Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2015-05-04, 05:06
Autor Wiadomość
pankacprzak 
Blogger.Klub


Imię: Daniel
Dołączył/a: 29 Wrz 2011
Posty: 2
Miasto: Radomsko

Wysłany:    Ukryte posty, ukryte kategorie, ukryte tagi

Witam, czy da się publikować posty w ukrytych kategoriach? - takich, które nie będą wyświetlane na stronie głównej a dopiero po wybraniu danego tagu/etykiety?

Praktycznie - na swoim blogu lansuję głównie ślubne fotecki - jest to fajne narzędzie marketingowe, jednak mam sporo zdjęć, które również chciałbym "wgrywać w internet" ale nie chcę aby plątały się ze ślubniakami. Chcę uniknąć sytuacji, kiedy potencjalna przyszła Panna Młoda wchodząc na mojego bloga, na dzień dobry ujrzała zdjęcie dziurawej skarpety na wersalce (które dla mnie ma dużą wartość sentymentalną - dla Niej - nie koniecznie).

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-03-23, 17:37 ]
zobacz także => Jak zrobić ukryty wpis na bloggerze?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-09-29, 02:25   

obawiam się, że nie jest to możliwe na bloggerze.

Da się ukryć pokazywanie Etykiet np. poprzez wskazanie, które się mają pojawiać w menu - nie pozwala to jednak na wykluczenie postów z tej etykiety z pokazywania na stronie głównej czy w RSS.

Strony są jedynie statyczne, nie da się tam publikować wielu postów - zatem także odpada.

Myślałem, że może podobnie jak na Onecie przywrócenie wpisu do szkicu coś pomoże (będzie on nadal dostępny mimo, że go nie widać na blogu) - jednak ten trick nie działa na blogspocie.

Pozostaje chyba tylko założenie drugiego bloga z tym samym szablonem i podlinkowanie pomiędzy sobą.

Widzę, że sporo zainwestowałeś w bloga (czas, theme), nie lepiej było od razu rozpocząć pod swoją domeną np. na silniku WordPress? ten CMS daje dużo więcej możliwości, wielu fotografów ma na nim swoje fotoblogi (sam wiele takich fotoblogów już zrobiłem) - to co potrzebujesz da się tam osiągnąć "paroma ruchami" i wybrane kategorie znikają ze strony głównej :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pankacprzak 
Blogger.Klub


Imię: Daniel
Dołączył/a: 29 Wrz 2011
Posty: 2
Miasto: Radomsko

Wysłany: 2011-09-29, 02:37   

dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.
mówisz, że na wordpressie mogłbym mieć te swoje poukrywane kategorie? możesz wskazać jakieś przykłady? jeśli to rzeczywiście tam działa to przemyślę zatem export i import dotychczasowego materiału ale wolałbym tego uniknąć. w dzisiejszych czasach prawie na wszystko jest rozwiązanie:)

staram się unikać bloga trzymanego na swoim serwerze ze względów ekonomicznych - transfer, pojemność. do póki na blogspocie oferowane jest mi to za darmo - korzystam.

[ Dodano: 29-09-2011, 03:40 ]
Znalazłem pewien trop na mój problem - przekierowanie na wyświetlenie wyników wyszukiwania określonego tagu

http://www.google.com/sup...eb61536c2&hl=pl

zadałem sobie wszystkim postom, które mają się pokazywać tag "OK" i tak to ładnie działa, poza mankamentem - wyświetlanie komunikatu "Pokazywanie najnowszych postów oznaczonych etykietą OK. Pokaż starsze posty". ale motyw jest dobry - pomijając jak by nie było niedogodność przekierowywania.

[ Dodano: 29-09-2011, 04:47 ]
Na mankament o wyświetlaniu komunikatu znalazłem Twoją, Htsz radę - http://forum.blogowicz.in...ykie-vt4525.htm
i teraz jest już coraz fajniej :) dzięki!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-09-29, 17:50   

pankacprzak napisał/a:

mówisz, że na wordpressie mogłbym mieć te swoje poukrywane kategorie? możesz wskazać jakieś przykłady?
technicznie wygląda to tak, że wskazujesz w kodzie numer kategorii, która ma być pomijana i ona przestaje się wyświetlać w ciągu wpisów na blogu. Potem linkujesz podstronę kategorii w menu i tam wyświetlają się wpisy oznaczone tą kategorią.

pankacprzak napisał/a:

jeśli to rzeczywiście tam działa to przemyślę zatem export i import dotychczasowego materiału ale wolałbym tego uniknąć.
akurat przejście z blogspota na WP nie jest problematyczne, są narzędzia do importu :)

pankacprzak napisał/a:

staram się unikać bloga trzymanego na swoim serwerze ze względów ekonomicznych - transfer, pojemność. do póki na blogspocie oferowane jest mi to za darmo - korzystam.
nawet te najbardziej znane firmy w kwocie do 300zł rocznie oferują obecnie nawet i 1000GB transferu miesięcznie - to bardzo dużo spokojnie starczy dla strony i bloga. Dodatkowo można skorzystać z kilku dodatków obniżających transfer jak np. ładowanie zdjęć tylko kiedy są przeglądane, cache strony, dzielenie wpisu na zajawkę i rozwinięcie.

pankacprzak napisał/a:

Znalazłem pewien trop na mój problem - przekierowanie na wyświetlenie wyników wyszukiwania określonego tagu
jak już wcześniej zauważyłeś, prawie na wszystko mamy dzisiaj rozwiązanie. Tylko, że na blogspocie nie wszystko da się obejść technicznie.
Ta metoda nie ukrywa postów na stronie głównej a jedynie po chwili przekierowuje nas na podstronę, która nie zawiera wpisów jakie chciałeś ukryć. Według mnie nie rozwiązaliśmy problemu a jedynie go zakamuflowałeś :D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz