Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
szymek 
WordPress.Klub

Wiek: 40
Dołączył/a: 30 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany:    [wordpress] Ikony wpisu - inny serwer

Cześć.

Czy jest mozliwość wgrywania ikon wpisu na inny serwere. Chciałbym zaoszczędzić na transferze i móc wgrywać je na inny niz ten na którym nan bloga.
Ewentualnie jeżeli nie ma takiej opcji to moze jest mozliwosc importowania ikonów wpisu z linków lub jakos podobnie ?

Pozdrawiam
______________________________________________________
https://www.facebook.com/terazwieszjuz
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-10-05, 18:01   

We wtyczce W3 Total Cache jest opcja skonfigurowania CDNa, czyli zewnętrznego serwera do przechowywania mediów. Po jej instalacji i konfiguracji musisz tylko podać dane FTP (adres hosta, login i hasło) serwera, na którym mają być przechowywane media i od tej pory WordPress będzie je samoczynnie wgrywał na ten serwer.
 
  podziel si� tym postem na:
szymek 
WordPress.Klub

Wiek: 40
Dołączył/a: 30 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-05, 18:38   

Pomógł byś mi w konfiguracji ? Czy ta wtyczka jest darmowa ?
______________________________________________________
https://www.facebook.com/terazwieszjuz
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-10-08, 08:23   

Tak, jest darmowa.

Jeśli interesuje Cię tylko i wyłącznie opcja CDN, to wystarczy że zainstalujesz wtyczkę u siebie (Wtyczki -> Dodaj nową -> wpisz w wyszukiwarkę "w3 total cache").

W panelu pojawi się nowa zakładka - "Performance". Wchodzisz najpierw do ustawień (General settings) i przechodzisz do okienka "CDN" (zjeżdżając na dół albo klikając link z poziomego menu na górze), by włączyć funkcjonalność ("Enable").

Potem, w pasku bocznym i zakładce "Performance" wybierasz opcję "CDN". W okienku "Configuration" podajesz dane do serwera, który będzie przechowywał grafiki (nazwa hosta, użytkownik FTP, hasło i ścieżka do katalogu głównego na serwerze - tą ostatnią możesz sprawdzić za pomocą klienta FTP, np. Filezilla, gdy zalogujesz się tymi danymi na swój serwer). Kliknij "Test FTP server" - jeśli wypełniłeś formularz poprawnie, powinieneś dostać komunikat o sukcesie.

W tym samym oknie, w zakładce "General" możesz zaznaczyć, co ma być trzymane na zewnętrznym serwerze - na pewno musisz zaznaczyć "Host attachments". Potem pozostaje już tylko skopiować pliki z wp-content/uploads na zewnętrzny serwer - możesz to zrobić narzędziem wbudowanym we wtyczkę (pokaże Ci się w ramce po pomyślnej konfiguracji FTP), albo ręcznie, aby mieć pewność, że wszystko zostało skopiowane poprawnie.

Gdyby coś było niejasne albo wyszedł jakiś problem w trakcie konfiguracji - pisz na forum, będziemy myśleć co dalej. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
szymek 
WordPress.Klub

Wiek: 40
Dołączył/a: 30 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-08, 12:49   

Dzięki za odpowiedz.

Odrazu mam problem w zakładce configuration nie mam opcji wpisania danych do ftp. Mam jedynie 'Sign Up Now & Save $10 ' jakies ''authorize' 'ssl support' i 'Replace site's hostname with'

Nie mam pojęcia gdzie wpisać te dane.
Musze założyć konto i wykupić cos?
______________________________________________________
https://www.facebook.com/terazwieszjuz
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-10-08, 14:08   

Nie, to jest (a przynajmniej powinno być) dostępne w darmowej opcji. Wrzuć proszę zrzut ekranu z panelu administracyjnego z tym komunikatem, przyjrzę się o co chodzi.
 
  podziel si� tym postem na:
szymek 
WordPress.Klub

Wiek: 40
Dołączył/a: 30 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-08, 16:18   

Prosze. To jest ta sekcja CDN i CONFIGURATION
http://imageshack.us/photo/my-images/22/9zkw.jpg/
______________________________________________________
https://www.facebook.com/terazwieszjuz
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-10-08, 16:30   

W General Settings, w sekcji CDN, zmień "CDN Type" na "Self hosted - File Transfer Protocol Upload" (ostatnia pozycja). Miałeś wybraną konfigurację MaxCDN, czyli zewnętrznego serwisu (najwidoczniej płatnego).
 
  podziel si� tym postem na:
szymek 
WordPress.Klub

Wiek: 40
Dołączył/a: 30 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-08, 19:21   

Lukem. Serwer skonfigurował się poprawnie. Do testu użyłem ftp na friko.pl Mam połączanie zakończone sukcesem tak jak napisałeś. W generals zaznaczyłem co mi napisałeś wszystko zatwierdziłem i teraz tak. Tworze nowy post, dodaje ikonę wpisu, obrazek ładuje się przez wordpres na serwer ale i tak ląduje na wewnętrznym serwerze. Sprawdzałem to kila razy, ale nie wgrywa się na serwer który skonfigurowaliśmy tylko i tak na ten na którym mam wp.

Czekaj. nie ustawiłem ścieżki do katalogu głównego na serwerze. Moze to wina tego sprawdze i wrócę.

Ustawiłem i nic.Obrazki które wgrywam lądują na wewnetrznym.

[ Dodano: 08-10-2013, 19:39 ]
Działa. Plugin był skonfigurowany ale nie włączony! Nie zawracam głowy juz wielkie DZIĘKUJE!!
______________________________________________________
https://www.facebook.com/terazwieszjuz
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-08, 19:43   

po testach sugeruję zmienić serwer, bo friko nie zezwala na hotlinkowanie plików w przypadku darmowych kont ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szymek 
WordPress.Klub

Wiek: 40
Dołączył/a: 30 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-08, 19:46   

ALe to są obrazki wielkości 150kb : ) Nie mam zamiaru przetrzymywać tam większego pliku jak 300 / 400 kb : ) Chyba ze polecicie mi cos darmowego ?
______________________________________________________
https://www.facebook.com/terazwieszjuz
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz