach? W tym szablonie mam zablokowaną normalną edycję a nie mogę znaleźć tego w kodzie.

Jeżeli to cokolwiek pomoże to szablon nazywa się Nomad i ściągnęłam go stąd http://btemplates.com/201...ate-nomad/demo/

5. Po usunięciu problemu z punktu 1. pojawił się kolejny. Gdy edytuję strony (cokolwiek. dodam nową, zmienię nazwę) znikają linki na pasku zakładek (wygląda to tak, że jest po prostu szary pasek na górze strony)


Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-07, 06:35   Szablon Nomad Blogger - edycja wyglądu

all95day napisał/a:

2. Rozszerzyłam cały szablon oraz prawą kolumnę o 80px i wtedy niestety posty przestały być na środku. Nie wiem gdzie dać znacznik <center> żeby je wyśrodkować.
takiego znacznika się już nie stosuje. Obecnie do CSS dopisujesz:

Kod

text-align: center;
ale w tym przypadku kafelki są z lewej, bo ustawiony jest

Kod

float: left;
dla .box - spróbuj pokombinować z wartościami margin, np.

Kod

20px 0 20px 47px


all95day napisał/a:

4. Jak mogę zmienić rozmiar czcionki w postach? W tym szablonie mam zablokowaną normalną edycję a nie mogę znaleźć tego w kodzie.
czcionka zdefiniowana jest dla .btitle h2 (tytuły postów) oraz body, .body-fauxcolumn-outer (tekst na stronie). Jak chcesz dla samych postów, to musisz dopisać font-size do .box

all95day napisał/a:

5. Po usunięciu problemu z punktu 1. pojawił się kolejny. Gdy edytuję strony (cokolwiek. dodam nową, zmienię nazwę) znikają linki na pasku zakładek (wygląda to tak, że jest po prostu szary pasek na górze strony)
Demo szablonu Nomad zawiera na górze jedynie gadżet PageList, u Ciebie natomiast jest Header1 oraz Navbar1 - skasuj oba i przywróć tam gadżet Strony (może po zapisaniu/dodaniu nowej ustawiło się znowu "nie pokazuj").
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
all95day 
Blogger.Klub

Wiek: 29
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 30

Wysłany: 2013-11-07, 17:02   

Dziękuję bardzo! :padam:

Niestety, po wgraniu szablonu na bloga (http://all95day.blogspot.com/) pojawił się kolejny problem. Na pierwszej stronie wszystko jest w porządku. Kłopot w tym, że po naciśnięciu "starsze posty", wszystko się wysypuje i znika możliwość cofnięcia się do wcześniejszych czy pójścia do późniejszych postów.

Kolejny raz proszę o pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz