Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ayreth 
Blogger.Klub

Wiek: 27
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 0

  Wysłany:    Dlaczego pomniejszenia zdjęć na blogu są nieostre?

Gdy dodaję zdjęcia na blogu przez blogspot to te miniatury wyświetlane na blogu są nieostre. Dlaczego? Co można z tym zrobić? Wiem, że jak się podmieni link z obrazkiem z innego serweru to jest jakość w porządku, ale wtedy nie wyświetla się miniatura na stronie głównej. Mówię o tym blogu: http://adaburdziak.blogspot.com/ W najnowszym poście jest jedno zdjęcie dodane przez blogspot, na miniaturce jest ok, ale w notce nie wygląda to fajnie i strasznie kuje mnie w oczy. Tu jest szablon: http://btemplates.com/201...ictoplate/demo/ , w prawdzie tam też jakość nie jest idealna, ale dużo lepsza, poza tym oryginał jest mniejszy od wyświetlanego na blogu zdjęcia, więc myślę, że to się równoważy i tam nie ma takiego problemu. Na tym blogu: http://sistu.blogspot.com/ też się zdjęcia ładnie wyświetlają, choć dodane przez blogspot, o co chodzi?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8949
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-02-03, 19:00   

W przypadku Twojego szablonu i bloga sistu mamy do czynienia z określaniem wielkości zdjęcia. Jeżeli proporcje lub wymiary są niewłaściwe to następuje zniekształcenie lub wizualne pogorszenie jakości zdjęcia.

W przypadku sistu jest to zły rozmiar zdjęcia. Np. jedna z fotek ma rozmiar 427x640 a w kodzie ma wpisaną szerokość 426 - niby różnica 1px ale wysokości nie została zmniejszona proporcjonalnie. Zdjęcie jest lekko węższe i przez to straciło ostrość.

W Twoim przypadku szablon ma określoną wartość width: 940px; dla .post-body img
Twoje zdjęcie ma szerokość 320px - zostało zatem nienaturalnie powiększone i się 'spikselizowało'. Wystarczy edytować kod HTML szablonu, odnaleźć klasę, którą podałem i wywalić z niej linię dotyczącą width.
Klasa ta występuje więcej niż raz, w innym miejscu ma także wartość 99% dla max-width - możesz to zmienić na 100%
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ayreth 
Blogger.Klub

Wiek: 27
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-02-03, 19:53   

Ale moje zdjęcie ma wymiary 1200x900, przecież to oczywiste, że jak się powiększa małe zdjęcie traci ono na jakości. To, które ja dodałam to dokładnie to: http://3.bp.blogspot.com/...600/ABP0010.png . Teraz zauważyłam, że jak się naciska prawym przyciskiem i "pokaż obraz" to rzeczywiście ma on szerokość 320, ale gdy się naciśnie najpierw prawym, pokaże się ono w dobrej jakości powiększeniu. Czyli bogspot "pomniejszenia" powiększa do odpowiednich rozmiarów z jeszcze mniejszych wersji oryginału. Można to jakoś naprawić?

EDIT:
Już sobie poradziłam, ale dziękuję Ci Htsz, bo mnie naprowadziłeś na odkrycie tego, co może być przyczyną tej słabej jakości. Zmieniłam wartości (nie wiem czy to potrzebne, bo samo to nic nie dało, ale wolałam na wszelki wypadek tak zrobić, ponieważ były tam podane wartości mniejsze od wyświetlanych (właśnie 320) nie wiem czemu...), a potem podmieniłam po prostu linki. Zamiast tego automatycznie wprowadzanego do kodu html wprowadziłam bezpośredni do zdjęcia (ten który podawałam wyżej) prawdę mówiąc nie zauważyłam czym się różniły, ale najwyraźniej czymś, bo podziałało. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8949
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-02-03, 21:26   

Znaczenie ma jaki rozmiar obrazka wklejasz do postu. Po wstawieniu do ramki z treścią należy wybrać jedną z opcji "małe - średnie - duże - bardzo duży - oryginalny rozmiar" ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz