Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany:    [Szablon Emporio] Więcej postów jedna kolumna zamiast trzech

Witam.
Ponieważ pojawiły się nowe motywy dla Bloggera, postanowiłem zmienić szablon. Zmieniłem, powoli go ustawiam, ale napotkałem problem, którego przyczyny nie rozumiem. Mianowicie na stronie głównej wyświetla się wszystko ok: Pierwszy post na górze w powiększeniu i pod nim siatka 4x3 postów w miniaturkach. Jednak gdy kliknę "Więcej postów" to nadal wyświetla 13 wpisów, jednak wszystkie są w formie miniaturek i dodatkowo są jedno pod drugim. Wygląda to brzydko i myślę, że nie tak to powinno działać.

Ktoś ma pomysł jak to poprawić?

http://www.goryponadchmurami.pl/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Baśka 
Blogger.Klub


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lut 2017
Posty: 44
Miasto: PL

Wysłany: 2017-03-29, 18:13   

Nie wiem czy już to poprawiłeś czy nie, ale u mnie wyświetla się prawidłowo tzn. tak jak na głównej tylko bez pierwszego posta na górze...
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2017-03-30, 01:28   

Nie, nie poprawiałem, ale odkryłem od czego to zależy. Jest to zależne od wielkości okna przeglądarki (rozdzielczości ekranu). Tylko nie rozumiem zasady tego działania.

Mam rozdzielczość 1680x1050 i na stronie głównej jest siatka 4x3. Na stronie reszty postów tylko jedna kolumna postów. Ale, gdy zacznę zmniejszać okno przeglądarki, nagle powstają dwie kolumny zamiast jednej. A przecież okno się zmniejsza. I nie rozumiem dlaczego tak to działa, przecież na stronie głównej normalnie są 3 kolumny, a na reszcie tylko jedna. A by się 3 spokojnie zmieściły.

Ktoś ma jakiś pomysł jak zrobić by działało to jak na stronie głównej?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-31, 21:30   błąd - szablon nie wyświetla trzech kolumn kafelków na podst

Na początku myślałem, że to kwestia niezwiniętych postów, ale takie poprawki na moim testowym blogu niczego nie zmieniły, nadal rozsypywało się po wciśnięciu "więcej postów". U Ciebie powinny pomóc z kwestią wyświetlania ilości wpisów na stronę, bo skoro ustawiłeś 13 a pojawia się 12, to znaczy, że masz więcej niż jeden problem ;)

Szukałem dalej, bawiłem się narzędziem zbadaj element iiiii... olśniło mnie co może być przyczyną.

Wygląda na to, że sekcja z polecanym wpisem rozpycha całą szpaltę kafelków na odpowiednią szerokość. Jak FeaturedPost znika z kodu, to posty układają się w jednej kolumnie, zamiast w trzech.

Tak prezentuje się standardowy kod tego gadżetu w szablonie Emporio:

Kod

<b:widget cond='data:view.isHomepage' id='FeaturedPost1' locked='true' title='Polecany post' type='FeaturedPost' visible='true'>
Bardziej zaawansowani użytkownicy zauważą tag warunkowy, który nakazuje pokazywanie elementu tylko na stronie głównej. Wystarczy jednak nanieść pewną modyfikację, która sprawi, że prezentowany będzie również na podstronach typu search na wszystkich podstronach poza postami i podstronami statycznymi. Efekt końcowy powinien wyglądać tak:

Kod

<b:widget cond='data:blog.pageType not in {&quot;item&quot;,&quot;static_page&quot;}' id='FeaturedPost1' locked='true' title='Polecany post' type='FeaturedPost' visible='true'>


W wolnej chwili będę sprawdzał jeszcze @media queries, ale wygląda to na jakiegoś buga, który zostanie zgłoszony ekipie Bloggera.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2017-04-03, 15:58   Re: błąd - szablon nie wyświetla trzech kolumn kafelków na p

Htsz napisał/a:

Na początku myślałem, że to kwestia niezwiniętych postów, ale takie poprawki na moim testowym blogu niczego nie zmieniły, nadal rozsypywało się po wciśnięciu więcej postów. U Ciebie powinny pomóc z kwestią wyświetlania ilości wpisów na stronę, bo skoro ustawiłeś 13 a pojawia się 12, to znaczy, że masz więcej niż jeden problem ;)
Nie, to nie kwestia zwinięcia postów, bo wszystkie moje wpisy mają to ustawione. A ilość się zgadza - wyświetla 13 jak pisałem w pierwszym wpisie, bo myślę, że na stronie głównej do tej liczby wlicza ten przypięty na górze post ;)

Htsz napisał/a:


Wygląda na to, że sekcja z polecanym wpisem rozpycha całą szpaltę kafelków na odpowiednią szerokość. Jak FeaturedPost znika z kodu, to posty układają się w jednej kolumnie, zamiast w trzech.

(...)
Efekt końcowy powinien wyglądać tak:

Kod

<b:widget cond='data:blog.pageType not in {&quot;item&quot;,&quot;static_page&quot;}' id='FeaturedPost1' locked='true' title='Polecany post' type='FeaturedPost' visible='true'>
Wielkie dzięki, zmieniłem ten kod widgetu i wszystko działa tak, jak powinno :)

Też myślę, że to jakiś błąd, bo to powinno raczej działać tak jak teraz. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-04-03, 16:08   

Red-Angel napisał/a:

bo myślę, że na stronie głównej do tej liczby wlicza ten przypięty na górze post ;)
Przypięty post jest osobnym gadżetem. Sprawdź ustawienia kanału witryny (info w zalinkowanym wcześniej wątku), bo tam widzę całe wpisy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2017-04-03, 16:44   

Htsz napisał/a:

Sprawdź ustawienia kanału witryny (info w zalinkowanym wcześniej wątku), bo tam widzę całe wpisy.
Tak, w RSSie widać całe, bo tak jest ustawione w Ustawieniach Bloga: "Zezwalaj na kanał w blogu Pełny". Jest tam też m.in. opcja "Do miejsca zwijania tekstu", ale to dla czytników RSS, a nie dla tego, co się wyświetla na blogu. Czy się mylę?

Kiedyś się zastanawiałem nad tym, ale zostawiłem domyślną wartość całych wpisów.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-04-03, 17:12   

Red-Angel napisał/a:

Jest tam też m.in. opcja Do miejsca zwijania tekstu, ale to dla czytników RSS, a nie dla tego, co się wyświetla na blogu. Czy się mylę?
To zależy od budowy szablonu. Tutaj nie powinno mieć znaczenia, ale ustawienie do miejsca zwijania jest bezpieczniejsze dla Ciebie, bo mniej treści ląduje w czytnikach ;-) Kiedyś były również problemy ze stronicowaniem, jak treść ważyła zbyt wiele. Zauważ, że przy ustawieniu 13 postów widać ich dokładnie tyle na stronie 2, 3 itd. Zatem strona główna musi być zbyt ciężka i została ograniczona liczba wpisów na niej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2017-04-03, 18:18   

Ok, dzięki. Zmieniłem ustawienia na RSS do miejsca zwijania i zobaczę jak to będzie. No w sumie masz rację, jak będzie tylko fragment w czytniku, to ktoś będzie musiał wejść na bloga by przeczytać całość ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz