Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-07-14, 01:25
Autor Wiadomość
bonq 

Dołączył/a: 20 Wrz 2011
Posty: 0

Wysłany:    Nieśmiałe początki bloga

Witam. Jak w temacie - pragnę założyć własnego bloga. Mam zamiar kupić domenę .eu na 1&1. Chciałbym działać na platformie Word Press. Wiem także , że muszę założyć konto ftp na http://www.000webhost.com/ (interesuje mnie darmowy hosting). Jestem początkującym bloggerem i chcę prosić, aby ktoś skleił mi te informacje w całość i podał (najlepiej w punktach) co muszę po kolei robić tzn: zarejestruj się tu, wpisz tamto itp. Jak połączyć wykupioną domenę z kontem FTP ? Proszę także o link do dobrej instrukcji WordPress'a od podstaw.
Z góry dziękuję.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-09-21, 00:57   

ja bym zaczął od poczytania opinii o 1and1 oraz ich regulaminów, o tym czy z domenami jest tam wszystko w porządku i czy nie robią problemów. Tu na forum mamy o nich temat, ale ma już rok i warto zweryfikować ;)

druga sprawa do opinie o 000webhost, nie wygląda to najlepiej - przeczytałem tylko jeden temat z zeszłego roku na jakimś forum. tutaj też warto zweryfikować opinie o tym hostingu - konkretnie o jego darmowej wersji, bo ona Cię interesuje.

W przypadku darmowego hosta musisz być przygotowany na różne ograniczenia (np w ilości zapytań do bazy i obciążeń, które może generować Twoja strona). Darmowe hosty wyświetlają często reklamy, kasują niewygodne pliki - trzeba się z tym liczyć ;)

Z założeniem konta na 000webhost też masz problem? z tego co widzę nie brakuje w sieci poradników dotyczących chociażby instalowania na nim WordPressa.
Jeżeli Twój angielski nie jest zbyt dobry to może lepiej skorzystać z polskiego dostawcy? łatwiej będzie Ci zrozumieć zasady na jakich odbywa się udostępnianie serwera i doszukać się interesujących Cię opcji ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Fraa 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2011-09-21, 07:59   

Na stronie WordPressa jest pełna instrukcja, włącznie z sugerowanymi programami - klienta FTP proponują tam FileZillę. I do jego obsługi też jest instrukcja. ;)
Trudno o czytelniejszą instrukcję, bo tam nawet screeny są.

Ja z tego skorzystałam, a hosting mam z cba.pl - tam nie musiałam za bardzo się wysilać, bo WordPressa mają na liście dostępnego oprogramowania, klika się "dodaj", dalej już miłe, szybkie założenie konta wordpressowego i jesteśmy w domu.
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
laza 


Dołączył/a: 26 Paź 2011
Posty: 0

Wysłany: 2011-10-26, 14:36   

Zastanów się na płatnych serwerem. Koszt nie jest duży a stabilność działania w porównaniu z bezpłatnych ogromna.
Przed zakupem domeny w 1and1 tak jak pisze Htsz poczytaj opinie o nich.
Proponuję zakup serwera i domeny u jednego dystrybutora, będziesz miał już podpiętą domenę pod konto. Zostało by Ci wtedy tylko wgrać wordpressa na FTP, utworzenie bazy danych oraz instalacja i to by było na tyle. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2011-10-26, 14:41   

laza napisał/a:

zakup serwera i domeny u jednego dystrybutora

ale w takim wypadku jest to cholernie drogie.
jak dla mnie niezawodnym wyjściem na dobrego, sprawnego wordpressa jest domena w ovh ;) (lub w home.pl - czego nie mogę odżałować, bo przepłacam w porównaniu do .ovh)
+ 1gb na serwerze naszego forumowego kolegi Lukema ;)
płacimy 25zł, możemy zakładać dowolną ilość baz danych, a więc i Wordpressów, ograniczenia serwera są niezauważalne przy blogowaniu, więc :>
nic tylko polecać.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
laza 


Dołączył/a: 26 Paź 2011
Posty: 0

Wysłany: 2011-10-26, 15:07   

No nie koniecznie takie drogie. Jest sporo firm które oferują tani serwer oraz mają w swojej ofercie domeny w rozsądnych cenach. Wystarczy tylko poszukać.

Równie dobrze można zakupić osobna, ale w takim wypadku trzeba by podpiąć domenę, co też nie jest trudne. Wystarczy tylko w konfiguracji domeny zmienić dnsy na nasz serwer a w panelu serwer dodać domenę no i wystarczy poczekać.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz