Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomo艣膰
Dula_95 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂a: 13 Sie 2017

Wys艂any:    [Szablon Lex] Zmiana rotatora najnowszych wpis贸w na polecane

Hej,

Niedawno zmieni艂am szablon na bloggerze, a znajomy dostosowa艂 go do moich preferencji. Jestem zielona je艣li chodzi o html, a nie do ko艅ca podoba mi si臋 seria obrazk贸w w g贸rnej cz臋艣ci strony i chcia艂abym j膮 zmieni膰.

Pierwotnie, wy艣wietlaj膮 si臋 trzy obrazki z g艂贸wnym zdj臋ciem postu, od najnowszych do najstarszych (7 post贸w) i aktualizuj膮 si臋 automatycznie...a ja chcia艂abym sama decydowa膰, kt贸re posty b臋d膮 tam widnia艂y.

Dlatego wpad艂am na pomys艂 偶eby zrobi膰 obej艣cie przez uk艂ad strony i wstawienie gad偶etu html, w kt贸rym znalaz艂oby si臋 odniesienie i po prostu w tym miejscu zmienia艂abym linki wed艂ug w艂asnego uznania. Gdybym mia艂a robi膰 to bezpo艣rednio w szablonie to po pierwsze by艂oby to bardziej pracoch艂onne, a po drugie - znaj膮c 偶ycie szybko bym co艣 zepsu艂a.

B臋d臋 bardzo wdzi臋czna za pomoc i pomys艂y jak mog臋 wprowadzi膰 taki plan w 偶ycie :)

PS> Link do bloga, 偶eby艣cie mogli sobie zobaczy膰, o co mi chodzi bo podejrzewam 偶e m贸j opis mo偶e by膰 troch臋 chaotyczny i niezrozumia艂y.

Kod

https://sakurakotoo.blogspot.com/

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2017-08-13, 20:05   Re: rotator w艂asnych wpis贸w w szablonie Lex z templateclue

Mog臋聽zaproponowa膰 rozwi膮zanie, kt贸re zaoszcz臋dzi Ci sporo czasu. Zamiast tworzy膰 now膮 sekcj臋聽z polami na w艂asne posty, lepiej zmodyfikowa膰 lekko rotator. Zamiast najnowszych b臋dziemy wczytywa膰聽tam posty z wybranej etykiety. Dzi臋ki temu slider zmieni nam si臋 w taki z polecanymi wpisami i b臋dzie bardzo prosty w obs艂udze.

Wymagana jest jednorazowa modyfikacja kodu HTML w szablonie LEX autorstwa templateclue. Odszukaj:

Kod

<div class='featured-area'>
<script type='text/javaScript'>
document.write(&quot;&lt;script src=\&quot;/feeds/posts/default/?max-results=&quot;+numposts3+&quot;&amp;orderby=published&amp;alt=json-in-script&amp;callback=owlimg\&quot;&gt;&lt;\/script&gt;&quot;);
</script>
</div>
Ten skrypt sprawdza kana艂 RSS z najnowszymi postami i wczytuje ich aktualnie 7. Musimy go przerobi膰 na taki:
Wiadomo艣膰 (widoczna dla zarejestrowanych)
Dzi臋ki temu zyskamy now膮聽zmienn膮聽do zdefiniowania. Teraz odszukaj:

Kod

numposts3 = 7; //Numpost3[Set The Number Of The Posts]
i zamie艅 na:
Wiadomo艣膰 (widoczna dla zarejestrowanych)
zamiast 7 mo偶esz wpisa膰 dowoln膮 cyfr臋, kt贸ra odpowiada ilo艣ci 艂adowanych element贸w. Natomiast nazw臋 w艂asnej etykiety wpisujesz na miejscu s艂owa polecane. Wielko艣膰 liter ma znaczenie, musi by膰 zapisane identycznie jak w panelu bloggera.

Jak wygl膮da obs艂uga gad偶etu po modyfikacjach? Wczytuje on X post贸w z wybranej kategorii, wi臋c wystarczy doda膰 j膮 lub skasowa膰 z danego posta, 偶eby pojawi艂聽si臋聽w艣r贸d promowanych.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

Dula_95 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2017-08-14, 01:30   Re: pokaz slajd贸w w szablonie Lex z templateclue

Serdecznie dzi臋kuj臋 za tak szybk膮 odpowied藕! :)

Wyszuka艂am wspomnianego fragmentu w kodzie, jednak u mnie wygl膮da on nieco inaczej:

Kod

<div class='featured-area'>
<script type='text/javaScript'>
document.write(&quot;&lt;script src=\&quot;/feeds/posts/default/?max-results=&quot;+numposts3+&quot;&amp;orderby=published&amp;alt=json-in-script&amp;callback=owlimg\&quot;&gt;&lt;\/script&gt;&quot;);
</script>
</div>

W momencie kiedy podmieniam go na ten z odpowiedzi dostaj臋 taki komunikat:

Cytat

B艂膮d podczas analizowania pliku XML, wiersz 860, kolumna 29: Open quote is expected for attribute src associated with an element type script.

Ostatecznie pr贸bowa艂am co艣 zmienia膰 na w艂asn膮 r臋k臋, ale wtedy pasek z postami zupe艂nie znikn膮艂 :D

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2017-08-14, 13:53   

Dula_95 napisa艂/a:

jednak u mnie wygl膮da on nieco inaczej
to ten sam kod, ale inaczej zapisane niekt贸re znaki, bo ja skopiowa艂em ze 藕r贸d艂a bloga. Pobra艂em demo na dysk i poprawi艂em swojego poprzedniego posta. Sprawd藕 teraz.

Jak zadzia艂a, to mo偶esz jeszcze sprawdzi膰 z podmian膮 s艂owa /default/ na /summary/, wtedy kana艂 witryny wczytuje mniej danych (dzia艂anie jednak uzale偶nione jest od budowy skryptu rotatora a ten w demie by艂聽zaszyfrowany).

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰

Dula_95 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2017-08-14, 14:32   

Htsz napisa艂/a:

Dula_95 napisa艂/a:

jednak u mnie wygl膮da on nieco inaczej
to ten sam kod, ale inaczej zapisane niekt贸re znaki, bo ja skopiowa艂em ze 藕r贸d艂a bloga. Pobra艂em demo na dysk i poprawi艂em swojego poprzedniego posta. Sprawd藕 teraz.

Jak zadzia艂a, to mo偶esz jeszcze sprawdzi膰 z podmian膮 s艂owa /default/ na /summary/, wtedy kana艂 witryny wczytuje mniej danych (dzia艂anie jednak uzale偶nione jest od budowy skryptu rotatora a ten w demie by艂聽zaszyfrowany).

Niestety, ale nadal nie dzia艂a :(

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2017-08-14, 16:19   

ale to jest za ma艂o informacji dla mnie. Co to konkretnie znaczy, 偶e nadal nie dzia艂a?

Gdzie mog臋聽zobaczy膰 efekt zmian? Na blogu nadal stary kod. Czy podczas modyfikacji tych fragment贸w znowu wyst臋puje jaki艣 b艂膮d i szablon si臋 nie zapisuje? Czy doda艂a艣 posty do etykiety, kt贸r膮 wpisa艂a艣 w skrypcie? Bez tego nie b臋dzie si臋 nic 艂adowa膰, bo kana艂 witryny jest pusty.

p.s. nie musisz cytowa膰 ca艂ej mojej wypowiedzi skoro odpisujesz tu偶 pod ni膮.

EDIT

sprawd藕 dok艂adnie swoje zmiany, bo ja dokona艂em 2 poprawek w moim poprzednim po艣cie. Przetestowa艂em to na swoim roboczym blogu i dzia艂a.

Tak przy okazji to tam s膮 niepotrzebnie dwa wywo艂ania jquery.min. Jedno:

Kod

<script src='http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.min.js' type='text/javascript'/>
mo偶na podmieni膰 z 1.7.1 na 1.12.4 i dopisa膰 https:// na pocz膮tku zamiast http://
a drugie zawiera z艂y adres serwera: gooogleapi - i to mo偶na skasowa膰 偶eby nie generowa膰 niepotrzebnie zapytania do nieistniej膮cego zasobu.

Nie zapomnij klikn膮膰

Dula_95 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2017-08-14, 19:46   

Teraz wszystko dzia艂a! Zmiany wprowadza艂am na swoim blogu testowym, jednak tam do teraz to nie dzia艂a - natomiast po wprowadzeniu ich na tym w艂a艣ciwym wszystko jest bez zarzutu :)

Z kt贸rego dok艂adnie miejsca mam usun膮膰 ten adres serwera?

A i mam jeszcze jedno pytanie - czy mo偶na jako艣 ustawi膰 kolejno艣膰 post贸w pobieranych z etykiety Polecane? Bo z tego co widz臋 kolejno艣膰 jest od najnowszego posta do najstarszego, a chcia艂abym sama o niej decydowa膰, chocia偶 nie mam zupe艂nie pomys艂u jak mog艂oby to by膰 zrobione xD

Poza tym serdecznie dzi臋kuj臋 za pomoc! Jestem naprawd臋 bardzo wdzi臋czna.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2017-08-14, 22:16   

Je偶eli blog roboczy jest ustawiony jako prywatny, to wtedy nie wczyta niczego z kana艂u witryny i takie dodatki nie b臋d膮聽na nim dzia艂a膰.

U偶yj wyszukiwarki w edytorze HTML i wpisz tam to co poda艂em: gooogleapi - znajdziesz ten b艂臋dy skrypt ;)

W tej wersji skryptu niestety posty wczytywane s膮 wed艂ug kolejno艣ci publikacji. Mo偶na wprowadzi膰 modyfikacje, kt贸re np. b臋d膮 losowo wy艣wietla膰 kafelki po wczytaniu, ale to ju偶聽zabawa na prywatn膮聽pomoc, no i potrzebujesz pe艂nej licencji, bo wersja demo ma zaszyfrowan膮 t臋聽cz臋艣膰 kodu.

Nie zapomnij klikn膮膰

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: