Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    Google +1, metatagi, indeksowanie, robots.txt i inne

Od niedawna mam bloga na bloggerze. Przydałoby się sprowadzić też czytelników, nie tylko tych ze starego bloga. W związku z tym mam kilka pytań dotyczących tego, jak i pytań czysto technicznych.


1. Wchodząc do zakładki "nowy post" - da się jakoś ustawić by automatycznie pisanie nowych postów było ustawione na "wyjustowanie"?

2. Czemu nie działa mi linkwithin?

3. Co to jest google +1? Wszędzie to jest, a nie wiem z czym to zjeść. To jest jakiś serwis społecznościowy Googli, coś a'la facebook? I rozumiem, że powinienem prowadzić tam swoje konto i aktywnie brać w nim udział, udostępniać wpisy z bloga (prywatnie na fb prawie nie jestem aktywny...), by mieć większy zasięg?? Czyli coś a'la fanpejdż? Przeglądając inne blogi zauważyłem, że mają ileś tam "członków" czy coś w ten deseń... Jak to działa?

4. Ustawienia -> ustawienia wyszukiwania - > metatagi - keske se? co to jest? Co tam powinienem wpisać (a może nie powinienem?) Jak to działa? Niby jest to napisane, ale nie bardzo zrozumiałem...

5. Ustawienia -> ustawienia wyszukiwania - > Niestandardowy plik robots.txt -- pytanie jak wyżej ^ powinienem to włączyć? Gdy zaznaczam "TAK" pojawia się pole tekstowe, jakby oczekiwano, że coś tam wpiszę... Co?

6. Ustawienia -> ustawienia wyszukiwania - > Niestandardowe tagi nagłówka dla robotów - tego to już w ogóle nie rozumiem... Co to?

7. Jak stworzyć te cholerne kategorie?! To mi spędza sen z powiek - bez tego calkowicie trudne jest poruszanie się po blogu, by znaleźć interesujące wpisy. Za to jest milion tagów... Teraz dodaję po 2-3 tagi, bo niedługo palce zaczną boleć od używania scroll locka...

8. Obserwatorzy - rozumiem, że to też są blogerzy? Jak wejść na ich blogi?

9. Co to jest OpenID?

10. Jeśli skomentuję czyjś blog - jak się dowiem czy ktoś po mnie skomentował, bądź odpowiedział na mój komentarz?

11. Społeczność blogspota. Chciałbym znaleźć ciekawe blogi i ciekawych blogerów - jest tam jakaś wyszukiwarka czy coś w ten deseń?


Trochę się tego nazbierało. Niestety tyle pytań pojawiło się głównie ze względu na mój brak wiedzy na temat Internetu i fachowego języka. Także prosiłbym o odp w prostym języku, takim, który uda mi się zrozumieć.

Dzięki wielkie.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-04, 18:13   

Cytat

Co to jest google +1?


W największym skrócie: Google+ to odpowiedz Google na popularność Facebooka, zaś "+1" to z grubsza to samo, co "Lubię to" na FB.

Cytat

metatagi - keske se? co to jest?


http://support.google.com...pl&answer=79812

Cytat

Ustawienia -> ustawienia wyszukiwania - > Niestandardowy plik robots.txt


http://pl.wikipedia.org/w...lusion_Protocol

Zarówno metatagi, jak i robots.txt to sposoby na zakomunikowanie Google "hej, zaindeksujcie mnie!" albo "hej! tego nie indeksujcie!". Jeśli nie masz nic, co chciałbyś wykluczyć z obecności w wyszukiwarce - możesz zostawić ustawienia domyślne.

Cytat

Co to jest OpenID?


Mechanizm, który miał wykluczyć zakładanie osobnych kont w różnych serwisach poprzez trzymanie ich w jednym miejscu i udostępnianie wtedy, kiedy trzeba. Popularność tego rozwiązania jest dziś znikoma. http://www.cms.rk.edu.pl/w/p/openid-jak-dziala/
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-04, 18:51   

Lukem napisał/a:



http://pl.wikipedia.org/w...lusion_Protocol

Zarówno metatagi, jak i robots.txt to sposoby na zakomunikowanie Google hej, zaindeksujcie mnie! albo hej! tego nie indeksujcie!. Jeśli nie masz nic, co chciałbyś wykluczyć z obecności w wyszukiwarce - możesz zostawić ustawienia domyślne.



Czyli rozumiem, że domyślnym ustawieniem jest "Wyłączone" ? Zarówno przy metatagach jak i plikach robot.txt?

Jeśli chodzi o definicje wg supportu bloggera - czytałem to wcześniej, ale - nie potrafię czytać języka html i go zrozumieć...
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-04, 19:28   

RayGarraty, jesteś tu już trochę to dostaniesz opieprz ;) Nie zakładamy tematów zbiorczych dotyczących wielu różnych rzeczy. Jak już musisz zbiorczo to dziel to na grupy tematyczne. Ułatwia to przeglądanie i odszukiwanie cennych informacji w późniejszym czasie.

Cytat

1. Wchodząc do zakładki nowy post - da się jakoś ustawić by automatycznie pisanie nowych postów było ustawione na wyjustowanie?
raczej nie, ale można dopisać do CSS kod na justowanie ramki z wpisem ;)
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
wtedy nie trzeba justować ręcznie każdego akapitu pisząc posta.

RayGarraty napisał/a:

2. Czemu nie działa mi linkwithin?
Przejrzałeś tematy na forum i support? wszystko wykonałeś zgodnie z instrukcjami?

RayGarraty napisał/a:

7. Jak stworzyć te cholerne kategorie?! To mi spędza sen z powiek - bez tego calkowicie trudne jest poruszanie się po blogu, by znaleźć interesujące wpisy. Za to jest milion tagów... Teraz dodaję po 2-3 tagi, bo niedługo palce zaczną boleć od używania scroll locka...
Pisałem już kilka razy. Korzystasz z etykiet/tagów to utwórz sobie ręcznie menu. W gadżecie można chyba wybrać jakie mają się pokazywać a jak nie można to dodaj sobie gadżet z linkami i powklejaj pełne adresy wybranych przez siebie etykiet.

Cytat

8. Obserwatorzy - rozumiem, że to też są blogerzy? Jak wejść na ich blogi?
W gadżecie obserwatorzy klikasz na ikonę danej osoby i otworzy się okno a tam informacja z profilem i linkami - zwykle są to ich blogi.

RayGarraty napisał/a:

10. Jeśli skomentuję czyjś blog - jak się dowiem czy ktoś po mnie skomentował, bądź odpowiedział na mój komentarz?
można śledzić chyba tylko wszystkie odpowiedzi do danego posta, pod formularzem komentarzy jest link "Subskrybuj pocztą e-mail".

Cytat

11. Społeczność blogspota. Chciałbym znaleźć ciekawe blogi i ciekawych blogerów - jest tam jakaś wyszukiwarka czy coś w ten deseń?
http://www.google.pl/blogsearch + miejsca takie jak to. Można też tak: https://www.google.pl/#q=...l=pl&lr=lang_pl a po spacji dopisujesz sobie słowo kluczowe zawężając wyniki.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-04, 19:54   

Htsz a później dostałbym opieprz za zakładanie tuzina nowych tematów ;)

Do linkwithin już doszedłem :)

Jeśli chodzi o kategorie - teraz zrozumiałem, dzięki wielkie!

Odnośnie tej subskrypcji - wiem, że można mejlowo. Ale nie chciałbym dostawać co chwilę mejla, że kolejny komentarz tam się pojawił. Choć skoro nie ma innej opcji to okej, jestem mądrzejszy i teraz wiem.

Dalej mnie zastanawiają punkty 3,4,5,6.
Czyli rozumiem, że musiałbym stworzyć profil na Google+ i tam prowadzić "kampanię reklamową" bloga?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-04, 20:18   

RayGarraty napisał/a:

Htsz a później dostałbym opieprz za zakładanie tuzina nowych tematów ;)
Mylisz się. Czytałeś już trochę tematów w działach pomocy i jak widziałeś jest ich dużo i każdy zwykle dotyczy konkretnego problemu. Tak ma pozostać. Nie ma limitu na ilość nowych wątków z pomocą.

Cytat

Do linkwithin już doszedłem :)
no to napisz co było nie tak - dla potomnych.

Cytat

Odnośnie tej subskrypcji - wiem, że można mejlowo. Ale nie chciałbym dostawać co chwilę mejla, że kolejny komentarz tam się pojawił. Choć skoro nie ma innej opcji to okej, jestem mądrzejszy i teraz wiem.
W przypadku standardowego systemu komentarzy niestety to jedyna opcja. Jak ktoś korzysta z Disqus wtedy masz panel użytkownika i tam możesz sobie śledzić swoje komentarze i odpowiedzi do nich.

RayGarraty napisał/a:

Dalej mnie zastanawiają punkty 3,4,5,6.
Czyli rozumiem, że musiałbym stworzyć profil na Google+ i tam prowadzić kampanię reklamową bloga?
Łukasz przecież odpisał.
Zakładając profil G+ dla bloga robisz to samo co na facebooku przy prowadzeniu FanPage.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2012-12-04, 20:52   

RayGarraty napisał/a:

Czyli rozumiem, że musiałbym stworzyć profil na Google+ i tam prowadzić kampanię reklamową bloga?

Nie, nie musisz tam zakładać profilu.
Raczej zastanów się skąd będziesz miał więcej czytelników z FB czy G+. I uderzaj w to medium społecznościowe, które będziesz w stanie lepiej, pełniej i efektywniej wykorzystywać do promocji bloga oraz komunikacji z czytelnikami. Możesz też mieć i to, i to, ale nie wiem czy ma to sens. Lepiej chyba wtedy łączyć np. FB i Twittera.
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-06, 12:30   

LinkWithin prawdopodobnie nie działa, ponieważ mam za mało postów z obrazkami. Choć mi się wydawało, że wtedy pojawiają się linki w postaci tytułów postów tylko...

Łukasz odpisał owszem, ale nadal np nie wiem jak korzystać z metatagów, a czytałem, że warto. Tak jak z tych robotów. Nie wiem czy je włączyć czy nie.

A google+ olewam póki co. Co za dużo to nie zdrowo :)
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
ZoZoL 
Blogger.Klub
2,5 l na G


Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 10 Lut 2011
Posty: 72
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-12-06, 15:09   

Plik robot.txt zostaw bez zmian, bo inaczej treści bloga mogą się nie indeksować a tego chyba nie chcesz - nie byłoby tego w google, więc jak ludzie mieliby Cię znaleźć.

Meta tagi - daj jakiś opis bloga. O czym on jest, co na nim ludzie znajdą itp.

Jeśli blog jest o czymś konkretnym i chcesz stworzyć coś na miarę "marki" to google+ jest dobrym rozwiązaniem - chociaż stworzenie profilu i podpięcie go pod bloga.
To urozmaici wyszukiwanie, ponieważ google swoje strony pokazuje dodatkowo po prawej stronie serpów. Natomiast jeśli to jest blog hobbistyczny to nie ma co zawracać sobie tym głowy.
______________________________________________________
Cache mi się zapchał, cookiesy mnie śledzą,
wszystko pootwierane, niezapisane ciągle, pofragmentowane,
w tle jakiś wymagający algorytm liczy za i przeciw.
Dwadzieścia dwa lata bez reinstalacji.
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-08, 15:16   

ZoZoL napisał/a:

Plik robot.txt zostaw bez zmian, bo inaczej treści bloga mogą się nie indeksować a tego chyba nie chcesz - nie byłoby tego w google, więc jak ludzie mieliby Cię znaleźć.

Meta tagi - daj jakiś opis bloga. O czym on jest, co na nim ludzie znajdą itp.


Bez zmian czyli zostawić na "wyłączone"?

Opis? Tak po prostu? Żadnego kodowania w Html czy bbcode?
Coś takiego w sieci znalazłem i tam tego html'a dużo...
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
ZoZoL 
Blogger.Klub
2,5 l na G


Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 10 Lut 2011
Posty: 72
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-12-08, 17:15   

Tak, zostaw bez zmian.
Twój plik robots.txt i tak istnieje i ma się dobrze, możesz go sprawdzić pod adresem: http://www.czasemwidziane.blogspot.com/robots.txt
Jeśli np miałbyś drugiego bloga, który byłby dokładnie z taką samą treścią po to by np sprawdzać sobie na nim szablony, wtedy możesz zablokować w tym pliku roboty google po to by nie indeksowały tej kopi bloga i nie tworzyła się skopiowana treść w sieci.

Tak, daj tak po prostu. Chociaż nie wiem czy blogspot coś z tym robi, bo nie ma tego nigdzie w kodzie przynajmniej u mnie.
______________________________________________________
Cache mi się zapchał, cookiesy mnie śledzą,
wszystko pootwierane, niezapisane ciągle, pofragmentowane,
w tle jakiś wymagający algorytm liczy za i przeciw.
Dwadzieścia dwa lata bez reinstalacji.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-08, 17:23   

RayGarraty napisał/a:

Bez zmian czyli zostawić na wyłączone?
Jeżeli nie masz powodów do blokowania ruchu z wyszukiwarek na Twoim blogu to trzymaj się od tego z daleka. Uruchomienie tego pliku pozwala na wykluczanie podstron czy poinformowanie robotów by nie indeksowały grafiki na Twoim blogu.

RayGarraty napisał/a:

Opis? Tak po prostu? Żadnego kodowania w Html czy bbcode?

ZoZoL napisał/a:

Tak, daj tak po prostu. Chociaż nie wiem czy blogspot coś z tym robi, bo nie ma tego nigdzie w kodzie przynajmniej u mnie.
To się chyba pojawia tylko jak w szablonie jest uzyta zmienna to wczytywania opisu bloga, widocznie nie wszystkie zewnętrzne szablony z tego korzystają. Gdzie na grupach Google widziałem też temat, wk tórym osoba po uzupełnieniu opisu miała zaindeksowane wszystkie podstrony z takim samym wypisem (w wynikach wyszukiwania) - więc może nie warto dodawać ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz