Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
D.
[Usunięty]



Wysłany:    [Szablon Lex] Zmiana rotatora najnowszych wpisów na polecane

Hej,

Niedawno zmieniłam szablon na bloggerze, a znajomy dostosował go do moich preferencji. Jestem zielona jeśli chodzi o html, a nie do końca podoba mi się seria obrazków w górnej części strony i chciałabym ją zmienić.

Pierwotnie, wyświetlają się trzy obrazki z głównym zdjęciem postu, od najnowszych do najstarszych (7 postów) i aktualizują się automatycznie...a ja chciałabym sama decydować, które posty będą tam widniały.

Dlatego wpadłam na pomysł żeby zrobić obejście przez układ strony i wstawienie gadżetu html, w którym znalazłoby się odniesienie i po prostu w tym miejscu zmieniałabym linki według własnego uznania. Gdybym miała robić to bezpośrednio w szablonie to po pierwsze byłoby to bardziej pracochłonne, a po drugie - znając życie szybko bym coś zepsuła.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i pomysły jak mogę wprowadzić taki plan w życie :)

PS> Link do bloga, żebyście mogli sobie zobaczyć, o co mi chodzi bo podejrzewam że mój opis może być trochę chaotyczny i niezrozumiały.

Kod

https://sakurakotoo.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-08-13, 20:05   Re: rotator własnych wpisów w szablonie Lex z templateclue

Mogę zaproponować rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci sporo czasu. Zamiast tworzyć nową sekcję z polami na własne posty, lepiej zmodyfikować lekko rotator. Zamiast najnowszych będziemy wczytywać tam posty z wybranej etykiety. Dzięki temu slider zmieni nam się w taki z polecanymi wpisami i będzie bardzo prosty w obsłudze.

Wymagana jest jednorazowa modyfikacja kodu HTML w szablonie LEX autorstwa templateclue. Odszukaj:

Kod

<div class='featured-area'>
<script type='text/javaScript'>
document.write(&quot;&lt;script src=\&quot;/feeds/posts/default/?max-results=&quot;+numposts3+&quot;&amp;orderby=published&amp;alt=json-in-script&amp;callback=owlimg\&quot;&gt;&lt;\/script&gt;&quot;);
</script>
</div>
Ten skrypt sprawdza kanał RSS z najnowszymi postami i wczytuje ich aktualnie 7. Musimy go przerobić na taki:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Dzięki temu zyskamy nową zmienną do zdefiniowania. Teraz odszukaj:

Kod

numposts3 = 7; //Numpost3[Set The Number Of The Posts]
i zamień na:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
zamiast 7 możesz wpisać dowolną cyfrę, która odpowiada ilości ładowanych elementów. Natomiast nazwę własnej etykiety wpisujesz na miejscu słowa polecane. Wielkość liter ma znaczenie, musi być zapisane identycznie jak w panelu bloggera.

Jak wygląda obsługa gadżetu po modyfikacjach? Wczytuje on X postów z wybranej kategorii, więc wystarczy dodać ją lub skasować z danego posta, żeby pojawił się wśród promowanych.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
D.
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-14, 01:30   Re: pokaz slajdów w szablonie Lex z templateclue

Serdecznie dziękuję za tak szybką odpowiedź! :)

Wyszukałam wspomnianego fragmentu w kodzie, jednak u mnie wygląda on nieco inaczej:

Kod

<div class='featured-area'>
<script type='text/javaScript'>
document.write(&quot;&lt;script src=\&quot;/feeds/posts/default/?max-results=&quot;+numposts3+&quot;&amp;orderby=published&amp;alt=json-in-script&amp;callback=owlimg\&quot;&gt;&lt;\/script&gt;&quot;);
</script>
</div>


W momencie kiedy podmieniam go na ten z odpowiedzi dostaję taki komunikat:

Cytat

Błąd podczas analizowania pliku XML, wiersz 860, kolumna 29: Open quote is expected for attribute src associated with an element type script.


Ostatecznie próbowałam coś zmieniać na własną rękę, ale wtedy pasek z postami zupełnie zniknął :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-08-14, 13:53   

Dula_95 napisał/a:

jednak u mnie wygląda on nieco inaczej
to ten sam kod, ale inaczej zapisane niektóre znaki, bo ja skopiowałem ze źródła bloga. Pobrałem demo na dysk i poprawiłem swojego poprzedniego posta. Sprawdź teraz.

Jak zadziała, to możesz jeszcze sprawdzić z podmianą słowa /default/ na /summary/, wtedy kanał witryny wczytuje mniej danych (działanie jednak uzależnione jest od budowy skryptu rotatora a ten w demie był zaszyfrowany).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
D.
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-14, 14:32   

Htsz napisał/a:

Dula_95 napisał/a:

jednak u mnie wygląda on nieco inaczej
to ten sam kod, ale inaczej zapisane niektóre znaki, bo ja skopiowałem ze źródła bloga. Pobrałem demo na dysk i poprawiłem swojego poprzedniego posta. Sprawdź teraz.

Jak zadziała, to możesz jeszcze sprawdzić z podmianą słowa /default/ na /summary/, wtedy kanał witryny wczytuje mniej danych (działanie jednak uzależnione jest od budowy skryptu rotatora a ten w demie był zaszyfrowany).


Niestety, ale nadal nie działa :(
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-08-14, 16:19   

ale to jest za mało informacji dla mnie. Co to konkretnie znaczy, że nadal nie działa?

Gdzie mogę zobaczyć efekt zmian? Na blogu nadal stary kod. Czy podczas modyfikacji tych fragmentów znowu występuje jakiś błąd i szablon się nie zapisuje? Czy dodałaś posty do etykiety, którą wpisałaś w skrypcie? Bez tego nie będzie się nic ładować, bo kanał witryny jest pusty.

p.s. nie musisz cytować całej mojej wypowiedzi skoro odpisujesz tuż pod nią.

EDIT

sprawdź dokładnie swoje zmiany, bo ja dokonałem 2 poprawek w moim poprzednim poście. Przetestowałem to na swoim roboczym blogu i działa.


Tak przy okazji to tam są niepotrzebnie dwa wywołania jquery.min. Jedno:

Kod

<script src='http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.min.js' type='text/javascript'/>
można podmienić z 1.7.1 na 1.12.4 i dopisać https:// na początku zamiast http://
a drugie zawiera zły adres serwera: gooogleapi - i to można skasować żeby nie generować niepotrzebnie zapytania do nieistniejącego zasobu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
D.
[Usunięty]



Wysłany: 2017-08-14, 19:46   

Teraz wszystko działa! Zmiany wprowadzałam na swoim blogu testowym, jednak tam do teraz to nie działa - natomiast po wprowadzeniu ich na tym właściwym wszystko jest bez zarzutu :)

Z którego dokładnie miejsca mam usunąć ten adres serwera?

A i mam jeszcze jedno pytanie - czy można jakoś ustawić kolejność postów pobieranych z etykiety Polecane? Bo z tego co widzę kolejność jest od najnowszego posta do najstarszego, a chciałabym sama o niej decydować, chociaż nie mam zupełnie pomysłu jak mogłoby to być zrobione xD

Poza tym serdecznie dziękuję za pomoc! Jestem naprawdę bardzo wdzięczna.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-08-14, 22:16   

Jeżeli blog roboczy jest ustawiony jako prywatny, to wtedy nie wczyta niczego z kanału witryny i takie dodatki nie będą na nim działać.

Użyj wyszukiwarki w edytorze HTML i wpisz tam to co podałem: gooogleapi - znajdziesz ten błędy skrypt ;)

W tej wersji skryptu niestety posty wczytywane są według kolejności publikacji. Można wprowadzić modyfikacje, które np. będą losowo wyświetlać kafelki po wczytaniu, ale to już zabawa na prywatną pomoc, no i potrzebujesz pełnej licencji, bo wersja demo ma zaszyfrowaną tę część kodu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz