Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-04-05, 15:33
Autor Wiadomość
×Grzesiu 
uwaga!
marketing szemrany?


Dołączył/a: 13 Sie 2012
Posty: 13

Wysłany:    Remont w pokoju

Zastanawiam się nad remontem w pokoju. Pomyślałem, że może dobrze byłoby zrobić coś mniej standardowego, na przykład wyróżnić jedną ze ścian? Nie jestem artystą, z moim wyczuciem wnętrzarskim jest trochę słabo, ale się staram. :D Co myślicie o pomalowaniu ściany na inny kolor albo naklejeniu na niej płytek imitujących kamień czy cegłę? Zastanawiam się też nad fototapetą, ale nie widziałem tego u nikogo na żywo. Może coś doradzicie?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 02-07-2013, 17:52 ]
uwaga, ten temat mógł być pisany na zlecenie => http://forum.blogowicz.in...93,12.htm#67671
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-31, 14:53   

fototapety widziałem dawno temu, jakoś mi się to nigdy nie podobało, ale gust każdy ma inny. Mój sąsiad wynajął sobie kiedyś graficiarzy, którzy namalowali mu kilka postaci, ale to trochę kosztuje. Wszystko zależy zatem od tego ile masz środków na odpicowanie pokoju ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
×Grzesiu 
uwaga!
marketing szemrany?


Dołączył/a: 13 Sie 2012
Posty: 13

Wysłany: 2012-08-31, 16:02   

Wow! To jest niezłe. :D Tylko czy z fototapetą nie będzie trochę taniej, prościej?
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2012-09-06, 19:31   

Fototapeta - zależnie jaką i gdzie kupisz - może się odklejać, marszczyć - zwłaszcza jeśli ściany nie do końca są idealne...
Taką grafikę możesz spróbować sam machnąć, robiąc wstępny szkic ołówkiem lub wywieś ogłoszenie na najbliższej uczelni artystycznej, względnie po prostu na słupie - są domorośli artyści - że potrzebujesz taniej grafiki. Jak ktoś się zgłosi to prosisz o projekt i wstępną wycenę lub od razu mówisz, że masz tylko tyle i tyle i co za to zrobią :)

A zwykłą tapetę z jakimś większym wzorem też możesz nakleić jako pas na środku ściany od sufitu do podłogi i może być ładna ekspozycja - zawsze i wszędzie efekt zależy tylko od staranności wykonania i odrobiny wyczucia :)

Ozdobnych kafelków nie polecam - zbiera się na nich więcej kurzu, no i jakbyś kiedyś mocniej imprezował to się bardzij buzia podrapie na takiej ścianie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
×Grzesiu 
uwaga!
marketing szemrany?


Dołączył/a: 13 Sie 2012
Posty: 13

Wysłany: 2012-09-07, 13:51   

skanking napisał/a:



Ozdobnych kafelków nie polecam - zbiera się na nich więcej kurzu, no i jakbyś kiedyś mocniej imprezował to się bardzij buzia podrapie na takiej ścianie ;)


No to mnie przekonałaś, aby dać sobie spokój z czymś takim :D Coraz bardziej jednak skłaniam się ku fototapecie, choć słyszałem od niektórych znajomych, że to wiocha. Jak myślicie?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-09-07, 15:58   

Grzesiu napisał/a:

Coraz bardziej jednak skłaniam się ku fototapecie, choć słyszałem od niektórych znajomych, że to wiocha. Jak myślicie?
ja fototapety widziałem może 2-3 razy u kogoś. Mój kuzyn miał to w pokoju z 10 lat temu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-09-07, 16:52   

Mój kuzyn miał kiedyś namalowanyego pastelami królika 'jaracza blanta' na caaaałej ścianie, a uszy to mu na syfit się wywyijały (miał wtedy 17-19lat wiec ok 10-12 lat temu) ;)
Moja koleżanka dla swojej Niuni zrobiła podobnie, za pomoca pasteli namalowała jej na ścianach szczęśliwą rodzinkę Kubusia Puchatka, był Prosiaczek i Kłapuchy ;)
Z kolei wujek za czasów młodości (nie żeby stary był, bo hot 30tek) miał jedną sciane w graficiakach - autografach znajomych. każdy mógł się podpisać ;) Fajne dzieła niektóre.
Mnie coś takiego zachwyca i sama też bym coś takiego odstrzeliła aczkolwiek jestem za bardziej stonowanym pomysłem. Np jedną ścianę pomalować na inny kolor bez dodawania fototapet i innych hieroglifów artystycznych :) ale co się komu podoba.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2012-09-07, 21:28   

Może w ten sposób - fototapeta zwykle mniej lub bardziej błyszczy i wygląda nienaturalnie. Owszem, można uzyskać fajne efekty przestrzenne, ale trzeba uważać z umiejscowieniem - dopasować ścianę pod kątem padania oświetlenia.

A zresztą - nie spróbujesz, nie będziesz wiedział - może akurat będziesz miał fajny efekt. A zerwać i zamalować można zawsze... Ale ściany pod fototapetę musisz mieć ładnie wycekolowane, równe.
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-09-08, 00:46   

Grzesiu napisał/a:

skanking napisał/a:



Ozdobnych kafelków nie polecam - zbiera się na nich więcej kurzu, no i jakbyś kiedyś mocniej imprezował to się bardzij buzia podrapie na takiej ścianie ;)


No to mnie przekonałaś, aby dać sobie spokój z czymś takim :D Coraz bardziej jednak skłaniam się ku fototapecie, choć słyszałem od niektórych znajomych, że to wiocha. Jak myślicie?


ja osobiście mam jedną ścianę wyłożoną kamieniami mniejszą, boczną, i nie zauważyłam, żeby gromadziły się jakoś ogromne ilości kurzu, a raczej w ogóle go nie ma ;) , więcej mam pod telewizorem po dwóch dniach nie sprzątania niż na tych kamieniach... a efekt jest bardzo ciekawy...


a i chyba nie będziecie się rzucać po ścianach a ni walić w nią głowami? :cool:

ja polecam kamienie.
a fototapety... jeśli to w bloku to życzę dużo cierpliwości, chyba, że masz już mieszkanie po remoncie z gładziami na czele to czemu nie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Victoria88
[Usunięty]



Wysłany: 2012-09-10, 13:22   

Moja mama w latach młodości sama namalowała sobie foto tapetę - wyspę, statki i inne bajery i zrobiła pajęczynę na suficie ze starych taśm magnetofonowych ... czad jak na tamte czasy ;) - z resztą wtedy nic nie było w sklepach, dlatego trzeba było sobie samemu radzić i szkicować ołówkiem. Teraz są różne inne możliwości jednak ...

Jeśli już chcesz fototapetę to radziłabym Ci jakieś mniejsze elementy które można później bez problemu odkleić. Ściana musi być względnie równa. Nie wiem jaki klej mają te fototapety, ale wydaje mi się że sprawa wygląda podobnie jak z tapetami czyli nieciekawie :P
Po tapetowaniu pokoju ściana przyzwyczaja się do tapety, a klej wnika w nią i później ciężko z ewentualnym malowaniem - farba może odłazić płatami i żadne unigrunty nie dają rady. Wtedy to chyba tylko gładź zostaje najlepiej bezpyłowa.
 
  podziel si� tym postem na:
×Grzesiu 
uwaga!
marketing szemrany?


Dołączył/a: 13 Sie 2012
Posty: 13

Wysłany: 2012-09-10, 14:17   

Na prawdę wszystkie Wasze rady są bardzo cenne :) . Właśnie wiem, że ściany muszą być idealnie gładkie. Nie myślałem też o czymś ogromny. Jednak z większości Waszych wypowiedzi wychodzi, żeby sobie jednak tego nie robić. No cóż, pomyślę, prześpię się z tym pomysłem. Jakby Wam się coś jeszcze przypomniało, to zachęcam do wpisów. Im więcej głosów tym lepiej dla mnie i mojej ściany :D
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2012-09-12, 11:47   

werka napisał/a:



ja osobiście mam jedną ścianę wyłożoną kamieniami mniejszą, boczną, i nie zauważyłam, żeby gromadziły się jakoś ogromne ilości kurzu, a raczej w ogóle go nie ma ;) , więcej mam pod telewizorem po dwóch dniach nie sprzątania niż na tych kamieniach... a efekt jest bardzo ciekawy...


a i chyba nie będziecie się rzucać po ścianach a ni walić w nią głowami? :cool:

ja polecam kamienie.
a fototapety... jeśli to w bloku to życzę dużo cierpliwości, chyba, że masz już mieszkanie po remoncie z gładziami na czele to czemu nie ;)


Może masz taki specjalny impregnat przeciwkurzowy na tych kamieniach? Sama kładłaś, czy fachowcy?
Oczywiście zależy też od faktury - czy gładka, czy mocno porowata, czy są wypukłości, czy też całkiem płasko jak kafelki w łazience - które skąd inąd też trzeba przecież myć, bo się kurz i para osadza... A nie ma mieszkania całkiem bez kurzu :)
Nie trzeba się też rzucać -wystarczy, że się potkniesz - ja napisałam o imprezowiczach, a ci jak wiadomo nie zawsze zachowują równowagę :) Sama bardziej bym myślała o dzieciach, bo te w ferworze zabawy nieraz zderzają się ze ścianami (i takie nawet płytkie szramki potrafią się brzydko goić i zostawiać blizny) - acz tu ten przykład odpada...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz