Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Przesuni臋ty przez: Htsz
2015-04-27, 19:18

Trzeba oznacza膰 posty sponsorowane?
Tak, wszystkie
73%
 73%  [ 14 ]
bez r贸偶nicy / oboj臋tne
10%
 10%  [ 2 ]
Tak, ale tylko te, za kt贸re dostaj臋 pieni膮dze
10%
 10%  [ 2 ]
Nie
5%
 5%  [ 1 ]
G艂osowa膰: 19
Wszystkich G艂os贸w: 19

Autor Wiadomo艣膰
yagoda_she 
Blogger.Klub

Imi: Karolina G.
Do艂膮czy艂a: 07 Mar 2013

Wys艂any:    [Tak/Nie] Czy oznaczacie wpisy sponsorowane?

Ja staram si臋 by ka偶dy wpis sponsorowany by艂 oznaczony. Zauwa偶y艂am jednak, 偶e coraz wi臋cej bloger贸w nie informuje o tym fakcie. Czy wy podpisujecie posty sponsorowane czy nie widzicie takiej potrzeby?

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

BlackenedBooks 
Blogger.Klub

Imi: Damian
Pom贸g艂: 1 raz
Do艂膮czy艂/a: 26 Kwi 2015
Miasto: Krosno

Wys艂any: 2015-04-27, 16:11   

Jeszcze nie dotar艂em do tego poziomu "blogowej s艂awy", 偶eby ten "problem" mnie dotyczy艂, ale moim zdaniem, powinno si臋 wyra藕nie zaznaczy膰, 偶e dany wpis jest sponsorowany. Odbiorca wpisu powinien o tym by膰 poinformowany, cho膰by dlatego 偶e jest to w dobrym tonie. Poza tym, szczero艣膰 mi臋dzy blogerem a czytelnikami to podstawa :)

pequeninha 
Blogger.Klub

Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 12 Pa藕 2014

Wys艂any: 2015-04-29, 04:59   

Ja raczej nie mam w planach, 偶eby mnie ten problem dotyczy艂, ale siedz臋 ostatnio na wielu blogach kosmetycznych i regu艂膮 jest raczej oznaczanie takich post贸w (nie jako艣 super formalnie, ale jednak jest to wyra藕ne). Tak jak pisze @Blackened, dowodzi to szczero艣ci i etyki blogera.

Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired

Zaproszone osoby: 3
Imi: Ewelina
Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 17 Lis 2012
Miasto: Northampton

Wys艂any: 2015-05-09, 15:10   

Jak ten problem mnie dotyczy艂 2 lata temu to nie informowa艂am o tym jako艣 specjalnie, tzn. je偶eli dosta艂am kosmetyki do test贸w i zap艂acono mi jeszcze za ten tekst to napisa艂am tylko zdanie typu: "dzisiaj testuje balsam xyz, kt贸ry dosta艂am w ramach wsp贸艂pracy".
Ale osobi艣cie wol臋 by pod postem znalaz艂a si臋 informacja o sponsorowanym po艣cie. Sama nie wiem dlaczego, bo ni robi to dla mnie r贸偶nicy, czy ten post jest op艂acony, czy nie ;)

ann0018 
Blogger.Klub

Imi: Ania
Do艂膮czy艂a: 06 Lut 2012

Wys艂any: 2015-07-07, 16:35   

Polska to kraj pe艂en zazdro艣ci i je艣li nie jest si臋 szczerym i ukrywa si臋 fakt 偶e co艣 dosta艂o si臋 za tzw. "darmola" to niestety mo偶e si臋 to odbi膰 echem i hejtem w przysz艂o艣ci wi臋c je艣li kto艣 si臋 przejmuje tak膮 opini膮 to lepiej takie posty oznacza膰. U nas szczero艣膰 jest bardziej w cenie ni偶 zatajanie prawdy czy to 偶e komu艣 powodzi si臋 lepiej.

Man膮 
Blogger.Klub

Pomog锟絘: 3 razy
Do艂膮czy艂a: 06 Lip 2015

Wys艂any: 2015-07-23, 09:16   

Ewe-Linka, wydaje mi si臋, 偶e zdanie kt贸re napisa艂a艣 jest ju偶 ok i wystarczaj膮ce. W艂a艣nie nie bardzo widz臋 sens specjalnie wyr贸偶nionej adnotacji "ten post jest sponsorowany".

A przy okazji wpis贸w sponsorowanych chcia艂am zapyta膰, jak s膮dzicie czy kto艣 kto wsp贸艂pracuje "w realu" ze wspominanym w po艣cie artyst膮/instytucj膮/fundacj膮 etc. powinien wyra藕nie zaznaczy膰 tak膮 wsp贸艂prac臋? Nie jest to przecie偶 post sponsorowany per se, a wzajemne antypatie i sympatie czy wszelka subiektywna ocena pewnych zjawisk i tak jest wpisana w prowadzenie bloga.

Biczyk 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂/a: 27 Wrz 2014

Wys艂any: 2015-07-23, 19:34   

Jeszcze nie mia艂em post贸w sponsorowanych, wi臋c nie mam do艣wiadczenia. To chyba zale偶y jak bym post膮pi艂, gdyby by艂 wpis normalny, a jedynie dodanie zdj臋cia produktu by艂oby sponsorowane albo jaki艣 akapit, to nie oznacza艂bym chyba, gdyby ca艂y wpis by艂 sponsorowan膮 recenzj膮 to raczej tak.

singiel mama 
Blogger.Klub

Imi: Monika
Do艂膮czy艂a: 02 Lip 2015
Miasto: Krak贸w

Wys艂any: 2015-07-25, 23:25   

Takich wpis贸w jeszcze nie mam, cho膰 zdarzy艂y mi si臋 wpisy, kt贸re na takie wygl膮da艂y, bo mowa by艂a o produktach czy us艂ugach moich przyjaci贸艂. W pewnym momencie ze wzgl臋du na pytania zadawane prywatnie napisa艂am publicznie, 偶e p贸ki co to nie s膮 "op艂acone" posty. Gdyby do takiej sytuacji dosz艂o, to pewnie b臋dzie to odpowiednio zaznaczone.

Piotrek S 
Youtuber

Imi: Piotrek
Do艂膮czy艂/a: 28 Lip 2015
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2015-07-28, 16:55   

osobi艣cie uwa偶am, 偶e pisanie wprost, 偶e dostali艣my to czy tamto oraz to, 偶e post jest zlecony przez firm臋 X czy Y jest jak najbardziej ok. Bloger to te偶 cz艂owiek i te偶 chce zarobi膰 par臋 groszy je艣li jest ku temu okazja. Pisanie bloga to opr贸cz pasji orka i po艣wi臋cenie. Nie rozumiem dlaczego kto艣 mia艂by by膰 zazdrosny za to, 偶e dostaj臋 pieni膮dze za jakie艣 tam wpisy. Blog to te偶 organizm promocyjny dla wielu marek, kt贸re wbijaj膮 si臋 w target. Reasumuj膮c - je艣li komu艣 si臋 nie podoba to niech nie czyta i problem z g艂owy;)

goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomog锟絘: 1 raz
Do艂膮czy艂a: 31 Sie 2014
Miasto: Gda艅sk

Wys艂any: 2015-09-10, 09:38   

Zawsze daj臋 informacj臋, 偶e produkt dosta艂am od jakiej艣 firmy. Zawsze te偶 podejmuj膮c wsp贸艂prac臋 z jak膮艣 firm膮 zaznaczam, 偶e recenzja b臋dzie szczera i je艣li mnie co艣 uczuli, nie spodoba mi si臋 to o tym napisz臋 i to ich decyzja czy zgodz膮 si臋 na takie warunki. Og贸lnie zawsze warto podpisa膰 z firm膮 umow臋, 偶eby p贸藕niej nie by艂o jaki艣 dziwnych sytuacji :)

Niuchacz 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂a: 04 Pa藕 2015

Wys艂any: 2015-10-28, 08:53   

M贸j blog opiera si臋 g艂贸wnie na opisywaniu i testowaniu produkt贸w, kt贸re dosta艂am. Czy to wpis za produkt czy produkt+ cena, nie oznaczam, 偶e jest to wpis sponsorowany bo praktycznie ka偶dy taki jest.

Zawsze przy opcji p艂atnej popisuj臋 umow臋- mam zaznaczone moje obowi膮zki, ale tak偶e obszary recenzji, do kt贸rych sponsor nie ma prawa 偶膮da膰 zmian- jak moja opinia i og贸lne wra偶enie o produkcie.

Fit na obcasach 
WordPress.Klub

Do艂膮czy艂a: 07 Pa藕 2015

Wys艂any: 2015-10-28, 20:33   

Dotychczas nie mia艂am jeszcze wpis贸w sponsorowanych, ale w sekcji "wsp贸艂praca" zaznaczam wyra藕nie, 偶e takie wpisy b臋d膮 oznaczone :)

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: