Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Szablon Keilir - tło, wyszukiwarka, nagłówek, jedna kolumna

Znalazłem odpowiadający mi szablon Keilir, na temat którego mam kilka pytań.

1. Jak zmienić tekst w boxie do wyszukiwania?
2. Jak usunąć animację po najechaniu na obrazek nagłówka?
3. Jak usunąć wideo z nagłówka i 'ustawić priorytet' dla obrazków?
ponadto: Da się jakoś ustalić, który obrazek będzie w nagłówku?
4. Pole z przyciskami udostępniania: chciałbym tam umieścić plugin facebooka. Po kliknięciu w przycisk 'like' pojawia się okienko 'powiedz coś...' (jak tutaj), które ogranicza się do ramki danego posta. Jak nadać mu wierzchnią warstwę?
5. Pytanie killer. Prawdopodobnie mega proste w zrobieniu, ale ja nie mogę znaleźć odpowiedniego fragmentu kodu. Jak zmienić tło? Usunąłem już obrazek, siatkę która mu towarzyszy, ale jak z zmienić kolor?
--
6. Prawdopodobnie niemożliwe: możliwe jest usunięcie całej prawej kolumny i poszerzenie głównej? Efekt podobny do tego.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 23:51   

LIGEIRO napisał/a:

na temat którego mam kilka pytań.
Zaglądasz po pół roku dodając wątek z listą pytań. A gdzie aktywność, za którą otrzymuje się tu pomoc?

Mieliśmy już wątek dotyczący tej skórki. Ze źródła wynika, że to tylko demo i większość informacji o wyglądzie elementów szablonu pobierana jest z zewnętrznego pliku CSS (zakodowanego w nagłówku). W przytoczonym wątku masz link do tego arkusza.

By dostać pełny musisz zapłacić autorowi. Mogę podpowiedzieć gdzie szukać elementów z podpunktów. Możesz spróbować sobie to dopisać samodzielnie do arkusza stylów.

LIGEIRO napisał/a:

1. Jak zmienić tekst w boxie do wyszukiwania?
Nie widzę tego w kodzie, więc pewnie ukryto w jakimś skrypcie lub pliku zewnętrznym. Spróbuj uzupełnić input z id='s' brakującym kodem z tego wątku => szablon modowy.

LIGEIRO napisał/a:

2. Jak usunąć animację po najechaniu na obrazek nagłówka?
dla elementu .entry-image a:hover img ustawione jest transform: scale(1.06); - możesz we własnym kodzie dodać to samo, ale wartość none;

LIGEIRO napisał/a:

3. Jak usunąć wideo z nagłówka i 'ustawić priorytet' dla obrazków?
Nie wiem czy to całość, ale kwestie dotyczące youtube generowane są za pomocą tego:

Kod

<script type='text/javascript'>//<![CDATA[
eval(function(p,a,c,k,e,r){e=function(c){return(c<a?'':e(parseInt(c/a)))+((c=c%a)>35?String.fromCharCode(c+29):c.toString(36))};if(!''.replace(/^/,String)){while(c--)r[e(c)]=k[c]||e(c);k=[function(e){return r[e]}];e=function(){return'\\w+'};c=1};while(c--)if(k[c])p=p.replace(new RegExp('\\b'+e(c)+'\\b','g'),k[c]);return p}('f q(s,n){G s.r(/<.*?>/H,"").I(/\\s+/).J(0,n-1).K(" ")}f L(a){g p=u.M(a);7="";h="";8="";j=-1;4=p.v("4");k=p.v("l");N(g i=0;i<k.w;i++){8=k[i].5;m(8.O("//P.Q.z/R/")!=-1){j=i;S}}m(j!=-1)h=\'<2 3="6-T"><l U="V" W="X" 5="\'+8+\'?Y=Z&10=0" 11="0" 12></l></2>\';A m(4.w>=1)7=\'<2 3="6-e"><a o="\'+y+\'"><4 3="B" 5="\'+4[0].5+\'" /></a></2>\';A 7=\'<2 3="6-e 13-e"><a o="\'+y+\'"><4 3="B" 5="14://15.16.z/-17/18-19/1a/1b-1c/1d.1e" /></a></2>\';p.C=h+7+\'<2 3="6-1f"><2 3="6-1g"><D 3="6-E"><a o="\'+y+\'">\'+x+"</a></D><p>"+q(p.C,1h)+"...</p></2></2>"}f 1i(a){g b=a.6.F[0];c=b.1j.$t;d=b.1k$e.5.r(/\\/s[0-9]+(-*c*)\\//,"/1l/");u.1m(\'<4 1n="\'+c+\'" 3="1o-F" 5="\'+d+\'" E="\'+c+\'"/>\')};',62,87,'||div|class|img|src|entry|imgtag|ifrsrc||||||image|function|var|ifrtag||ifrtb|ifr|iframe|if||href||stripTags|replace|||document|getElementsByTagName|length|||com|else|thumb|innerHTML|h1|title|author|return|ig|split|slice|join|rm|getElementById|for|indexOf|www|youtube|embed|break|video|width|840|height|472|vq|medium|rel|frameborder|allowfullscreen|no|https|lh4|googleusercontent|G9M2DTCTUwM|Tlh|2pwtc5I|AAAAAAAABKM|kCJg|Kf3W2M|no_image_yet|jpg|container|content|60|av|name|gd|s55|write|alt|avatar'.split('|'),0,{}))
//]]></script>
Już się bawiłem raz z odkodowywaniem takich krzaczków => dodając skróty postów do szablonu Pinfinity.

LIGEIRO napisał/a:

4. Pole z przyciskami udostępniania: chciałbym tam umieścić plugin facebooka. Po kliknięciu w przycisk 'like' pojawia się okienko 'powiedz coś...' (jak tutaj), które ogranicza się do ramki danego posta. Jak nadać mu wierzchnią warstwę?
możesz jaśniej? jest tam przecież przycisk facebooka z opcją "share", która pozwala na dodanie tekstu przy wrzucaniu na tablicę.

LIGEIRO napisał/a:

5. Pytanie killer. Prawdopodobnie mega proste w zrobieniu, ale ja nie mogę znaleźć odpowiedniego fragmentu kodu. Jak zmienić tło? Usunąłem już obrazek, siatkę która mu towarzyszy, ale jak z zmienić kolor?
ustaw background lub background-color dla body, .body-fauxcolumn-outer {}.

LIGEIRO napisał/a:

6. Prawdopodobnie niemożliwe: możliwe jest usunięcie całej prawej kolumny i poszerzenie głównej? Efekt podobny do tego.
Da się, ale sporo zabawy Cię czeka nie mając pełnej wersji. Trzeba wywalić DIV o identyfikatorze side-bar a potem zmienić szerokości dla klas oznaczonych w DIV z identyfikatorem content, np. .span9 - jest ich kilka, z uwagi na to ,że szablon dopasowuje się dynamicznie do szerokości ekranu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-06, 23:13   

Racja, trochę słabo, ale jakoś zapomniałem o tym miejscu :D

Myślisz że warto zainwestować trzy dolce w ten szablon? Czy wersja darmowa w zupełności wystarczy?

Do pytania 4: problem zobrazowany tutaj. Po kliknięciu w 'lubię to' na chwilę pojawia się okienko, które jest ograniczone białym boxem.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-06, 23:24   

3 dolce, to nie jest majątek - inwestuj jeżeli podoba Ci się ten szablon. Dostaniesz wtedy pełny CSS w kodzie szablonu, nie w zewnętrznych plikach.

Nie widzę tam białego boxa (masz kod iframe). Po kliknięciu na niebieski przycisk otwiera się okienko z facebooka i każą mi się zalogować. W wersji "zalogowany" będzie tam treść do zaakceptowania i/lub uzupełnienia przed publikacją na fb.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-01-19, 23:02   [blogger] kod szablonu Keilir

Mam nadzieję że mnie nie zjesz.
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

1. Na stronie głównej zajawki wyświetlane są 'ciurkiem'. Jak to wyłączyć i zrobić tak, żeby tekst mimo wszystko był formatowany.
2. Jak dodać odnośnik "czytaj dalej"?

--
3. Nie mogę znaleźć 'wróć na górę' w formie tekstowej, a jednocześnie takiej, żeby działało to płynnie. Szukam czegoś bardziej odkrywczego niż 'a href="#top"'. Sam stworzyć niestety nie potrafię.
 
  podziel si� tym postem na:
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-03-16, 14:22   

Może ktoś chciałby pomóc :) ?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz