Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany:    [Szablon Contempo] Jak powiększyć miniaturki i dodać odnośni

Hej, chciałbym zapytać o dwie kwestie związane z miniaturkami postów w nowym szablonie Contempo.

Czy można byłoby w jakiś sposób ustawić na tych zdjęciach hiperłącza, aby kierowały do postów, które ilustrują?
Samo ustawienie hiperłącza na zdjęciu w poście niestety nie działa. Na stronie głównej zdjęcie nadaj jest tylko zdjęciem. :P

I druga kwestia - czy istnieje możliwość powiększenia wielkości zdjęć - miniaturek postów na stronie głównej?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-06-19, 02:53 ]
warto przeczytać również o tym:
=> jak skasować informację o etykietach z nowych szablonów bloggera?
=> jak naprawić zdjęcia wychodzące poza kolumnę wpisu?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-06-12, 03:53   blogger - zdjęcie z lewej po kliknięciu przenosi do posta

Hej, dzięki za cierpliwość. Usiadłem do tego szablonu i po chwili grzebania w kodzie mam następujące rozwiązania:

1) Zaczniemy od powiększenia miniatur w postach na stronie głównej.

Aktualnie są kwadratami o boku długości 128px. Do niedawna można było kadrować tylko poprzez zmianę parametrów w URL obrazka. Nowe kody bloggera pozwalają ustalać rozmiar miniatur w Contempo już na etapie generowanego kodu.

Zapisujemy kopię zapasową na dysku, przechodzimy do edytora HTML, przeskakujemy do gadżetu Blog1 i wyszukujemy miejsce, w którym jest DIV z klasą snippet-thumbnail. Wygląda to mniej więcej tak:

Kod

<b:if cond='data:post.featuredImage'>
<div class='snippet-thumbnail'>
<b:include data='{image: data:post.featuredImage, imageSizes: [32, 64, 128, 256], imageRatio: &quot;1:1&quot;, sourceSizes: &quot;(max-width: 800px) 12vw, 128px&quot;}' name='responsiveImage'/>
</div>
</b:if>
Teraz wystarczy zamienić 128px na przykład na 256px. Następnie trzeba zaktualizować zapisy w CSS. Odszukujemy .post-body .snippet-thumbnail i tutaj również zamieniamy wartości max-width i max-height na większe. Należy zwracać uwagę na @media queries, bo niektóre ustawienia są zdefiniowane dla różnych wielkości ekranów. My modyfikujemy wersję na laptopy i większe monitory.

Zapisujemy zmiany.

Jeżeli nasze okładki mają być prostokątami, to należy pobawić się ustawieniami imageRatio, ustawiając tam inne proporcje (np 3:2, 2:1, 16:9).
Podobne kody mogą wystąpić kilka razy. Jedne z nich dotyczą ustawień domyślnych a inne miniaturek przy pierwszym, czyli polecanym wpisie, które są znacznie większe (na całą szerokość kolumny).

2) Utworzenie odnośnika, który przeniesie czytelnika do posta po kliknięciu w miniaturę.

To jest całkiem dobry pomysł. Ja wielokrotnie korzystam z opcji przechodzenia do wpisu poprzez naciskanie na jego okładkę. W szablonie Contempo nie będzie z tym większego problemu. Zostajemy w miejscu z punktu pierwszego. Będziemy edytowali nawet ten sam kod co wyżej a sama modyfikacja będzie polecała na zamknięciu w tagu <a> całego kodu <b:include/>. Mój kod po zmianach wygląda tak:

Kod

<a expr:href='data:post.link ?: data:post.url' expr:title='data:post.title'><b:include data='{image: data:post.featuredImage, imageSizes: [32, 64, 128, 256], imageRatio: &quot;1:1&quot;, sourceSizes: &quot;(max-width: 800px) 12vw, 256px&quot;}' name='responsiveImage'/></a>
Dodałem także atrybut title, dzięki temu po najechaniu pojawi się chmurka z tytułem wpisu. Tę modyfikację warto zastosować także do dużych okładek.

zapisujemy zmiany.

Jeżeli chcesz jakiś standardowy / własny tekst, to zamiast:

Kod

expr:title='data:post.title'
wpisz takie coś:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Poniżej obie edycje razem, dla porównania z własnymi próbami:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


ps.
Narzędzie w przeglądarce "zbadaj element" będzie tutaj dość pomocne. Jeżeli w źródle bloga nie widać zmian po modyfikacji kodu szablonu, to znaczy, że edytujesz nie to co należy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-06-12, 14:17   

Bardzo dziękuję! Wszystko działa, coś absolutnie niesamowitego!
 
  podziel si� tym postem na:
_linka_ 


Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 29

Wysłany: 2017-12-18, 22:52   

Hmm zastanawia mnie, czy dałoby coś odwrotnego zrobić :D tzn. w momencie, kiedy w pierwszym poście mamy zdjęcie jest ono inaczej wyświetlane niż w pozostałych (tu jest duże, a tam są miniatury) czy można zrobić tak, żeby wszędzie były miniatury?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-19, 00:27   

_linka_, w szablonie Contempo pierwszym postem jest promowany. To osobny gadżet, w którym zdjęcie ustawiono duże. Wystarczy przejść do układu i wyłączyć pokazywanie widżetu o nazwie "Polecany post" ("Featured post"). Zostaną same z miniaturami.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
_linka_ 


Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 29

Wysłany: 2017-12-19, 18:12   

Że tak powiem, jeśli mój blog ruszy na blogspocie (jestem jedną z ofiar onetu) to w pewnej mierze będzie to Twoja zasługa. Buszuje po różnych wątkach i zbieram wszelką możliwą pomoc, bo straszna ze mnie popierdółka w sprawach technicznych. Bardzo dziękuję!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz