Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-04-10, 17:19
Autor Wiadomość
ganzel 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Lut 2011
Posty: 25

  Wysłany:    Dlaczego {host} w niektórych komentarzach podaje 2 IP?

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że przy komentarzach napisanych przez niektórych użytkowników wyświetlane są 2 IP, oddzielone przecinkami - dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-03-08, 21:48   

na blog.pl? może jakiś błąd bazy danych, na blogu, który podawałeś w innych postach nie widzę wcale adresów IP przy komentarzach (przy okazji mógłbyś uzupełnić adres bloga w edytorze profilu - jest tam pole "mój blog"), także możemy wróżyć z fusów jedynie ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ganzel 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Lut 2011
Posty: 25

Wysłany: 2011-03-09, 11:13   

W ogóle, postanowiłem ukryć IP komentatorów.
Teraz dopiero dodałem zmienną {host} - można zobaczyć.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-09, 14:41   Re: Dlaczego {host} w niektórych komentarzach podaje 2 IP?

ganzel napisał/a:

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że przy komentarzach napisanych przez niektórych użytkowników wyświetlane są 2 IP, oddzielone przecinkami - dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam.

to proste - jeśli się różnią, to wytłumaczenie jest jedno, a raczej dwa - pierwszy IP konkretnego komputera w sieci lokalnej (np. 192.168.1.20) w której się znajduje, drugi to adres IP nadany danemu użytkownikowi internetu przez jego dostawcę.
Albo wersja numer 2:
pierwsze IP to adres proxy/dns z którego korzysta komentujący (komentujący może sam sobie ustawić tzw. transparent proxy, lub domyślnie ustawia to jego ISP) a dalej jego właściwe IP.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-03-10, 01:56   

teneniel napisał/a:

pierwszy IP konkretnego komputera w sieci lokalnej (np. 192.168.1.20) w której się znajduje, drugi to adres IP nadany danemu użytkownikowi internetu przez jego dostawcę.
a jakim cudem funkcje na serwerze wyciągają takie informacje z routera czy innego urządzenia obsługującego sieć, do której jesteśmy przyłączeni?

teneniel napisał/a:

pierwsze IP to adres proxy/dns z którego korzysta komentujący (komentujący może sam sobie ustawić tzw. transparent proxy, lub domyślnie ustawia to jego ISP) a dalej jego właściwe IP.
gdyby tak było to strony proxy straciłyby sens bo byś żadnej strony nie oszukała. Każda witryna by sprawdzała twoje prawdziwe IP gdy wchodzisz przez proxy ^^

ganzel napisał/a:

Teraz dopiero dodałem zmienną {host} - można zobaczyć.
wstaw i zostaw, nie jestem wstanie siedzieć tu całą dobę lub trafić na chwilę, w której akurat wstawiłeś zmienną ;) jak mam pomóc to muszę widzieć problem. Sprawdziłem właśnie stronę komentarzy mojego starego bloga na blog.pl i wszystko wygląda ok. w kodzie pojedynczego komentarza mam jedno {host} i na blogu wyświetla się jedno IP do jednego komcia.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ganzel 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Lut 2011
Posty: 25

Wysłany: 2011-03-10, 11:02   

ok, wstawione
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-10, 15:26   

Htsz, czy ty naprawdę tego nie wiesz? Kto, jak kto, ale myslałam, że ty bedziesz wiedział o.O
Po stronie serwera nic sie nie dzieje takiego, ale gdyby router czy modem takiej informacji nie wysłały, to sieć wewnętrzna i zewnętrzna raczej by nie istniała, poza tym, jeśli ktoś działa z poziomu intranetu, to jest to jak najbardziej możliwe ^^
poza tym poczytaj o proxy - istnieją przynajmniej 3 rodzaje proxy - transparent, anonumous i high anonymous.
transparent - to najczęściej wykorzystuje ISP - jego zastosowanie w zasadzie niewiele zmienia, IP osoby za tym proxy w zasadzie jest widoczne cały czas
anonymous - proxy ukrywające IP, ale dające się wykryć za pomocą wbudowanych funkcji w PHP, więc tak, czy siak, zostaje ślad
high anonymous - proxy, które nie jest wykrywane jako proxy, ale jako oryginalny IP/Host, jednak problem z tym proxy jest taki, że w zasadzie bardzo rzadko można znaleźć takie działające i ogólnodostępne, a jak już, to zazwyczaj jest bardzo wolne (zazwyczaj czas oczekiwania przekracza grubo 3000ms)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-03-10, 17:32   

teneniel, ustaw na swoim serwerze skrypt, ja wejdę na stronę i powiesz mi jaki mam wewnętrzny adres IP, bo używam routera :) Nigdy w tej kwestii się nie orientowałem. Router nadaje wewnętrzne adresy, ale żeby dzielił się tym z kimś innym to by było dziwne. Pierwszy raz się z tym spotykam, żeby jakaś obca strona mogła pokazać wszystkim (wyświetlić na stronie) jaki jest mój wewnętrzny adres. Sam sobie mogę - to wiem.

Wracając do problemu. Gdzieś już tak chyba widziałem. Sprawdziłem te podwójne adresy na whois.sc i dwa z nich pokazały mi Opera + jakiś dostawca neta a jeden dostawca neta + drugi dostawca neta. Nie wiem dlaczego tak się pokazuje. Zapytam twórcę blog.pl może będzie miał czas i mi odpowie na to. Nie kasuj tej zmiennej z bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ganzel 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Lut 2011
Posty: 25

Wysłany: 2011-03-10, 18:04   

Niestety, zmuszony jestem go usunąć, bo osoby, które komentują nie chcą, aby ich IP były upubliczniane.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-03-10, 18:51   

ok, rób jak uważasz, widocznie mają coś do ukrycia :P ja na swoim fotoblogu mam od kilku lat pokazywanie IP i nikt z tego powodu nie robił problemów :) Na wielu stronach/blogach w momencie kiedy nie komentujesz jako zalogowany to przy twoim komentarzu pojawia się adres IP.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-10, 19:33   

Htsz napisał/a:

Nigdy w tej kwestii się nie orientowałem. Router nadaje wewnętrzne adresy, ale żeby dzielił się tym z kimś innym to by było dziwne. Pierwszy raz się z tym spotykam, żeby jakaś obca strona mogła pokazać wszystkim (wyświetlić na stronie) jaki jest mój wewnętrzny adres. Sam sobie mogę - to wiem.

http://z-milosci-do-niego...hp?nid=15289715
ależ proszę, zerknij na drugi komentarz od góry :)
najpierw masz ksywę komentującego, obok @, pod tym datę z godziną komentarza i... dwa adresy IP (drugi się nie zmieścił w tabeli, więc jest na dole) z czego pierwszy z nich to adres intranetowy ^^
czemu tylko u niektórych tak pokazuje - bladego pojęcia nie mam, ba ja na blog.pl jak komentuję, to zawsze (chyba, bo nie jestem pewna) mam adres przydzielony przez ISP. Może chodzi o sieć osiedlową lub niezabezpieczoną, ale nie jestem w stanie tego zbadać.

[ Dodano: 10-03-2011, 19:36 ]

ganzel napisał/a:

Niestety, zmuszony jestem go usunąć, bo osoby, które komentują nie chcą, aby ich IP były upubliczniane.

może i mają rację.
ale upublicznianie adresów działa także zachowawczo - jeśli ktoś ma ochotę komuś znawymyślać czy szkodzić, to wiedząc o publikacji swojego IP trochę pomyśli zanim to zrobi, często wręcz publikacja IP zniechęca do takich niecnych działań ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-03-10, 21:02   

teneniel, widzę. Sprawdziłem i u mnie wewnętrzne się nie pokazało. Może ktoś sobie uzupełnił, albo używa proxy, które w ten sposób wyświetla IP, jako "lokalne" - coś w stylu oszukiwania identyfikacji przeglądarki (zamiast Forefox bla bla pojawia się np. "z otchłani").

Adam odpisał mi na maila, napisał, że jednym z adresów IP jest proxy. Czyli widocznie ktoś używa proxy, ale nie wie, że nie maskuje ono adresu IP należycie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz