Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Nowy dział] wizytówki blogów / katalog / powiadomienia

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o ocenach blogowych, tym razem chciałem przedyskutować sprawę kolejnego działu:

Lista czytelnicza => http://forum.blogowicz.in...nicza-vf113.htm
To jeden z moich kolejnych kroków by rozwijać to miejsce (forum).

Chciałbym żeby to było połączenie listy czytelniczej bloggera i wizytówek czy katalogu blogów. Każdy blog miałby osobny temat, w którym znajdowałby się link, pełny opis, tematyka, informacje o autorze oraz odnośniki do kanałów rss, facebook, twitter, google plus, bloglovin, instagram itd.

utworzyłem trochę kategorii:

Kod

artystyczny, czytelniczy, fitness, filmowy, kulinarny, kulturalny, lifestyle, komiksowy, motoryzacyjny, ogrodniczy, pamiętnik, polityczny, podróżniczy, rodzinny, sportowy, serialowy, szablony, urodowy, zoologiczny, o wszystkim, graficzny, webmasterski, inny
możecie zaproponować więcej. Nie jest to sztywne i w każdej chwili można wpisać własną w okienku tematu [moja kategoria] bla bla.

Jak wyobrażacie sobie działanie tego działu? Czy poza wpisem katalogowym powinien spełniać inne funkcje? np. powiadomienia o nowych wpisach publikowane w postach (tytuł, zajawka i link do notki) lub opinie czytelników - dodaję do obserwowanych bo... i tutaj obszerne uzasadnienie.

Chciałbym ustalić też zarys regulaminu. Wstępnie wyceniłem nowe tematy na 35 postów, odpowiedzi na 10. Na pewno wizytówkę mógłby założyć jedynie właściciel bloga.

Co - poza kategorią - powinien zawierać tytuł tematu? adres czy coś innego? - przydałoby się to ujednolicić by łatwo było przeszukiwać listę.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

LuckyDevil 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 20 Lip 2013
Posty: 40

Wysłany: 2013-07-31, 14:12   

Proponuje dodać kategorie o rozwoju osobistym/duchowym/motywacji/inspiracji/rozwoju własnej osoby, jakkolwiek zostanie to nazwane. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-07-31, 14:55   

Bardzo podobny twór funkcjonuje na forum [SPAM] - jest tam dział "Blogi". Każdy blog to pojedynczy wątek na forum - autor wątku w nim pisze, a reszta komentuje, dodatkowo funkcjonują tam jakoś powiadomienia o nowych wpisach, bo ludzie często stawiają "kropki".

Przenosząc to do naszej rzeczywistości - każdy zakładałby własny wątek z tagiem, nazwą bloga, adres do pola "Opis tematu". Pierwszy post to wizytówka autora, potem powiadomienia o nowych wpisach i ewentualnie komentarze odwiedzających. Opinie czytelników na temat bloga mnie osobiście by nie interesowały - dyskusje na poruszone tematy jak najbardziej. :)

Gdyby to tak działało, to mógłbym linkować do tematu na forum w treści tekstu na blogu i wrzucać zachętę do dyskusji - tak jak dziś niektórzy robią z Facebookiem, albo za granicą z Hacker News.

Tylko w treściach postów niech faktycznie będzie mięso (opisy i zajawki dłuższe niż kilka słów i nie będące powtórzeniem tematu), bo inaczej zrobi się farma linków. :)

Gdy uzbiera się dużo blogów o wspólnej tematyce - to wtedy przerzućmy je do osobnego podforum.

Czy coś takiego. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-03, 08:37   

Ten pomysł mi się bardzo podoba, zwłaszcza, że tutaj, jakby nie patrzeć, blogerów od groma, na każdy temat znajdzie się kilku, więc dyskusji by było co nie miara.

I byłyby one ciekawe, bo nie byłoby to typowe "nie znam się, to się wypowiem"
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-08-03, 15:30   

Ja to widzę tak.
Osoba zakładałaby temat dotyczący swojego bloga. Pierwszy post to adres bloga + jego opis (o czym jest etc) + link do ostatniego opublikowanego posta. Inni mogliby komentować wpis etc. I za każdym razem, kiedy publikowalibyśmy nowe posty, linkowalibyśmy je w temacie. Tak jak to funkcjonuje na FB.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-03, 22:56   

Dobrze by było nie ograniczać się do linka do bloga: wydaje mi się też ważne podlinkowanie np. fanpage'a albo konta na twitterze. Wiecie, każda stronka powinna mieć dwa kanały komunikacji, na wypadek, jakby coś się sypło.

W dużym skrócie: Pierwszy post to burza informacyjna: opis bloga, czas powstania, częstotliwość aktualizacji, link do niego, link do jakiegoś fb/twittera. Potem co post to link do posta i jego synopis, albo zajawka. :)
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-05, 12:42   

Podoba mi się pomysł takiej wizytówki, ale chciałbym bardzo, aby nie był to tylko link do bloga, kont na 'społecznościówkach' i krótki opis.

Tak w dużym skrócie, jak ja bym to widział:

W tytule tematu nazwa bloga, kategoria, a w opisie tematu o czym ten blog jest, np.

Newsy ze świata motoryzacji, moje spojrzenie na świat/nową technologie, przeżycia po wizycie w toalecie.

Dalej, tzn. opis:
Oczywiście link do bloga i nieco bardziej rozbudowana informacja o nim. Linki do "społecznościówek", kanałów RSS. Logo bloga (jeżeli takie jest).

Dodatkowo, tak jak Htsz napisałeś, powiadomienie o nowych wpisach na blogu, i:
2-3 linki do wybranych wpisów z bloga - po co? A no po to, że wiele osób ocenia bloga po ostatnich wpisach, a te, jak wszyscy blogerzy wiedzą, często są nie tak perfekcyjne, jak pozostałe.

Jeszcze chciałbym, aby w wizytówce widniała rubryczka "Poszukuję". Kogo? Na przykład współtwórcę na bloga, partnera, korektora tekstów. To po to, by zintegrować blogi o tej samej tematyce - zero szkód, dużo korzyści.

Teraz kwestia dyskusji pod tematem. Jako że ta wizytówka dotyczy treści na blogu, to i dyskusja pod tematem powinna odnosić się do treści. Dlaczego obserwuję bloga (o tym też wspomniałeś - nie przywłaszczam sobie cudzych pomysłów ;) ), dlaczego nie, mimo że to moja "ulubiena" tematyka.

Jakie rażące błędy widnieją na blogu. Co według mnie powinieneś zmienić w swoim stylu pisania, na co zwrócić uwagę i dlaczego.

Komentarze typu (nie)fajny blog nie mają prawa tu występować. Takie jak te również:
Ładny blog, ale go nie zaobserwuję, gdyż tematykę xyz mam w...
Ogółem jest okey, ale czcionka mi się nie podoba.

Po prostu - dyskusja ma dotyczyć treści na blogu, a nie wywodów na temat wyglądu bloga. A komentarze takie jak ten przedostatni nic by nie wniosły, a tylko zaśmieciłyby wątek.

A jeżeli autora bloga tak bardzo pragnie poznać opinie na temat wyglądu bloga, to niech założy temat w Poradni Blogowej, a link podepnie w wizytówce.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-06, 06:50   

LuckyDevil napisał/a:

Proponuje dodać kategorie [...]
:ok:

Lukem napisał/a:

Tylko w treściach postów niech faktycznie będzie mięso (opisy i zajawki dłuższe niż kilka słów i nie będące powtórzeniem tematu), bo inaczej zrobi się farma linków. :)
przynajmniej jedno zdanie złożone, które nie jest skopiowane z tekstu?

Lukem napisał/a:

Gdy uzbiera się dużo blogów o wspólnej tematyce - to wtedy przerzućmy je do osobnego podforum.
a po co?

Jasiek a.k.a Yeti napisał/a:

wydaje mi się też ważne podlinkowanie np. fanpage'a albo konta na twitterze.
napisałem o tym ;)

chomik21m napisał/a:

2-3 linki do wybranych wpisów z bloga - po co? A no po to, że wiele osób ocenia bloga po ostatnich wpisach, a te, jak wszyscy blogerzy wiedzą, często są nie tak perfekcyjne, jak pozostałe.
ciekawe :ok:

Cytat

Po prostu - dyskusja ma dotyczyć treści na blogu
raczej konkretnych jego treści - wpisów. Czy temat jest dobrze przygotowany co mamy w tej sprawie do powiedzenia - coś w tym stylu. Wygląd i błędy pisowni oceniamy już w jednym dziale, więc wolałbym nie poruszać tutaj tych kwestii.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Magsu 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-14, 13:14   

Super pomysł.
Fajnie by to wyglądało gdyby przy każdym blogu (tytule wątku) mogło być logo danego bloga, ale nie wiem czy technicznie jest to wykonalne :P .
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-14, 15:33   

Magsu napisał/a:

Fajnie by to wyglądało gdyby przy każdym blogu (tytule wątku) mogło być logo danego bloga, ale nie wiem czy technicznie jest to wykonalne :P .
miałem w planach dopisanie do formularza tematów okienka na obrazek-miniaturę (pod fejsa itp.), ale na chwilę obecną moje zdolności edycji skryptu phpbb są ograniczone, dochodzę do wszystkiego metodą prób i błędów.

Szkoda, że tak mało osób się tu wypowiedziało. To w sumie w Waszym interesie by taki dział powstał i był dobrze przygotowany ;-)

Planuję go uruchomić w tym lub - najpóźniej - następnym miesiącu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Magsu 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-14, 16:59   

Rozumiem, ale w przyszłości będzie można o tym pomyśleć :) .

Myślę, że jak ten dział już ruszy to pojawi się więcej osób i pomysłów, ciężko myśleć o szczegółach tak "na sucho". Myślę, że to co jest nam wystarczy na początek.
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-09-14, 18:40   

Spokojnie, tak jest zawsze: po tym jak się tutaj pojawi taka opcja, to najpierw wszyscy wpadną w szok, że takie coś jest, potem 3/4 z zszokowanych zechce się "wpisać", by ostatecznie jakaś część zapisanych zaczęła sypać pomysłami z rękawa.

Powodzenia szefie, to brzmi jak masa roboty.
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz