Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-07-14, 01:25
Autor Wiadomość
getmama 
WordPress.Klub

Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 0

Wysłany:    [wordpress] wygląd bloga - gdzie jest edytor szablonu?

Jestem zupełnie świeża i z góry proszę o wybaczenie pytań, które mogą wydawać się Wam idiotyczne.
A zatem:
- gdzie na wordpress blog znajduje się kod html mojego bloga?
- jak zmienić na wordpress kolor czcionki głównej? mam na myśli czcionkę tytułu bloga i bocznych paneli.
Bardzo dziękuję za pomoc. pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-06, 19:30   

Cytat

- gdzie na wordpress blog znajduje się kod html mojego bloga?
kod szablonu przeplatany jest z kodem php, który wyświetla w określonych miejscach np. godzinę wpis, link do komentarzy, tytuł itd.

do bloga logujesz się zwykle przez adres http://nazwatwojejdomeny.pl/wp-login.php

edytor znajduje się w sekcji "wygląd" a potem wybierasz "edytor"

schemat odnośnika => http://nazwatwojejdomeny.pl/wp-admin/themes.php

jak wejdziesz do edytora to z lewej strony będzie duża ramka z kodem a po prawej lista plików szablonu.

single.php odpowiada za pojedynczy wpis
index.php za szablon strony głównej
footer.php to stopka szablonu
header.php czyli nagłówek szablonu
i jest tego dużo więcej w zależności od szablonu

getmama napisał/a:

- jak zmienić na wordpress kolor czcionki głównej? mam na myśli czcionkę tytułu bloga i bocznych paneli.
plik ze stylami (kolorami itp.) znajdziesz zwykle pod nazwą style.css - to tam zmieniasz kolor tekstu, jego wielkość, czcionkę itd.
Jak to zrobić? trzeba znać class lub id elementu, który chcesz zmieniać i wtedy szukasz tego w pliku style.css i edytujesz. Do grzebania w kodzie przydaje się wtyczka Firebug pod Firefoxa.

w zakładce wygląd masz też "motywy" - tam wybierasz szablony wgrane do katalogu /wp-content/themes/
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
getmama 
WordPress.Klub

Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 0

Wysłany: 2011-04-07, 16:14   wordpress wygląd bloga

No niestety. Nie poradzilam sobie. Znalazłam wprawdzie kod, ale nic poza tym. nigdzie nie moge znaleźć mozliwości zmian czcionki itd. no widocznie to dla mnie za trudne. dziekuje w kazdym razie za ekspresową odpowiedz. pozdrawiam.

[ Dodano: 07-04-2011, 16:20 ]
no i znalazłam
Custom CSS
The CSS Upgrade allows you to use your own CSS code to customize the appearance of your blog. CSS allows you to change fonts, colors, borders, backgrounds, and even the layout of the blog.
płatne!!! więc chyba tu o to chodzi.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-08, 00:43   

Z tego co widzę chodzi ci o wordpress.com? w tej sytuacji niestety wiele opcji dostępnych jest za opłatą.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
getmama 
WordPress.Klub

Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 0

Wysłany: 2011-04-08, 12:58   

załatwiłam się z tym wordpress na amen. nic nie moge tam zrobic po swojemu bez opłat. i nie jeszcze nie zabezpieczają stron z płatnościami. zaczynam sie zastanawiac czy nie zmienic portalu. jak na razie bardzo dziekuje za pomoc.

[ Dodano: 12-04-2011, 19:48 ]
:help: :help: Jednak zostałam przy wp i mam już upgrade css. Czy mógłbys mi napisac, tylko krok po kroku, co teraz powinnam zrobić, żeby móc zmieniać kolory i rozmiary czcionek? Nie mam pojęcia co z tym dalej robić. i napisałeś "Jak to zrobić? trzeba znać class lub id elementu, który chcesz zmieniać i wtedy szukasz tego w pliku style.css i edytujesz. Do grzebania w kodzie przydaje się wtyczka Firebug pod Firefoxa - nic z tego nie rozumiem. Także proszę o rozłożenie tego na czynniki pierwsze. Jeśli masz mnie dość, napisz, to się wycofam. ale mam nadzieję, że takich zielonych już trochę miałeś więc musisz być z natury cierpliwy. dziekuje z góry.

[ Dodano: 13-04-2011, 17:56 ]
Jednak zostałam przy wp i mam już upgrade css. Czy mógłbys mi napisac, tylko krok po kroku, co teraz powinnam zrobić, żeby móc zmieniać kolory i rozmiary czcionek? Nie mam pojęcia co z tym dalej robić. i napisałeś "Jak to zrobić? trzeba znać class lub id elementu, który chcesz zmieniać i wtedy szukasz tego w pliku style.css i edytujesz. Do grzebania w kodzie przydaje się wtyczka Firebug pod Firefoxa - nic z tego nie rozumiem. Także proszę o rozłożenie tego na czynniki pierwsze. Jeśli masz mnie dość, napisz, to się wycofam. ale mam nadzieję, że takich zielonych już trochę miałeś więc musisz być z natury cierpliwy. dziekuje z góry.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-05-30, 03:00   

podaj adres tego bloga oraz wypisz, które elementy chcesz pozmieniać - spróbuję wskazać ci elementy CSS jakie należy edytować.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz