Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Nowy dział] wizytówki blogów / katalog / powiadomienia

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o ocenach blogowych, tym razem chciałem przedyskutować sprawę kolejnego działu:

Lista czytelnicza => http://forum.blogowicz.in...nicza-vf113.htm
To jeden z moich kolejnych kroków by rozwijać to miejsce (forum).

Chciałbym żeby to było połączenie listy czytelniczej bloggera i wizytówek czy katalogu blogów. Każdy blog miałby osobny temat, w którym znajdowałby się link, pełny opis, tematyka, informacje o autorze oraz odnośniki do kanałów rss, facebook, twitter, google plus, bloglovin, instagram itd.

utworzyłem trochę kategorii:

Kod

artystyczny, czytelniczy, fitness, filmowy, kulinarny, kulturalny, lifestyle, komiksowy, motoryzacyjny, ogrodniczy, pamiętnik, polityczny, podróżniczy, rodzinny, sportowy, serialowy, szablony, urodowy, zoologiczny, o wszystkim, graficzny, webmasterski, inny
możecie zaproponować więcej. Nie jest to sztywne i w każdej chwili można wpisać własną w okienku tematu [moja kategoria] bla bla.

Jak wyobrażacie sobie działanie tego działu? Czy poza wpisem katalogowym powinien spełniać inne funkcje? np. powiadomienia o nowych wpisach publikowane w postach (tytuł, zajawka i link do notki) lub opinie czytelników - dodaję do obserwowanych bo... i tutaj obszerne uzasadnienie.

Chciałbym ustalić też zarys regulaminu. Wstępnie wyceniłem nowe tematy na 35 postów, odpowiedzi na 10. Na pewno wizytówkę mógłby założyć jedynie właściciel bloga.

Co - poza kategorią - powinien zawierać tytuł tematu? adres czy coś innego? - przydałoby się to ujednolicić by łatwo było przeszukiwać listę.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

LuckyDevil 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-07-31, 13:12   

Proponuje dodać kategorie o rozwoju osobistym/duchowym/motywacji/inspiracji/rozwoju własnej osoby, jakkolwiek zostanie to nazwane. :)

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imię: Łukasz
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-31, 13:55   

Bardzo podobny twór funkcjonuje na forum [SPAM] - jest tam dział "Blogi". Każdy blog to pojedynczy wątek na forum - autor wątku w nim pisze, a reszta komentuje, dodatkowo funkcjonują tam jakoś powiadomienia o nowych wpisach, bo ludzie często stawiają "kropki".

Przenosząc to do naszej rzeczywistości - każdy zakładałby własny wątek z tagiem, nazwą bloga, adres do pola "Opis tematu". Pierwszy post to wizytówka autora, potem powiadomienia o nowych wpisach i ewentualnie komentarze odwiedzających. Opinie czytelników na temat bloga mnie osobiście by nie interesowały - dyskusje na poruszone tematy jak najbardziej. :)

Gdyby to tak działało, to mógłbym linkować do tematu na forum w treści tekstu na blogu i wrzucać zachętę do dyskusji - tak jak dziś niektórzy robią z Facebookiem, albo za granicą z Hacker News.

Tylko w treściach postów niech faktycznie będzie mięso (opisy i zajawki dłuższe niż kilka słów i nie będące powtórzeniem tematu), bo inaczej zrobi się farma linków. :)

Gdy uzbiera się dużo blogów o wspólnej tematyce - to wtedy przerzućmy je do osobnego podforum.

Czy coś takiego. ;)

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub

Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-03, 07:37   

Ten pomysł mi się bardzo podoba, zwłaszcza, że tutaj, jakby nie patrzeć, blogerów od groma, na każdy temat znajdzie się kilku, więc dyskusji by było co nie miara.

I byłyby one ciekawe, bo nie byłoby to typowe "nie znam się, to się wypowiem"

Daria. 
Blogger.Klub

Imię: Daria
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-08-03, 14:30   

Ja to widzę tak.
Osoba zakładałaby temat dotyczący swojego bloga. Pierwszy post to adres bloga + jego opis (o czym jest etc) + link do ostatniego opublikowanego posta. Inni mogliby komentować wpis etc. I za każdym razem, kiedy publikowalibyśmy nowe posty, linkowalibyśmy je w temacie. Tak jak to funkcjonuje na FB.

Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub

Wysłany: 2013-08-03, 21:56   

Dobrze by było nie ograniczać się do linka do bloga: wydaje mi się też ważne podlinkowanie np. fanpage'a albo konta na twitterze. Wiecie, każda stronka powinna mieć dwa kanały komunikacji, na wypadek, jakby coś się sypło.

W dużym skrócie: Pierwszy post to burza informacyjna: opis bloga, czas powstania, częstotliwość aktualizacji, link do niego, link do jakiegoś fb/twittera. Potem co post to link do posta i jego synopis, albo zajawka. :)

chomik21m 
Blogger.Klub

Imię: Mateusz

Wysłany: 2013-08-05, 11:42   

Podoba mi się pomysł takiej wizytówki, ale chciałbym bardzo, aby nie był to tylko link do bloga, kont na 'społecznościówkach' i krótki opis.

Tak w dużym skrócie, jak ja bym to widział:

W tytule tematu nazwa bloga, kategoria, a w opisie tematu o czym ten blog jest, np.

Newsy ze świata motoryzacji, moje spojrzenie na świat/nową technologie, przeżycia po wizycie w toalecie.

Dalej, tzn. opis:
Oczywiście link do bloga i nieco bardziej rozbudowana informacja o nim. Linki do "społecznościówek", kanałów RSS. Logo bloga (jeżeli takie jest).

Dodatkowo, tak jak Htsz napisałeś, powiadomienie o nowych wpisach na blogu, i:
2-3 linki do wybranych wpisów z bloga - po co? A no po to, że wiele osób ocenia bloga po ostatnich wpisach, a te, jak wszyscy blogerzy wiedzą, często są nie tak perfekcyjne, jak pozostałe.

Jeszcze chciałbym, aby w wizytówce widniała rubryczka "Poszukuję". Kogo? Na przykład współtwórcę na bloga, partnera, korektora tekstów. To po to, by zintegrować blogi o tej samej tematyce - zero szkód, dużo korzyści.

Teraz kwestia dyskusji pod tematem. Jako że ta wizytówka dotyczy treści na blogu, to i dyskusja pod tematem powinna odnosić się do treści. Dlaczego obserwuję bloga (o tym też wspomniałeś - nie przywłaszczam sobie cudzych pomysłów ;) ), dlaczego nie, mimo że to moja "ulubiena" tematyka.

Jakie rażące błędy widnieją na blogu. Co według mnie powinieneś zmienić w swoim stylu pisania, na co zwrócić uwagę i dlaczego.

Komentarze typu (nie)fajny blog nie mają prawa tu występować. Takie jak te również:
Ładny blog, ale go nie zaobserwuję, gdyż tematykę xyz mam w...
Ogółem jest okey, ale czcionka mi się nie podoba.

Po prostu - dyskusja ma dotyczyć treści na blogu, a nie wywodów na temat wyglądu bloga. A komentarze takie jak ten przedostatni nic by nie wniosły, a tylko zaśmieciłyby wątek.

A jeżeli autora bloga tak bardzo pragnie poznać opinie na temat wyglądu bloga, to niech założy temat w Poradni Blogowej, a link podepnie w wizytówce.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wysłany: 2013-08-06, 05:50   

LuckyDevil napisał/a:

Proponuje dodać kategorie [...]
:ok:

Lukem napisał/a:

Tylko w treściach postów niech faktycznie będzie mięso (opisy i zajawki dłuższe niż kilka słów i nie będące powtórzeniem tematu), bo inaczej zrobi się farma linków. :)
przynajmniej jedno zdanie złożone, które nie jest skopiowane z tekstu?

Lukem napisał/a:

Gdy uzbiera się dużo blogów o wspólnej tematyce - to wtedy przerzućmy je do osobnego podforum.
a po co?

Jasiek a.k.a Yeti napisał/a:

wydaje mi się też ważne podlinkowanie np. fanpage'a albo konta na twitterze.
napisałem o tym ;)

chomik21m napisał/a:

2-3 linki do wybranych wpisów z bloga - po co? A no po to, że wiele osób ocenia bloga po ostatnich wpisach, a te, jak wszyscy blogerzy wiedzą, często są nie tak perfekcyjne, jak pozostałe.
ciekawe :ok:

Cytat

Po prostu - dyskusja ma dotyczyć treści na blogu
raczej konkretnych jego treści - wpisów. Czy temat jest dobrze przygotowany co mamy w tej sprawie do powiedzenia - coś w tym stylu. Wygląd i błędy pisowni oceniamy już w jednym dziale, więc wolałbym nie poruszać tutaj tych kwestii.

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć

Magsu 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-09-14, 12:14   

Super pomysł.
Fajnie by to wyglądało gdyby przy każdym blogu (tytule wątku) mogło być logo danego bloga, ale nie wiem czy technicznie jest to wykonalne :P .

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wysłany: 2013-09-14, 14:33   

Magsu napisał/a:

Fajnie by to wyglądało gdyby przy każdym blogu (tytule wątku) mogło być logo danego bloga, ale nie wiem czy technicznie jest to wykonalne :P .
miałem w planach dopisanie do formularza tematów okienka na obrazek-miniaturę (pod fejsa itp.), ale na chwilę obecną moje zdolności edycji skryptu phpbb są ograniczone, dochodzę do wszystkiego metodą prób i błędów.

Szkoda, że tak mało osób się tu wypowiedziało. To w sumie w Waszym interesie by taki dział powstał i był dobrze przygotowany ;-)

Planuję go uruchomić w tym lub - najpóźniej - następnym miesiącu.

Nie zapomnij kliknąć

Magsu 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-09-14, 15:59   

Rozumiem, ale w przyszłości będzie można o tym pomyśleć :) .

Myślę, że jak ten dział już ruszy to pojawi się więcej osób i pomysłów, ciężko myśleć o szczegółach tak "na sucho". Myślę, że to co jest nam wystarczy na początek.

Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub

Wysłany: 2013-09-14, 17:40   

Spokojnie, tak jest zawsze: po tym jak się tutaj pojawi taka opcja, to najpierw wszyscy wpadną w szok, że takie coś jest, potem 3/4 z zszokowanych zechce się "wpisać", by ostatecznie jakaś część zapisanych zaczęła sypać pomysłami z rękawa.

Powodzenia szefie, to brzmi jak masa roboty.

::
Odpowiedz do tematu